Po stosunku - antykoncepcja..

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
dusia
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2009, o 08:43

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: dusia »

hej potrzebuje rady. wczoraj kochaliśmy się z meżem i niestety nie zabezpieczylismy sie a ja miałam 19 dzień cyklu, dodam że w 17 dniu cyklu bolał mnie delikatnie brzuch i podejrzewam że wtedy była owulacja. jakie jest prawdopodobieństwo że zaszłam w ciąże?
Nie chce być w ciąży bo miałam już dwie cesarki i od ostatniej minęło zaledwie 9 miesięcy.
Wiem że zachowaliśmy sie bardzo lekkomyślnie. Dziekuje za odpowiedź. Dusia

[ Dodano: Wto Cze 02, 2009 11:56 ]
hm czyli nikt nie odpowie mi na moje pytanie: jakie jest prawdopodobieństwo ciązy w 19 dniu cyklu prawdopodobnie 2 dni po owulacji? jakby ktoś miał wiedze to prosze odpiszcie
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: Padre Morf »

hm czyli nikt nie odpowie mi na moje pytanie: jakie jest prawdopodobieństwo ciązy w 19 dniu cyklu prawdopodobnie 2 dni po owulacji?
owulacja wcale nie musiała nastąpić 17 dnia - mogła nastąpić wcześniej lub później więc szanse na ciąże są. Jakie w procentach nikt Ci nie powie ale powiedziałbym, że średnie.
Jeśli ciąża Ci się nie uśmiecha radzę szybką wizytę u ginekologa. Im szybciej tym lepiej.
przestraszony
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 13:23

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: przestraszony »

Witam, tak czytałem sobie ten temat i mam podobny problem.

Ja (23 lata) i moja koleżanka (24 lata) odbyliśmy stosunek płciowy pod wpływem alkoholu i za dużo nie pamiętamy. I co najlepsze to był mój pierwszy raz / Tylko drobne szczególiki jak przez mgłę. Co najgorsze nie wiem czy doszedłem bo sie uśpiliśmy. Mieliśmy prezerwatywę, wiem, że ją ściągaliśmy też i ponownie zakładaliśmy po pewnym czasie. Rano prezerwatywa leżala nam w nogach i wydaje mi się, że była pusta. Bo nie możliwe zeby nasienie wyschlo w takim materiale. Jedną z opcji jaka mogła być to, że się uśpiliśmy a prezerwatywa spadła z członka w śnie. To było ok 2-3 w nocy (poniedziałek), wiem, że koleżanka ok 8-9 nastepnego dnia (wtorek) załatwiła te tabletki co pisano we wcześniejszych postach (miała iśc do szpitala na izbę przyjęć lub jakiegoś lekarza), jeszcze nie znam dokładnych szczegółów jej dzisiejszej wizyty. Więc zarzyła ją po 30 h od stosunku. Okres płodny liczy sie od 12 dnia do 16 dnia cyklu mniej wiecej oczywiście, ale niestety wychodzi nam stosunek w 14 dniu

Czy te tabletki szkodą nawet wtedy gry nie zostało wprowadzone nasienie ? I ile wogole ich sie zarzywa? i co jaki czas. pomożcie, boimy się / ja i ona nie chcemy dziecka, nie jestesmy para. Podobno w ciąże nie jest tak prosto zajść i trzeba się postarać. mamy nerwice.

Mam nadzieję, że w ten temat ktoś przejrzy.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: Padre Morf »

przestraszony pisze: Czy te tabletki szkodą nawet wtedy gry nie zostało wprowadzone nasienie ?
Efekty uboczne moga wystąpić ale nie muszą.
przestraszony pisze:I ile wogole ich sie zarzywa? i co jaki czas. pomożcie, boimy się /
pierwsza tabletkę do 72h po stosunku, kolejną po 12h.
przestraszony
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 13:23

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: przestraszony »

Morfi a jakieś słowa pocieszenia ? /

lub dokładniejsza analiza przez kogoś naszego przypadku ? krok po kroku.

i kiedy najlepiej zrobić test ciążowy jak się wzięło tabletkę pomiędzy 25-30 h.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: Padre Morf »

przestraszony pisze:Morfi a jakieś słowa pocieszenia ? /
coś w stylu Bóg Cię kocha moje dziecko"?

Postinor przyjęty w czasie 24-48h po stosunku ma skuteczność 85% więc dość wysoką.
i kiedy najlepiej zrobić test ciążowy jak się wzięło tabletkę pomiędzy 25-30 h.
testy laboratoryjne dają odpowiedź już 7 dni po zapłodnieniu.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: Astacus »

Trudno cokolwiek powiedzieć. Poczekaj na wyniki badania i słuchajcie porad lekarza, to jedyne co teraz możecie zrobić.
pablo2374
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 18:53

Escapelle, dwa testy negatywne i spóźniony okres

Post autor: pablo2374 »

Witam serdecznie,
Jestem tu nowy i potrzebuję porady. Moja sytuacja wygląda następująco :

19 lipca na przełomie 10 i 11 dc stosunek przerywany niezabezpieczony
20 godzin później zażyte escapelle
Po 6 dniach od zażycia a na 10 dni przed spodziewana miesiączka wystąpiło 3 dniowe krwawienie
17 dni po stosunku zrobiliśmy pierwszy test wynik negatywny
Ponieważ okres się spóźniał, 31 dnia po stosunku zrobiliśmy drugi test wynik również negatywny
3 dni po tym drugim teście a 28 dni po krwawieniu poescapelle przyszedł spóźniony ale raczej normalny okres.
Objawów ciążowych nie ma

Proszę o obiektywną opinię jakie jest prawdopodobieństwo że tabletka nie zadziałała ?
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: bajer »

skoro przyszedł okres to chyba jasne że tabletka zadziałała, a zaburzenie okresu mogło być po prostu spowodowane stresem to na lekcjach w liceum mówią poza tym nie wiem czy to 3dniowe krwawienie to nie był czasem mocno przyspieszony okres, to też się zdarza szczególnie jeśli dziewczyna młoda i jeszcze nie ma regularnej miesiączki, wtedy raz się zdarzy po 40 dniach a potem po 15, znam taki przypadek z życia więc nie mówić że niemożliwe, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: Padre Morf »

pablo2374 pisze: Proszę o obiektywną opinię jakie jest prawdopodobieństwo że tabletka nie zadziałała ?
Espaelle przyjęta do 24h ma skuteczność 95-99%.
bajer pisze:a zaburzenie okresu mogło być po prostu spowodowane stresem
nie tyle stresem co przyjęciem tabletki.
Taka dawka lewonorgestrelu może spowodować przesunięcie miesiączki (np. o 2 tygodnie).
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: bajer »

Morfeusz pisze:nie tyle stresem co przyjęciem tabletki.
Taka dawka lewonorgestrelu może spowodować przesunięcie miesiączki (np. o 2 tygodnie).
a tak z ciekawości czy to krwawienie 10 dni przed czasem to spowodowane przyjęciem leku czy przyspieszona miesiączka jak podejrzewałem?
pablo2374
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 18:53

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: pablo2374 »

Dziękuję za odpowiedzi, dla uściślenia dziewczyna ma 27 lat i cykle ma dość regularne, więc. nie chciałbym się wymądrzać ale może to raczej skutek uboczny tabletki ? Choć wolałbym żeby to był przyspieszony okres.
Naczytałem się w internecie o krwawieniach w czasie ciąży i mylących testach więc stąd ten stres
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: Padre Morf »

pablo2374 pisze:Dziękuję za odpowiedzi, dla uściślenia dziewczyna ma 27 lat i cykle ma dość regularne, więc. nie chciałbym się wymądrzać ale może to raczej skutek uboczny tabletki ?
małe krwawienie po wzięciu tabletki i przesunięta miesiączka ( o jakieś 2 tyg. z tego co liczę) to skutki przyjęcia sporej dawki hormonow po prostu.

Teraz jej się powinno wszystko uregulować.

Poza tym pamiętajcie, żeby mimo wszystko się zabezpieczać, bo branie Escapelle/Postinoru co rusz może się źle skończyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości