Podręcznik do chemii jak "Biologia Campbella"

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
DaisyRose
Posty: 87
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:41

Podręcznik do chemii jak "Biologia Campbella"

Post autor: DaisyRose »

Cześć Zastanawiałam się ostatnio, czy jest może podręcznik z chemii podobny w formule do słynnej Biologii Campbella"? Jestem z niej szczerze bardzo zadowolona, każdy problem potrafi wyjaśnić i poszerza o dodatkową wiedzę, do tego dochodzą naprawdę dobre ilustracje. Cena nie gra roli, ale chodzi mi o podręcznik skupiający się na całej chemii szkolnej, nie tylko np. organicznej jak to jest z Chemią Murraya (który z resztą jest podręcznikiem typowo akademickim z tego co czytałam). Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Podręcznik do chemii jak "Biologia Campbella"

Post autor: Nitrogenium32 »

DaisyRose pisze:
4 paź 2017, o 20:09
organicznej jak to jest z Chemią Murraya"
Chodziło Ci chyba o McMurryego. )

Jest taka książka Chemia ogólna Atkinsa (PWN), ale osobiście z niej nigdy nie korzystałem. Moim zdaniem poszczególne działy chemii są dobrze wyjaśnione w książkach poświęconych szczególnie tym działom, czyli np. organiczna w McMurrym albo Boydzie, fizyczna w Pigoniu, nieorganiczna w Bielańskim albko Kolditzu, analityczna w Minczewskim albo Cygańskim.
DaisyRose
Posty: 87
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:41

Re: Podręcznik do chemii jak "Biologia Campbella"

Post autor: DaisyRose »

Nauczyciel starej daty, możliwe, że pomylił nazwisko przez pochodzenie anglojęzyczne, ale polecił nam chemię Murraya", a sama nie sprawdzałam Dziękuję bardzo za odpowiedź!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości