Podreczniki - 1 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: zielona_karotka »

i wikipedia.

ja bym dorzuciła repetytorium z biologii z liceum - na pierwsze koło idealne
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: vahti »

Ale jak na ten zakład to zbyt ambitnie ]
Co do robaków to polecam skrypt z bydgoszczy do parazytów. Zostaniesz po nim mistrzem trichomonas vaginalis. Bo jest pierwszy i rzadko doczytuje sie dalej niz do szóstej strony.
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: zielona_karotka »

Ale jak na ten zakład to zbyt ambitnie ]


do pierwszego koła poziom ambicji jest najwyższy, potem już tylko spada
poza tym, u nas była nawet raz wyjściówka repetytorium pod stołem i system konsultacji działają cuda
skoro już o biologii - do genetyki żadna książka mi sie nie przydała, miałam ze szkolenia Connora ale tylko przeleżała na półce wykłady to wszystko
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Agher »

o przepraszam, u mnie było na odwrót, poziom ambicji rósł z koła na koło!
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: vahti »

:D:D Prawie uwierzylem! To zupełnie jak u mnie! Po napisaniu egzaminu nawet myslalem ze z 4.5 dostane. :D
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Agher »

ja mowie serio. Bo z pierwszego i drugiego koła miałem w sumie ledwo wynik dwucyfrowy w punktach, wiec trzecie musiałem wyrąbać w kosmos zeby miec dopuszczenie do egzaminu stąd wzrost ambicji! Bo ja to w ogóle na pierwsze dwa koła nic się uczyłem. nawet (poza trichomonas vaginalis) nie znałem wtedy żadnej nazwy parazyta, a taenie solium mnie nauczyli przed kołem. z marnym efektem

Ale powiem wam, że to jedyny przedmiot który sobie olałem i odpuściłem i nie żałuję.
gercio

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: gercio »

Mam pytanie jakie książki przydadzą się w II semestrze?
Do histo Zabel/Sawicki?
Do biofizy Jaroszyk/Miękisz?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Agher »

Zabel / a jak chcesz coś doczytać, bo nie zrozumiesz z Zabla to Sawicki

Do biofizyki to wszystkiego po trochu tak naprawdę, zależy jaki temat itp. Także na pewno się przyda Jaroszyk, Miękkisz, od biedy Pilawski.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, o 11:18 przez Agher, łącznie zmieniany 1 raz.
konturek

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: konturek »

ha, a ja jak oddawałem egzamin to pani dr powiedziała mi, że jej pierwsza miłość miała na imię tak jak ja, więc mam się nie martwić o wynik.

Zabel moim zdaniem lepszy niż Sawicki.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: vahti »

Sam Zabel, tu nie ma co być ambitnym. Jak nie rozumiesz to ryjesz na pamięć, i jest ok. Oprocz tego embriologia bartla dla pielegniarstwa, przyda sie w maju, taki duzy A4, kolorowy, z rysunkami jak dla dzieci.
Z Biofiz to skrypcik, jaroszyk, miękisz i przekochana ciocia wikipedia, szczególnie na elektromedycyne. oprócz tego załatw sobie giełdę, bo to podstawa egzystencji na tym przeciekawym przedmiocie.ltserduszka
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Agher »

+ ma wykłady z embriologii jak będą, to chodzić obowiązkowo Nie ma sensu się przebijać przez ten koszmar w książkach jakichkolwiek, skoro pani doktor wszystko powie na wykładzie i poda na tacy. Ogólnie to jeden z prostszych i bardzo bezstresowy przedmiot, wiec nie ma co się spinać
gercio

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: gercio »

Dzięki za odpowiedzi.
gercio

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: gercio »

Jeszcze jedno pytanie:
Czy potrzebne są ćwiczenia laboratoryjne z biofizyki. Pod red. A. Kostrzewskiej? I czy na histo przydatny jest atlas Myśliwskiego?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości