Podreczniki - 1 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Shaq »

Ciekawi nieco, bo mam szatański plan spróbowania szczęścia w sekcji siatkarskiej by coś poogarniać, ale bardziej amatorsko i dla siebie .
kalinka357
Posty: 68
Rejestracja: 18 lip 2012, o 11:09

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: kalinka357 »

Hej, mam pytanie czy jest ktoś na forum, kto został przyjęty lub już studiuje kierunek lekarski na wydziale wojskowo-lekarskim cywilnie na UM w Łodzi? Będę bardzo wdzięczna o jakiekolwiek informacje. Przede wszystkim czy warto? Czy lepiej studiować lekarski w Katowicach. Nie mogę znaleźć konkretnych informacji, najlepiej żeby wypowiedział się ktoś kto coś wie. Wiem że są różne zmiany. Ale czy to nie jest przysłowiowe bagno w którym nie wiadomo o co chodzi? Poza tym słyszałam, że na woj-leku sa inni profesorowie i inne książki, tzn materiał pewnie też. Dodatkowo jest strzelnictwo, więcej w-fów, topografia. Czy jest jakaś istotna różnica? Czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi? To na prawde dla mnie bardzo ważne. Może ma ktoś namiary na osoby, które studiują i chcą sprzedac materiały, giełdy, książki.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Shaq »

kalinka357, żeby to było bliżej mnie i zdałbym fizykę na trochę więcej % niż mam to sam bym tam wbił. Mi akurat te dodatkowe przedmioty to byłoby miłe oderwanie się od rycia przedmiotów medycznych.
Powodzenia!
MarcinG2012
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2012, o 23:29

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: MarcinG2012 »

Tak się zastanawiam, może ktokolwiek z Was rozwiąże moje wątpliwości. Otóż, z tego co powszechnie wiadomo zmienia się program i wypada z niego łacina, a podręcznikiem nr 1 do anatomii zgodnie z informacją od UMB jest podręcznik Graya. Czy myślicie, że biblioteka ogarnie się z tą sytuacją i 21 września dostaniemy zestawy podręczników zawierające anatomię Graya, czy dostaniemy stare poczciwe bochenki", a w nowe podręczniki będzie się trzeba zaopatrzyć na własną rękę
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Agher »

Myślę, że na spotkaniu bibliotecznym się wszystkiego dowiesz. Inna sprawa, że to co napisał zakład, a czego będą wymagać asystenci na zajęciach to inna sprawa i tego też się dowiesz na zajęciach. No i nie zapomnijmy, że bochenki to naprawdę świetna książka. A na koniec pamiętaj, że przez lata Bochenek był numerem jeden, a większość studentów i tak uczyła się ze Skawiny czy Pituchowej. Pewne rozbieżności na pewno będą, ale jednak anatomia jest jedna i na pewno nie będzie tak, że Ci co nie mają podręcznika X będą mieli gorzej ). Nie wiem jak jest skontruowany podręcznik Graya ale może jest on numerem 1, bo są w nim nazwy polskie i angielskie, a nie ma łacińskich? Mając bochenka z czytelni w najgorszym wypadku będziesz musiał kilka nazw sobie w googlać, co nie jest problemem. Na pewno nie masz co lecieć do księgarni i kupować czegokolwiek. Poczekaj spokojnie na pierwsze zajęcia, naucz się na nie z tego co Ci dadzą na szkoleniu, a od asystentów na pewno uzyskacie dokładne informacje co, jak i czego się uczyć. Wtedy ewentualnie jak zechcesz to się zaopatrzysz w Graya czy w coś innego, bo na chwilę obecną to pewnie tylko asystenci w zakładzie wiedzą jak wasza anatomia będzie wyglądała )
MarcinG2012
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2012, o 23:29

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: MarcinG2012 »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ) Masz rację, nauczyć się można zawsze z tego co w bibliotece dają, a jak ktoś nie przysiądzie i nie poświęci na to czasu to i posiadanie wszystkich podręczników nie pomoże. W takim razie czekam na spotkanie biblioteczne.
krateczka
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:58

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: krateczka »

A teraz pytanie do przyszłych dentystów: czy na anatomię (oprócz podr. do anatomii głowy) wystarczy Pituchowa? Czy szukać jeszcze czegoś? Bo wczoraj na szkoleniu dostałam tylko Pituchową.
isark
Posty: 29
Rejestracja: 22 lip 2011, o 17:24

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: isark »

Pituchowa raczej nie wystarczy, można się wspomagać Skawiną, ale najdokładniejsza jest Anatomia Głowy Łasińskiego, dobry jest też Narkiewicz
krateczka
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:58

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: krateczka »

Łasińskiego na szczęście dostałam ok, będę jeszcze szukała tych podręczników, dzięki!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości