Podreczniki - 1 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Padre Morf »

elladan pisze:Z anatomii to chyba Bochenek i Sobotta.
pomyśl o Skawinie Do OUNu Narkiewicz i Moryś.
Do biologii coś do parazytów (może być Buczkowa - polecana przez doc Kiziewicz albo Kadłubowski) i genetykę medyczną (np. Connora).

Do chemii kupisz skrypty na uczelni.

[ Dodano: |6 Lip 2009|, o 16:49 ]
I co to za filozofia?
to tylko Tatarkiewicz
3 tomy - jakieś 1200 stron do wkucia na 1 roku.
Nie medycyny bynajmniej
Ostatnio zmieniony 6 lip 2009, o 16:01 przez Padre Morf, łącznie zmieniany 1 raz.
epinefrynka

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: epinefrynka »

Do anatomii Skawina koniecznie ^_^ (każdy na początku ambitnie z Bochna się uczy, ale nawet najtwardsi wymiękli )
Do parazytów zdecydowanie polecałabym Kadłubowskiego albo Deryło.
elladan
Posty: 8
Rejestracja: 11 cze 2009, o 12:04

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: elladan »

Dzięki
A do angielskiego jakiś słownik będzie potrzebny
Awatar użytkownika
Falx
Posty: 165
Rejestracja: 17 mar 2009, o 10:45

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Falx »

elladan pisze:Dzięki
A do angielskiego jakiś słownik będzie potrzebny
hehe słownik zawsze się przydaje, na każdym etapie nauki angielskiego
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Padre Morf »

elladan pisze:A do angielskiego jakiś słownik będzie potrzebny
szkoda kasy
Książka pani Donesch-Jeżo wystarczy
abcdeff
Posty: 78
Rejestracja: 6 lip 2009, o 06:58

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: abcdeff »

a czy nauka anglika jet trudna cy da sie jakos przezyc ?
bo ja raczej niemiecki wiec nie wiem czy dam sobie rade?
Awatar użytkownika
luiza
Posty: 96
Rejestracja: 2 lip 2008, o 19:06

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: luiza »

angielski ?Nie jest jakoś szczególnie ciężko ludziom którzy słabo znali ten język. Głównie nauka polega na kuciu słówek .
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: wilma »

epinefrynka pisze:Do anatomii Skawina koniecznie ^_^ (każdy na początku ambitnie z Bochna się uczy, ale nawet najtwardsi wymiękli )
Do parazytów zdecydowanie polecałabym Kadłubowskiego albo Deryło.
No bez przesady:P Nie wiem jak na innych uczelniach, ale u nas popularny byl Bochen, bo w Skawinie było dzo błedów (typowy: pomylenie jamy pachowej z dołem.). Ja z kolezanka uczyłysmy sie do konca z Bochna. To naprawde dobrze robi na psyche kiedy niby masz do przerobienia te 700 stron preparatu i z tego jakies 200 omijasz (rozwój, histologia, wady, zmiennosci etc) i czerpiesz nieziemska satysfakcje, ze mozesz omijac (:D), a nie bierzesz Skawine i w gruncie rzeczy musisz umiec kazda kropke, bo bardziej streszczonych tresci nie ma ]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Padre Morf »

wilma pisze:typowy: pomylenie jamy pachowej z dołem.
Nie do końca ]
wilma pisze:a nie bierzesz Skawine i w gruncie rzeczy musisz umiec kazda kropke, bo bardziej streszczonych tresci nie ma ]
Są - np. skrypty z Wrocławia.
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: wilma »

Morfeusz pisze:
wilma pisze:typowy: pomylenie jamy pachowej z dołem.
Nie do końca ]
epinefrynka

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: epinefrynka »

wilma, nie twierdzę, że do anatomii wystarczy sam skrypt, bo u nas Bochenek był również popularny, sama z resztą się z niego uczyłam. Po prostu czasami dobrze sobie życie ułatwić - różnie bywa i nie zawsze można zdążyć z przerobieniem tych kilku stron z Bochna, poza tym Skawina jest bardzo dobry do powtórek (właśnie dlatego że wiedza jest skondensowana i nie brniesz po raz kolejny przez te 700 stron), poza tym jest dżo lżejszy i łatwiejszy w transporcie niż Bochenek.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Padre Morf »

wilma pisze:
Morfeusz pisze:
wilma pisze:typowy: pomylenie jamy pachowej z dołem.
Nie do końca ]
To po prostu kwestia tego na jakim podręczniku się bazuje. Możliwe, że autorzy puścili książkę z błędem - możliwe też, że bazowali na autorze, który jamę pachową nazywa fossa axillaris (są i tacy, bo to kwestie umowne tak naprawdę).
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: wilma »

epinefrynka pisze:wilma, nie twierdzę, że do anatomii wystarczy sam skrypt, bo u nas Bochenek był również popularny, sama z resztą się z niego uczyłam. Po prostu czasami dobrze sobie życie ułatwić - różnie bywa i nie zawsze można zdążyć z przerobieniem tych kilku stron z Bochna, poza tym Skawina jest bardzo dobry do powtórek (właśnie dlatego że wiedza jest skondensowana i nie brniesz po raz kolejny przez te 700 stron), poza tym jest dżo lżejszy i łatwiejszy w transporcie niż Bochenek.
eee tam, w Bochnie ciekawie jest na samym początku wita cię parówkowo-palczasty bochen i jego czarno-biała podobizna, a pozniej brniesz przez książkę przygodowo-kryminalno-erotyczno-krajoznawczo-naukowo-i-jaką-tam-chcesz-jeszcze normalnie nigdy jeszcze nie czytałam takiej ksiazki w której wszystkie gatunki byłyby tak umiejetnie połączone A co do transportu bochna - zawsze może ci pełnic rolę dobrego usztywniacza torebki ] a jak przyjemnie wali sie nim o podłoge lub o kolezanke. niczym innym nie da sie zastapic takich emocji. A tak na serio to przynajmniej rysunki porządne są

Morfeuszu, ja rozumiem, że gdyby ktoś kiedyś nie nazwał oka okiem, a pochwą, to dzisiaj byśmy mowili tak a nie inaczej, ale jakby nie było anatomiczną wyrocznią, biblią etc w naszym kraju jest bochen. ja będąc zaślepioną wyznawczynią, pędzącą pare razy w roku do miejsca urodzenia mojego guru - krakowa, będę zawsze uważała, że coś co się nie zgadza z bochnem jest po prostu złe i powinno byc spalone na rytualnym stosie

W każdym razie nas na 1 roku, gdzies na początku przestrzegli asystentci, że jesli na egz pomylimy jamę pachową z dołem to od razu wylecimy z niego (i zachodzili w głowe dlaczego tak sie dzieje), podobnie pomylenie splotu przyuszniczego ze zwojem usznym, ale to już tak na marginesie ]
Ostatnio zmieniony 9 lip 2009, o 22:58 przez wilma, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości