Podreczniki - 1 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Andzia »

Kaamil pisze:Kokota narazie wypożyczyłem i wypowiem się jak przeczytam.
Śmiesznie to zabrzmiało. Tak, jakbyś wypożyczał anatomiczne księgi, aby je poczytać jak powieści przygodowe przy herbacie .
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Medycyna Lwów »

Andzia pisze:Śmiesznie to zabrzmiało. Tak, jakbyś wypożyczał anatomiczne księgi, aby je poczytać jak powieści przygodowe przy herbacie .
tak własnie robię, czytam a wiedza mi sama wchodzi do głowy - wiem mało kto tak potrafi P
Morfeusz pisze:Niektóre pozycje PZWLu są po prostu marne
chyba większość - czasem mam wrażenie, że tych książek przed wypuszczeniem na rynek nikt nie czyta
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: wilma »

Andzia pisze:
Śmiesznie to zabrzmiało. Tak, jakbyś wypożyczał anatomiczne księgi, aby je poczytać jak powieści przygodowe przy herbacie .
No bo książki anatomiczne od tego są Powieści przygodowe
fanatair

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: fanatair »

Czy warto zostawiać sobie jakieś pomoce naukowe z liceum? Mam na mysli np podreczniki czy repetytoria z biologii i chemii. Czy wystarczą ewentualnie notatki z zeszytow i korepetycji?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Padre Morf »

Na biologię/chemię coś się może przydać
fanatair

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: fanatair »

A czy dużo jest jako takiej, powiedzmy licealnej biologii? Jak jest z przerabianiem materiału - czy przerabiane są tylko niektore działy, a inne nie są wcale poruszane? I jesli jescze mozna , czy na pierwszym roku jest duzo biologii?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: godziasia »

o to i ja się dołączam do pytania koleżanki fanatair - bądź ktoś łaskaw i udziel odpowiedzi
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Medycyna Lwów »

asystenci wychodzą z założenia (zresztą słsuznie), ze jak sie dostaliście na te studia to biologię, chemię i fizyke na poziomie licealnym rozszerzonym umiecie. Książki do biologii z LO się kompletnie nie przydadzą (na biologii robi sie genetykę i parazytologię), na chemię też nie(ewentualnie czasem coś sobie p[przypomnieć z organicznej, ale to jak się nie pamięta).
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Padre Morf »

Biologia jest raczej przyjemna - nie ma się czego bać ]
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: stellar »

Mam pytanie, czy Bochen w przedziale wydań 1989-1993 nadaje się teraz do nauki ? Piszę w przedziale, bo zauważyłam, że w domowej kolekcji prawie każdy tom jest z innego roku, a miło by było mieć własne tomiska jako pomoc naukową
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Medycyna Lwów »

nadaje się
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: darthbrother »

Jejtyle nazwisk, tyle pozycji, tyle nowych informacji. I jak się w tym nie pogubić? Kompletnie nie wiem, co wybrać na ten I rok. Na razie zamówiłem sobie Sobottę. Zastanawiam się teraz, czy dokupić do niej Bochenka czy Skawinę , oraz ile książek opłaca się kupić nowych, ile uda się wypożyczyć a ile odkupić od starszaków

Czy mógłby ktoś napisać, co, oczywiście według tej osoby, najbardziej przyda się kupić (z książek) na pierwszy rok studiów? W formie takiej pigułki

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podreczniki - 1 rok

Post autor: Padre Morf »

Skawinę
Bochenka wypożycz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości