Podstawa a rozszerzenie - różnice

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: Medycyna Lwów »

łatwo sie domyśleć że przeliczają rozszerzeni na podstawę za pomocą współczynnika 1,4 dla tych co nie beda miec wyniku podstawowego na maturze, a tylko rozszerzony (czyi dla tegorocznych maturzystów).
Martitka

Re: Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: Martitka »

Otóz jesteś w błędzie. Dzwoniłam dzisiaj do AM i dowiedziałam się, Że mnoŻnik 1,4 nie słuŻy do przeliczania rozszerzenia na podstawę tylko liczbę punktów z podstawy z fizyki mnoŻą x1,4! Jak stwierdziała pani z którą rozmawiałambiologia i chemia nie pełnią funkcji róznicujących"! dlatego o tym czy ktoś się dostanie będzie decydował wynik z fizyki. w sumie 340pkt do uzyskania
Muczaczos
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2007, o 23:07

Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: Muczaczos »

wie ktos może jakie dokladnie są różnice między zakresami czy tak jak w bioli że na podstawie tylko anatomia i genetyka, a na roszerzeniu wszystko, czy po prostu każdy dział fizyki na rozszerzeniu bardziej rozbudowany?
bo szukam i nic.
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: Marzena »

Najlepiej wejdz na strone cke.edu.pl i sciagnij sobie informatory do obu poziomow tam jest wszystko opisane co trzeba umiec na odpowiednich poziomach.
Greg.

Re: Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: Greg. »

na podstawie z biologii nie ma tylko anatomii, sa jeszcze podstawy genetyki i elementy ekologii i ochrony środowiska.
Greg.

Re: Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: Greg. »

sory, nie zauwazylem tego momentu o genetyce:D so oprocz anatomii i genetyki jest jeszcze ekologia:D
agus

Re: Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: agus »

jestem trochę zakręcona i mam pytanie, czy jesli wcześniej nie zdawałam fizyki to czy mogę ją teraz dawać na maturze na poziomie podstawowym ps zeby bylo jasne w tym roku mam zamiar poprawic mature
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: bedroom-bar »

hmm ja także mam zamiar pisać maturke z fizy ( pierwszy raz) , a bio, chem podwyzszam. czy tylko w wa-wie jest potrzebna fiza podst? na lekarski?
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: Andzia »

W Białym na przykład nie masz w ogóle fizy. A w Poznaniu - podstawowa, albo też jej brak (nie pamiętam dokładnie).
W każdym bądź razie też prawdopodobnie będę pisała z fizyki .
miodzio
Posty: 123
Rejestracja: 8 gru 2006, o 18:23

Re: Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: miodzio »

a ja zdaje rozszerzoną i nie ide na zadną tam medyceyne :]
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: garbage »

w poznaniu musisz miec 2 rozszerzone i bez róznicy cze wezmiesz jako drugi chemie czy fize, co ci lepiej pojdzie. moim zdaniem bardziej opłaca sie rozszerzona, ma sie mozliwosc skladania podan do wszystkich uczelni, bo jak beda chcieli podstawe to ci przelicza punkty a w druga strone sie tak nie da
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: lung »

Mało wspolnego ma ten informator z cke z tym czego nauczyciele (wiekszosc) uczy w liceach (w dziejszych czasach).Ja bym zdefiniował to tak (poziomy trudnosci):
Podstawa: masz pytania testowe (a,b,c.) - na rozszerzonej nie ma tego
Na podstawie zadania, z tego co widzialem sa takie- polecenie, rozwiazanie, koniec. Na rozszerzeniu zadania sa rozbudowanie, najczesciej z opisem na wstepie, czesto dotyczą obliczen zwiazanych z roznymi przyrzadami z zycia codziennego, czyli fizycznymi.
Co do dzialow- na podstawie nie ma tych wszystkich elektromagnetyzmow, fizyki wspolczesnej itp.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podstawa a rozszerzenie - różnice

Post autor: Medycyna Lwów »

No fizyka współczesna na podstawowej jest i to reprezentowana podobnie jak na rozszerzeniu. Na rozszerzeniu kochają dawać wszelkiego rodzaju diody, tranzystory, transformatory, fotokomórki, elektromagnesy etc. a to wiele osób i nauczycieli w szkole pomija.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości