Podyplomówka

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
EdyŚka*

Podyplomówka

Post autor: EdyŚka* »

Chciałam spytać jak to w końcu jest ze studiami podyplomowymi z farmacji dla osób po analityce medycznej. Bo z tego, co czytałam na stronie kształcenia podyplomowego w Łodzi to prawie każdy bo chemicy, biolodzy, biotechnolodzy mogą skończyć studia podyplomowe z farmacji /, a po analityce medycznej nie. a przecież miały być jakieś zmiany /

Czy osoba, która skończy analitykę med. nie może w ogóle iść na jakiekolwiek studia podyplomowe ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podyplomówka

Post autor: Padre Morf »

Edy&#x15Aka* pisze:Bo z tego, co czytałam na stronie kształcenia podyplomowego w Łodzi to prawie każdy bo chemicy, biolodzy, biotechnolodzy mogą skończyć studia podyplomowe z farmacji /
O tej podyplomówce była już na forum mowa. Jest przydatna osobom, które chcą pracować np. w firmie farmaceutycznej albo przy badaniach nad lekami. Prawa wykonywania zawodu farmaceuty po takiej podyplomówce nie masz więc w aptece nie popracujesz.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Podyplomówka

Post autor: Gekon »

EdyŚka* pisze:Czy osoba, która skończy analitykę med. nie może w ogóle iść na jakiekolwiek studia podyplomowe
Możesz iść na podyplomowe, ale związane głównie z zawodem diagnosty, tzw. specjalizacje.
Aspirynka
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 16:53

[Link] Podyplomówka

Post autor: Aspirynka »

O podyplomowce byla mowa tutaj tematy70/podyplomowka-z-farmacji-vt14756.htm

[ Dodano: Sro Wrz 24, 2008 17:27 ]
Swoja droga dlaczego wszyscy sie tak dopytuja o ta podyplomowke z farmacji (dzis czytam o tym juz na trzecim forum) nie rozumiem problemu skoro kogos tak bardzo interesuje farmacja to po co isc np. na analityke a nie razu na farmacje.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Podyplomówka

Post autor: Gekon »

Aspirynka pisze:skoro kogos tak bardzo interesuje farmacja to po co isc np. na analityke a nie razu na farmacje.
Może kogoś interesują oba kierunki
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Podyplomówka

Post autor: żabka »

Aspirynka pisze:woja droga dlaczego wszyscy sie tak dopytuja o ta podyplomowke z farmacji (dzis czytam o tym juz na trzecim forum) nie rozumiem problemu skoro kogos tak bardzo interesuje farmacja to po co isc np. na analityke a nie razu na farmacje.
Chyba chodzi o to, że dużo osób studiuje analitykę, dlatego że nie dostało się na farmację. I liczą na to, że po skończeniu analityki, bez większego wysiłku mogłyby zdobyć magistra farmacji. Czytałam też na jakimś forum o tym, że technicy farmacji domagają się 2-letnich studiów magisterskich. Na jakiej podstawie- przecież nie mają nawet licencjata- nie wiem. Ale to jest Polska i każdy jak widać kombinuje jak mieć, a się nie narobić
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Podyplomówka

Post autor: Gekon »

&#x17Cabka pisze:Czytałam też na jakimś forum o tym, że technicy farmacji domagają się 2-letnich studiów magisterskich
Jakby coś takiego weszło to normalnie śmiech na sali
Aspirynka
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 16:53

Re: Podyplomówka

Post autor: Aspirynka »

Gekon pisze:Może kogoś interesują oba kierunki
Jesli kogos interesuja oba to niech skonczy oba (a to wcale nie tak latwo podobno ) a nie szuka mozliwosci byciapeudofarmaceuta po jakis podyplomowkach. Podobno ludzie robia to po to zeby miec mozliwosc pracy w firmach farmaceutycznych ale tam tez chyba potrzebuja analitykow (ale chyba glownie chemikow tak slyszalam).
&#x17Cabka pisze:Chyba chodzi o to, że dużo osób studiuje analitykę, dlatego że nie dostało się na farmację. I liczą na to, że po skończeniu analityki, bez większego wysiłku mogłyby zdobyć magistra farmacji. Czytałam też na jakimś forum o tym, że technicy farmacji domagają się 2-letnich studiów magisterskich. Na jakiej podstawie- przecież nie mają nawet licencjata- nie wiem. Ale to jest Polska i każdy jak widać kombinuje jak mieć, a się nie narobić
Niektorym to sie wydaje przeciez analityka ma o polowe krotsze pracownie (mniej analiz, preparatow) a niektorych zajec w ogole nie maja (nie umniejszajac nikomu po analityce) Oni sa po prostu ksztalceni pod innym katem bo ich praca polega na czym innym. O lekach maja raczej niewielkie pojecie. A co do mgr farmacji to pytalam o tym na jakims forum i mnie uspokojono mgr dostaje sie tylko po 5,5-letnich studiach na AM lub UM (tez sie roznych rzeczy nasluchalam niekoniecznie prawdziwych )
Gekon pisze:Jakby coś takiego weszło to normalnie śmiech na sali
Zgadzam sie calkowicie i mam nadzieje ze nigdy czegos takiego nie bedzie bo niby z jakiej racji to byloby po prostu niesprawiedliwe w stosunku do osob po 5,5-letnich studiach.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podyplomówka

Post autor: Padre Morf »

&#x17Cabka pisze:Czytałam też na jakimś forum o tym, że technicy farmacji domagają się 2-letnich studiów magisterskich. Na jakiej podstawie- przecież nie mają nawet licencjata- nie wiem.
Z tym będzie trudno - szkoły kształcące techników są brdzo różne. Od porządnych po tzw. szkółki niedzielne. Ciężko więc ustalić jakieś jednakowe kryteria czy programy nauczania.
Aspirynka pisze:Swoja droga dlaczego wszyscy sie tak dopytuja o ta podyplomowke z farmacji (dzis czytam o tym juz na trzecim forum) nie rozumiem problemu skoro kogos tak bardzo interesuje farmacja to po co isc np. na analityke a nie razu na farmacje.
To proste. Farmaceuta po ukończeniu studiów podyplomowych może zostać diagnostą laboratoryjnym (analityk dostaje tytuł niejako automatycznie). Analitykom marzy sie po prostu to samo.Bo skoro oni mogą to dlaczego my nie? O to się tu rozchodzi. Farmaceuci, lekarze itd podkradają im miejsca pracy więc oni chcą podkraść nam
Aspirynka pisze:Oni sa po prostu ksztalceni pod innym katem bo ich praca polega na czym innym.
Tak ma być. Farmaceuta zajmuje się chemiczną stroną leku, my działamy nimi na pacjentach a analitycy poniekąd badają skutki naszych działań (bo działanie leku ma wpływ na wyniki badań diagnostycznych).
Aspirynka pisze:A co do mgr farmacji to pytalam o tym na jakims forum i mnie uspokojono mgr dostaje sie tylko po 5,5-letnich studiach na AM lub UM
Tytuł magistra farmacji dostaje się po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich na kierunku farmacja. Analogicznie magistra analityki medycznej otrzymuje się po ukończeniu studiów na kierunku analityka medyczna. Niby oczywiste ale popłoch jest.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Podyplomówka

Post autor: Biochejter »

Aspirynka pisze:Jesli kogos interesuja oba to niech skonczy oba (a to wcale nie tak latwo podobno ) a nie szuka mozliwosci byciapeudofarmaceuta po jakis podyplomowkach.
Póki co, to farmaceuci mogą zostaćpseudodiagnostami
Aspirynka pisze:Niektorym to sie wydaje przeciez analityka ma o polowe krotsze pracownie (mniej analiz, preparatow) a niektorych zajec w ogole nie maja (nie umniejszajac nikomu po analityce) Oni sa po prostu ksztalceni pod innym katem bo ich praca polega na czym innym.
Niektóre ma dłuższe analityka, wielu zajęć nie ma farmacja. Po prostu to są inne kierunki, zbudowane na jednej bazie, cokolwiek zróżnicowanej i nie widzę powodu dlaczego miałoby to działać tylko w jedną stronę (w ogóle nie powinno działać w żadną stronę, nie rozumiem takich skrótów w biegu do uprawnień zawodowych).
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podyplomówka

Post autor: Padre Morf »

Biochemister pisze:Póki co, to farmaceuci mogą zostaćpseudodiagnostami
Bijochemiczny nie zaczynaj - uprawnienia mają takie same jak ja czy pan po analityce
Biochemister pisze:w ogóle nie powinno działać w żadną stronę, nie rozumiem takich skrótów w biegu do uprawnień zawodowych
ustawa wmontowała w diagnostykę różne zawody i z tego co widzę większość radzi sobie dobrze. Porażką były poprzednie przepisy gdzie diagnostą był mgr socjologii nie wiedzący co to jest CK-MB albo BUN.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Podyplomówka

Post autor: Biochejter »

Morfeusz pisze:
Biochemister pisze:Póki co, to farmaceuci mogą zostaćpseudodiagnostami
Bijochemiczny nie zaczynaj - uprawnienia mają takie same jak ja czy pan po analityce
Nie no jasne, wiem o tym. Nie zmienia to dla mnie nadal faktu, że to są jaja Moim zdaniem tylko lekarze powinni mieć taką możliwość, ale chemicy?
Morfeusz pisze:ustawa wmontowała w diagnostykę różne zawody i z tego co widzę większość radzi sobie dobrze. Porażką były poprzednie przepisy gdzie diagnostą był mgr socjologii nie wiedzący co to jest CK-MB albo BUN.
Okej, ale dlaczego w takim razie aptekarzem nie może zostać chemik chociażby? Może też sobie będzie świetnie radził
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podyplomówka

Post autor: Padre Morf »

Biochemister pisze:Moim zdaniem tylko lekarze powinni mieć taką możliwość, ale chemicy?
ano taj rzecze ustawa Tyle, że oni mają dłuugą i droogą podyplomówkę wtedy bo muszą zaliczyć sporo przedmiotów.
Biochemister pisze: Okej, ale dlaczego w takim razie aptekarzem nie może zostać chemik chociażby?
z jego znajomością farmakologii i tplu?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości