Położnictwo 2016/2017

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Karola_
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2016, o 18:15

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Karola_ »

Właśnie sama nad tym myślałam, ale myślę że wystarczy poszukać ludzi na fb i kogoś na pewno uda się znaleźć, żeby potem nie było zaskoczenia:P Postaram się to zrobić i od razu dam znać:)
Co do stypendium bardzo cieszę się, że o tym napisałaś, ale widzę, że coraz trudniej będzie je uzyskać.:_:
Bibi08
Posty: 10
Rejestracja: 14 lip 2016, o 13:44

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Bibi08 »

Fajnie by było bo co do różnych kwestii organizacyjnych i profesorów chciałbym sie coś dowiedzieć)
Stypendium za wyniki w nauce dostanie się dopiero na drugim roku od października, nie wiem czy się uda ale spróbuje) najwyżej będę dumna z ładnej średniej P
Karola_
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2016, o 18:15

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Karola_ »

O to wszystko zapytam Już napisałam teraz tylko czekam na odpowiedź:) Też będę próbować, co wyjdzie zobaczymy, ale ciesze się że jest nas dwie!:D
Golden Girl
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2016, o 09:37

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Golden Girl »

Ja też się dołączam do poszukiwania wszelkich informacji

Pozdrawiam Was dziewczyny
Karola_
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2016, o 18:15

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Karola_ »

Hej dziewczyny! Juz wszystko wiem, postaram się to tu napisać, ale mam jakiś problem z dodaniem postu - nie martwcie się coś wykombinuję
Karola_
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2016, o 18:15

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Karola_ »

I POST
Poznałam się z super dziewczyną z położnictwa, która teraz idzie na drugi rok. Powiedziała, że najlepiej mieć jakiś swój mundurek (najlepiej bluza rozpinana z krótkim rękawem i spodnie długie lub spódnica w kolano) wszystko oczywiście białe - kolory są zabronione na pierwszym roku. Potem bd musieli kupić wszystkie taki sam mundurek, ale to nam powiedzą. Jeszcze do mundurka: najlepiej biała bielizna (lub kremowa) na początek. Niektóre wykładowczynie się o to czepiały, niektóre miały to gdzieś:) i jasne skarpetki. Obuwie medyczne białe! Żadne trampki mogą być crocsy. lub obuwie medyczne ale najlepiej nie chodaki (też sie jedna Pani czepia) Dziewczyna radzi jedne spodnie i 1/2 góry na zmianę, żeby nie wywalać kasy w przysłowiowe błoto. Jeśli chodzi o wf to rzeczywiście jest fitness albo siłownia. Raz dziewczyny grały na sali w siatkówkę.
Karola_
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2016, o 18:15

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Karola_ »

POST II (przepraszam że tak dzielone)
Ogólnie jeśli chodzi o uczelnie to: wiele razy będziesz mieć dość i będziesz rezygnować w głębi serca. Ta uczelnia wykańcza psychicznie i wzmacnia przez to psychikę. Jak myślisz że czegoś nie wolno, nie można, nie idzie to oni Ci pokażą, że można, wolno i idzie. Musisz się przygotować, ze nie jesteś już w LO i nikt nie będzie za Tb latał. Wszystkiego musisz dopilnować sama. Paznokci nie malujemy i najlepiej jakby były krótkie, bo ktoś może się do tego przyczepić. Teraz jeżeli chodzi o ćwiczenia: ćwiczenia wyglądają w ten sposób, że siedzicie na pracowniach przygotowanych na kształt zabiegowego i robicie różne rzeczy. I semestr nie jest zbyt ciekawy, ale na drugim jest lepiej bo są iniekcje itd. Zajęcia praktyczne to szpital i tam pracujecie normalnie na oddziale pod okiem opiekunów. I semestr to głównie w szpitalu cewnikowanie, usuwanie cewnika, uruchamianie pacjentki itp. Część ćwiczymy na sobie ale są to rzeczy typu zastrzyki czy coś. Cewniki zakładamy na fantomach: najpierw przygotowanie teoretyczne a później przechodzimy do np. wkłucia do mięśnia naramiennego i pierwsze kilka osób pod okiem wykładowcy, a potem już same ćwiczycie. Wszystko przygotowujecie same itd. to akurat na POPie czyli Podstawy Opieki Położniczej z tego na pierwszym roku będziecie robić najwięcej."
Karola_
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2016, o 18:15

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Karola_ »

POST III (OSTATNI)
Kwestia zdania wszystkiego w pierwszym terminie to że wszystko to ciężko bardzo ale większość da radę, jeśli ma się notatki i umie się wszystko sobie poukładać w głowie. No i nie zostawiamy ewentualnych poprawek na ostatni moment. Było tu pare wypowiedzi tej koleżanki, ponieważ tam najlepiej było wszystko przekazane. Dodatkowo dziewczyna powiedziała, że jak bd mieć grupę to ona chętnie dołączy, przywita nas, pomoże, poodpowiada na inne pytania, wobec czego przydalo by się taką grupę mieć. Potrzeba do tego jednak minimum 2 członków, więc jakos się skontaktujemy i powstanie nasza grupa, ponieważ jak na razie znam tylko was dziewczyny i nie miałabym jak jej stworzyć jako że na fb jeszcze się jakby hmm nie znamy To tyle. Zyczę miłego czytania
Bibi08
Posty: 10
Rejestracja: 14 lip 2016, o 13:44

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Bibi08 »

Dzięki wielkie za informacje!:) Głupio tylko z tymi mundurkami bo dwa razy trzeba będzie kasę wywalać/
Pomysł z grupą jest bardzo dobry)
Karola_
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2016, o 18:15

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Karola_ »

Mam jeszcze dodatkowe informacje już od innej dziewczyny odnośnie tych strojów: mundurek (to co wyżej:)), na ćwiczenia w pracowni kwiatek i uniformix", na anatomie fartuch anatomiczny wiązany od tyłu i czepek anatomiczny lub chusta biała. to tak w celu uzupełnienia
Bibi08
Posty: 10
Rejestracja: 14 lip 2016, o 13:44

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Bibi08 »

nie rozumiem"kwiatek i unformix o co chodzi?D to są nazwy pracowni czy co?nazwy mundurków?:P
Karola_
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2016, o 18:15

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Karola_ »

To są takie do ubrania wpisz sobie w google uniformix to Ci wyjdzie w grafice:) też nie wiedziałam Sprawdź proszę priv podałam Ci tam moje dane zebyś mnie dodała na fb to zrobimy tę grupę:)
Karola_
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2016, o 18:15

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Karola_ »

Karola_ pisze:To są takie do ubrania wpisz sobie w google uniformix to Ci wyjdzie w grafice:) też nie wiedziałam Sprawdź proszę priv podałam Ci tam moje dane zebyś mnie dodała na fb to zrobimy tę grupę:)
!
Edit: Chodziło o nazwy sklepów medycznych - źle zrozumiałam koleżankę, przepraszam was za zamieszanie, po prostu po otworzeniu galerii i obejrzeniu jak wygląda uniformix myślałam że o to chodzi, ale właśnie teraz szukałam tego kwiatka i to jest sklep, a uniformix to też sklep. Wobec czego przeczytałam jeszcze raz jej wypowiedź: Na początek musisz sobie indywidualnie kupić mundurek (bluza/żakiet, spodnie/spódnica tu do wyboru) na ćwiczenia w pracowni, tu polecam kwiatek i uniformix", a gdzieś w połowie października będziecie kupować całym rokiem jeden i ten sam mundurek. Dalej było o fartuchu anatomicznym i czepku bądź chuście. Jeszcze raz bardzo was przepraszam, mam nadzieję, że żadna z was nic jeszcze nie kupiła)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 6 gości