Położnictwo - warto? Progi punktowe

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
MidasQueen
Posty: 30
Rejestracja: 7 mar 2012, o 22:35

Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: MidasQueen »

Właściwie jestem już całkowicie przekonana co do kierunku, ale czy warto? Przejrzałam plan zajęć z bieżącego roku akademickiego, niesamowicie pokręcony

Interesują mnie też progi punktowe w ubiegłych latach, szczególnie 2011. Z tego, co wiem, obecnie maksymalnie można mieć 150 punktów, ja jednak zdaję biologię na podstawie. Od kilku źródeł słyszałam jednak, że dostać się do Katowic jest dość łatwo.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
olia165
Posty: 1
Rejestracja: 2 lut 2012, o 20:48

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: olia165 »

Witam. Ja równiez wybieram sie na położnictwo z tym że do Warszawy, tam z tego co mi wiadomo próg jest nieco wyższy. Z chęcią dowiem sie wiecej. proszę o informację .
MidasQueen
Posty: 30
Rejestracja: 7 mar 2012, o 22:35

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: MidasQueen »

Podejrzewam, że wyższy Jeśli chodzi o progi punktowe z poprzednich lat, to trudno znaleźć takie informacje, trzeba by było przejrzeć listy rekrutacyjne. Chociaż to i tak mało miarodajne, bo wszystko zależy od poziomu poziomu trudności matury w danym roku, wyników i ilości chętnych na daną uczelnię. Katowice z pewnością to nie taki prestiż jak Warszawa, więc życzę powodzenia
rzemykowa
Posty: 21
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 10:15

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: rzemykowa »

Cześć. Ja również składam w tym roku podanie na Położnictwo, ale poważnie się obawiam, że mnie nie przyjmą. I biologię także zdaję na podstawie, bez chemii Będzie ciężko, ale może się spotkamy w październiku.
MidasQueen
Posty: 30
Rejestracja: 7 mar 2012, o 22:35

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: MidasQueen »

Rzemykowa, a na jaką uczelnię chcesz się wybrać? Bo nigdy nie słyszałam, żeby gdzieś na położnictwo liczyła się chemia.

Głowa do góry, ja też mam moment zwątpienia
rzemykowa
Posty: 21
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 10:15

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: rzemykowa »

Na Śląski Uniwersytet Medyczny. Chemia nie jest wymagana, ale przydatna. A ja akurat w liceum nie miałam rozszerzenia biol-chem. Nie wiem, trzymajcie kciuki, a się dostaniemy. A Ty gdzie składasz? Planuję jeszcze pielęgniarstwo i fizjoterapię, zobaczymy jak to będzie.
MidasQueen
Posty: 30
Rejestracja: 7 mar 2012, o 22:35

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: MidasQueen »

Też ŚUM, też bez rozszerzenia biol-chem w liceum. Dopiero teraz zobaczyłam, że na położnictwie jest taki przedmiot jak biochemia i biofizyka. Jakoś się to przeżyje.
ewincee
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2012, o 11:15

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: ewincee »

MidasQueen pisze:Interesują mnie też progi punktowe w ubiegłych latach, szczególnie 2011.
hej hej ja również wybieram się na położnictwo na ŚUMie
z tego co wyszukałam na ich stronie progi punktowe (nie dam sobie głowy uciąć) ale wahały się w granicach 60-68 punktów na I liście rankingowej, na następnych były skutecznie obniżane do 50-45.

pozdrawiam i mam nadzieje, że do zobaczenia.!
MidasQueen
Posty: 30
Rejestracja: 7 mar 2012, o 22:35

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: MidasQueen »

Po tej maturze to faktycznie trzeba mieć nadzieję.
nata9934
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2012, o 09:35

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: nata9934 »

witam
ja też wybieram się na położnictwo ale na Uniwersytet Medyczny w Łodzi. tam próg punktowy z tamtego roku to 63 punkty czyli 63 % z matury podstawowej z biologi. W ubiegłych latach progi na tej uczelni to około 50 punktów, z tego wynika ze matura w tatmtym roku była łatwiejsza. Ciekawe jak bedzie w tym roku.

jak oceniacie swoją tegoroczną mature? mi sie wydaje ze była śrrednia
licze na okolo 70 %

Obawiam sie tego kierunku bo jest tam biochemia i biofizyka, a z chemii nic kompletnie nie umiem. wiecie moze na jakim poziomie sa te przedmioty
i ogólnie jaki jest poziom studiów?
ile osób odpada po sesji?
Bella Donna
Posty: 198
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:03

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: Bella Donna »

Z tego, co piszecie wnioskuję, że na położnictwo liczą biologię PODSTAWOWĄ? Nie rozszerzoną? Jeśli Jaś złoży i ma zdaną maturę z biologii PODSTAWOWEJ np. na 80% i złoży też Małgosia, ale ma napisaną na 70% ROZSZERZONĄ, to nie patrzą na poziom matury i przyjmą w tym przypadku Jasia
ging
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2012, o 11:25

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: ging »

w poznaniu są przeliczniki pomiędzy rozszerzona a podstawową matura :p

Bella Donna
Posty: 198
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:03

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: Bella Donna »

O, dziękuję za odpowiedź ging
Ja staram się o Kraków, nigdzie nie pisze czy liczą podstawową czy rozszerzoną, stąd moje wątpliwości, a o żadnych przelicznikach nie słyszałam. Mam nadzieję, że nie wykosi mnie ktoś z lepszą choćby o 5% maturą, ale z podstawy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości