Polska misja w Iraku...

Komentujemy polityków, stan państwa, gospodarkę...
Awatar użytkownika
ziabol

Polska misja w Iraku...

Post autor: ziabol » 16 gru 2007, o 10:49

z Interii pisze:Premier Donald Tusk zapowiedział w sobotę, że rząd złoży do prezydenta wniosek o zakończenie obecności polskich wojsk w Iraku w październiku 2008 roku. Szef rządu ma nadzieję, że Lech Kaczyński nie będzie blokował tej decyzji. Obecnie w Iraku służbę pełni ok. 900 żołnierzy.
Usłyszałam o tym dziś o poranku. Chcę powiedzieć NIE. Nie podoba mi się wersja przedłużenia stacjonowania naszych wojsk w Iraku, po co? Dlaczego my? Czu musimy być po raz kolejny kukiełką Ameryki?
Co do Amerykanów to już rozmawiało się o tym, a dokładnie o ich inteligencji

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Re: Polska misja w Iraku...

Post autor: Guru » 16 gru 2007, o 11:26

ziabol pisze:Nie podoba mi się wersja przedłużenia stacjonowania naszych wojsk w Iraku, po co?
to co zacytowalas to jest wersja skrocenia czasu stacjonowanoa polskich wojski w Iraku, bo wycofanie do konca tego roku okazalo sie niemozliwe z powodu ustalen palacu prezydenckiego ze storna usa.

Pewnie zostane zajechany na smierc, ale osobiscie nie mam nic przeciwko stacjonowaniu polskich wojsk w Iraku.
ziabol pisze:Co do Amerykanów to już rozmawiało się o tym, a dokładnie o ich inteligencji:
to nie ma nic do rzeczy w tym temacie...

Awatar użytkownika
mila1301

Post autor: mila1301 » 16 gru 2007, o 14:54

Sądzę, że stacjonowanie wojsk polskich w Iraku nie ma najmniejszego sensu. Skoro Ameryka zdecydowała się na wojnę z Husajnem i doprowadziła ją do końca, to niech radzi sobie dalej sama, po co mieszać w to jeszcze Polskę? A nasze władze jak zwykle, włączając się w tą akcję myślały, że USA stanie się wielce nam przychylne w każdej sprawie, a tu klops! Najbardziej żal mi tych młodych żołnierzy, którzy tam giną i ich rodzin. :)

yeast

Post autor: yeast » 16 gru 2007, o 15:02

Guru pisze:Pewnie zostane zajechany na smierc, ale osobiscie nie mam nic przeciwko stacjonowaniu polskich wojsk w Iraku.
A możesz wyjaśnić czemu? Są jakies pozywtywy tej obecności, czy Ci to wisi?

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 16 gru 2007, o 15:54

Jestem zwolennikiem głębokiej współpracy ze stroną amerykańską. Mimo że wiem jak niepopularne jest to stanowisko w dzisiejszych czasach, gdzie panuje totalny antyamerykanizm a nawet moda na obrazanie, drwienie z amerykanow i negowaniu wszystkiego co robia. Od zawsze popierałem współprace z USA i nic sie w tej materii nie zmieniło i nie zanosi się na jakakolwiek zmiane.

Awatar użytkownika
badger
Moderator w spoczynku

Post autor: badger » 16 gru 2007, o 16:43

Guru pisze:współpracy
no właśnie jakby była współpraca to ok. Współpraca polega na tym że obie strony odnoszą korzyści. Jakie korzyści odniosła strona Polska? Bo jak na razie to to nie jest współpraca tylko usługiwanie.

Awatar użytkownika
ziabol

Post autor: ziabol » 16 gru 2007, o 21:33

popieram badgera...

Guru, tylko chicałam przybliżyć postać tego narodu. Niestety opowiadam sie za antyamerykanizacją, bo tak na prawdę nie zauważamy jak kopiujemy ten dziwny kraj i wydaje mi się to puste, bezcelowe... Czy musimy we względach też łączyć sie w bezcelowej symbiozie?

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 17 gru 2007, o 00:28

ziabol pisze:Guru, tylko chicałam przybliżyć postać tego narodu.
no to wybrałaś bardzo nieobiektywny sposob...

Awatar użytkownika
ziabol

Post autor: ziabol » 17 gru 2007, o 13:09

hmm.. owszem może nieobiektywne, ale są to słowa użytkowników tego forum, więc chyba mam prawo się do tego odnieść? już nvm

wracając do tematu, gdzie między Polską a USA jest współpraca?

Kingu$ka

Post autor: Kingu$ka » 17 gru 2007, o 16:33

mila1301 pisze:Sądzę, że stacjonowanie wojsk polskich w Iraku nie ma najmniejszego sensu. Skoro Ameryka zdecydowała się na wojnę z Husajnem i doprowadziła ją do końca, to niech radzi sobie dalej sama
Dokladnie. Zgadzam się.
Powinniśmy juz dawno się wycofać. Polscy politycy tylko by sie podlizywali USA. Wkurza mnie to, bo nic z tego i tak nie mamy.

Awatar użytkownika
dawidw

Post autor: dawidw » 20 gru 2007, o 17:01

Jak portal onet. pl zatytułował jeden z swoich dzisiejszych newsów:
Bush pominął Polskę dziękując za udział wojsk w Afganistanie

Prezydent USA George W. Bush powiedział na konferencji prasowej, że nie jest usatysfakcjonowany politycznym postępem w Iraku. Jednocześnie podziękował państwom sojuszniczym za udział w misji w Afganistanie, obawiając się jednak ich wycofania z tego kraju.

Amerykański prezydent George W. Bush wyraził zaniepokojenie tym, że niektóre kraje sojusznicze chcą wycofać się z Afganistanu zanim sytuacja w tym kraju się ustabilizuje. - Najbardziej niepokoi mnie to, że niektórzy mówią "jesteśmy zmęczeni Afganistanem, myślimy o wycofaniu się" - oświadczył, pytany o rolę NATO i Australii w Afganistanie.

- Moim celem jest pomóc sojusznikom w znalezieniu zadania, które będą mogli bez trudu wypełnić, i przekonać ich, że zanim doświadczenie demokracji zadziała w Afganistanie potrzeba czasu - oświadczył Bush, dziękując za wkład Brytyjczykom, Kanadyjczykom, Duńczykom, Australijczykom i "innym krajom"

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
mila1301

Post autor: mila1301 » 20 gru 2007, o 19:10

dawidw pisze:dziękując za wkład Brytyjczykom, Kanadyjczykom, Duńczykom, Australijczykom i "innym krajom"
Czyli teraz widać w jakim poważaniu maja nas Stany Zjednoczone :D "inne kraje" czyż nie pięknie to brzmi?! :P

Kingu$ka

Post autor: Kingu$ka » 20 gru 2007, o 19:59

Zawsze nas mialy w takim poważaniu.

ODPOWIEDZ