pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: doktorka »

hej, na stronie UMP pojawily sie juz karty wpisowe i wypisy z indeksu (klik Wydział Lekarski I Dla Studentów Karta wpisowa)

należy sobie wydrukować zarówno kartę wpisową, jak i wypis z indeksu. Wg tego wypisu z indeksu musicie sobie uzupelnic indeks, tzn kolejność w indeksie powinna być taka, jak w tej tabelce, bo potem sie panie z dziekanatu burzą. Jak ktos ma watpliwosci jak indeks wypisac, to sluze pomoca (u mnie na 1 roku niektorzy nie wiedzieli w ogole i jakies bzdety nawywijali)

Karte wpisowa trzeba uzupelnic i zaniesc do dziekanatu. Ta tabelawypis z indeksu dolaczona do karty wpisowej musi byc wypisana tak samo, jak ten wlasnie wypis z indeksu zamieszczony na stronie, ale odrecznie (nie wiem po co kaza wlasnorecznie wypisywac.)

Sa tez juz plany zajec. Jak ktos chce sie dowiedziec, w ktorym miejscu konkretnie dany przedmiot jest nauczany, jak tam dojechac itd, to pomogę. Co do grup, to powinny po 15.09 wisiec przed dziekanatem (takie info dostalam w dziekanacie). mozna mniej wiecej swoja grupe sprawdzic tak:

grupy 1-10 to grupy z laciną, z j. angielskim, gdzie najbardziej zaawansowane sa gr 1-2, potem stopniowo poziom sie obniza

grupa 11-12 to grupy z innymi jezykami (czesciowo z laciną)

grupy 13-16 to grupy z angielskim bez laciny (13-14 to zaawansowane ang)

Taki byl dotychczas podzial przynajmniej, ale mogl sie zmienic.

Generalnie jak masz mature IB, CAE to w zaleznosci od tego czy masz zalke z laciny, czy nie, znajdziesz sie w grupie 1,2,13 lub 14.]
hrubaz
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:58

Re: pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: hrubaz »

Może głupie pytanie, ale po co te karty wpisowe i wypis? Co mam z nimi zrobić?
LUBA
Posty: 20
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:00

Re: pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: LUBA »

Uzupełnić kartę wpisową o te przedmioty na wypisie i o swoje dane i oddać w dziekanacie na początku października.
hrubaz
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:58

Re: pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: hrubaz »

Ahm. Dziękuję. A w tabeli nazwisko wykładowcy napisać rzeczywiście samo nazwisko czy razem z prof. hab. np. lol. itp.? I to pisać literami drukowanymi?
LUBA
Posty: 20
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:00

Re: pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: LUBA »

Wszystkie tytuły trzeba uwzględnić przed nazwiskiem, pisać najlepiej drukowanymi literkami.
zenzu
Posty: 26
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:54

Re: pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: zenzu »

A indeksy kiedy można odbierać?
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: Ann »

Indeksy wszyscy z lekarskiego odbierają 27 lipca od godz 8 do 11. Studenci innych wydziałów mają chyba inne godziny.
zenzu
Posty: 26
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:54

Re: pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: zenzu »

Lipca?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: doktorka »

wrzesnia nie wydaje mi sie zebyscie dostali indeksy wtedy, bo co roku byly one rozdawane dla kazdego na inauguracji, no chyba, ze w tym roku bedzie inny program inauguracji z okazji przejecia insygniow przez nowego rektora.

ale na pewno dostaniecie te no.ksiazeczki zdrowia moze i legity:P
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: Ann »

Co ja napisałam hehe oczywiście, że września, 27 września. W liście, który każdy przyjęty dostał było to napisane.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: doktorka »

hej, przesyłam wam dość pozyteczne info odnosnie fakultetów, mianowicie w zwiazku z tym, ze musicie zdobyc 1pkt z fakultetów (a osoby, ktore sa zwolnione z laciny musza zdobyc 3pkt), to polecam nudny, aczkolwiek krotki i bezproblematyczny fakultetBiomateriały w medycynie prowadzony przez docent Marie Iskre, szefa katedry chemii medycznej. Fakultet za 1pkt.

i teraz UWAGA: widze, ze 1 cykl rusza w poniedzialek 29.09, z czego wynika, ze nalezy sie zapisac w tym tygodniu

Jak sie mozna zapisac?
-idziemy do Collegium Chemicum UAM przy ul. Grunwaldzkiej (zolty brzydki budynek przed Collegium Anatomicum)
-idziemy do katedry Chemii Medycznej UM ( z tego co pamietam na 2 pietrze za biblioteka, trzeba przez nia przejsc)
-dzwonimy domofonikiem, wchodzimy i przed sekretariatem powinna na stoliku lezec ksiazka z zapisami. a jak nie, to pytac w sekretariacie.


Polecam ten fakultet, nie jest zbyt przydatny ani ciekawy (jak kazdy fakultet na 1 roku), ale najmniej problematyczny i najkrotszy

[ Dodano: Pon Wrz 22, 2008 13:13 ]
WIELKA PROśBA!


JAK KTOS W TYM TYG BEDZIE W DZIEKANACIE TO BARDZO BARDZO BARDZO PROSZE, NIECH ZROBI ZDJECIA LIST Z GRUPAMI W GABLOCIE DLA 3 ROKU I MI WYSLE! PLISSSSSSSSSSSSSSSSSPPP BO NIE WIEM, GDZIE MAM ISC NA ZAJECIA W PONIEDZIALEKPPP
zenzu
Posty: 26
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:54

Re: pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: zenzu »

A jeszcze się tak głupio spytam: za indeks już się płaciło? Dzwoniłam wiele razy do dziekanatu i nigdy nikt się nie upomniał o kasę, więc stwierdziłam, że trzeba będzie zapłacić bliżej października.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: pomoc dla 1roku-karty wpisowe

Post autor: doktorka »

no 1 rok placi chyba wtedy jak dostaje plan, przydzial do grupy, legite itd.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości