Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Zofia_Zofia
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2015, o 22:31

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Zofia_Zofia »

Cześć!:) A czy macie może dane o ile osób przesuwała się lista w zeszłym roku?:)
Philadelphia
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2015, o 12:05

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Philadelphia »

A jeszcze chciałam zapytać,.czy ma cwiczenia z.anaty trzeba mieć pincete, czy starczy sam skalpel? potrzebne.jest okrycie na głowę? Jaki fartuch polacacie taki zwykły, z tego co widzialam niektórzy mają też chyba chirurgiczne, kolor ma znaczenie? Może być.zielony? Na stronie uczelni nie znalazłam wytycznych, tylko na stronie WUMu

Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: mossa »

Nie trzeba mieć ani pęsety ani skalpela, nic na głowę też nie. O fartuch nikt się chyba nie czepia, większość miała taki zwykły długi zapinany z przodu, przydaje się też na laborki. Nie sądzę żeby komuś przeszkadzał kolor
lek. mossa
Philadelphia
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2015, o 12:05

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Philadelphia »

Dziękuję a powiedz mi proszę czy Twoja grupa dużo preparowala? Czy raczej prowadzący, czy głównie byliście na atlasach?

A grupy są ukladane według alfabetu?

Manwe
Posty: 128
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 21:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Manwe »

Obojętnie jaki fartuch, nic więcej, skąd ty wzięłas info o skalpelach?d Wiekszość ludzi to nawet tych zwłok nie dotyka, co najwyżej rękawiczki sobie kupuj jednorazowe.
Abraxa
Posty: 8
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:52

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Abraxa »

Rękawiczki co najwyżej, ale i to nie jest konieczne, jak ktoś nie chce to nie musi zwłok dotykać. Tylko jedna grupa, a dokładniej połówka grupy zajmuje się preparacją + osoby, które dostaną się na SKN, ale to już dla chętnych.

Nie wiadomo dokładnie jak są grupy losowane, pewnie tak, żeby były mniej więcej zbalansowane w wynikach z matur. Na pewno nie alfabetycznie.
Philadelphia
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2015, o 12:05

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Philadelphia »

Faktycznie przyjrzalam sie tym grupom i ich sklad nijak sie ma do alfabetu.

Tylko w pierwszym roku jedna grupa preparuje, czy w pozniejszych latach sie to zmienia?
Tzn. moze byc tak, ze przez caly tok nauki studiow nie bede musiala/miala okazji nic preparowac?

W takim wypadku faktycznie pozostane przy zwyklym, bialym, bawelnianym fartuchu.

Dziekuje za informacje
Manwe
Posty: 128
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 21:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Manwe »

Preparujesz tylko w kole naukowym jak będziesz chciała.
izergill
Posty: 17
Rejestracja: 3 lis 2014, o 08:37

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: izergill »

Philadelphia pisze:Faktycznie przyjrzalam sie tym grupom i ich sklad nijak sie ma do alfabetu.

Tylko w pierwszym roku jedna grupa preparuje, czy w pozniejszych latach sie to zmienia?
Tzn. moze byc tak, ze przez caly tok nauki studiow nie bede musiala/miala okazji nic preparowac?

W takim wypadku faktycznie pozostane przy zwyklym, bialym, bawelnianym fartuchu.

Dziekuje za informacje
Cześć,

A gdzie można zobaczyć skład grupy?
Philadelphia
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2015, o 12:05

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Philadelphia »

Ja patrzę na te zeszloroczne na facebooku

Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: mossa »

Philadelphia, preparuje się tylko na anatomii, nie wiem ile grup to robiło, moja w każdym razie nie. Później możliwość porobienia czegoś jest na patomorfologii, u nas jak były sekcje to chętni mogli asystować. Zmuszać na pewno nikt nie będzie, a jak będziesz chętna to okazję sobie znajdziesz
lek. mossa
Philadelphia
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2015, o 12:05

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Philadelphia »

A co sadzicie o tych ksiazeczkach skawiny albo repetytorium Bochenka?

Choc nie wiem czy oplaca sie az tyle tego kupowac, skoro z tego co sie zorientowalam to wypadaloby miec juz na wstepie Sobotte, Bochenka (calosc) i Gworysa.

Jak myslicie? A te tablice do Sobotty, uwazacie, ze sa godne uwagi?

Z tego co widze duzo osob ma tez atlasy fotograficzne, co o nich sadzicie?

Kompletnie sie w tym pogubilam
Manwe
Posty: 128
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 21:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Manwe »

Powiedz mi gdzie ty sie orientowałaś że wypadałoby miec całość Bochenka?d To jest tak, że i tak czasu miala nie będziesz, chcyba że juz zaczniesz go czytać. Prawie że wszyscy uczą się tylko z Gworysa, ja na nim samym zdałem na 4 egzamin bez problemu. Jest plik o co gworys pyta co roku, z tego sie uczysz do egzaminu najlepiej. A czy Skawina cyz Marciniak czy co innego, to już musisz sama zobaczyć co ci przypasuje, ale praktycznie wsyzscy uczą się albo z Gworysa albo ze starego skryptu, mi gworys lepiej leżał. A co do atlasow i tablic, to ja miałem Nettera, żadnych atlasów fotograficnzych, tablic nie kupowałem, tylko się uczyłem do każdego koła już z atlasem, a przed egzaminem poprzeglądałem jescze w internecie tablice z Sobotty i zdjęcia preparatów tych najczęstszych, zawsze wszystko krąży przez egzmainami więc spokojnie.
Nie napalaj się za wczasu, kup sobie jedno, nie będzie ci pasowac, wypozycz cos innego z biblioteki. A tak czy siak, z czego bys się nie uczyła to zdasz, czy będziesz cyztac tylko Gworysa, czy porwiesz się na Bochenka to zdasz, bylebys się dobrze nauczyła tego co tam będzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości