Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Manwe
Posty: 128
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 21:39

Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Manwe »

Czesć!
Z braku zajeć chętnie podziele sie wrażeniami i pomogę chętnym na studiowanie medycyny w naszym pięknym piastowskim Wroclawiu, jak coś to pytajcie:
[at].pl
I powodzenia przy rekrutacji!
izergill
Posty: 17
Rejestracja: 3 lis 2014, o 08:37

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: izergill »

Cześć.

Mógłbyś/mogłabyś powiedzieć, jakie są na AM koła naukowe i jak wyglądają spotkania, jak często i t.d. Może gdzieś jest opis?
Dziękuję z góry.
Manwe
Posty: 128
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 21:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Manwe »

Z klinicznych praktycznie z każdej dziedziny medycyny od neurologii po chirurgie, a z mniej klinicznych, to jest histologiczne, anatomiczne- tu preparują zwłoki, parazytologiczne, no każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak na pierwszym roku raczej z większości z nich mało co wyniesiesz, bo nie znasz jeszcze podstaw nawet Ja chodziłem na histologiczne to były spotkania co ok 2 miesiące. A jak wyglądają spotkania, to już zależy od koła, na jednych chodzisz na dyżury, na innych wygłaszasz prelekcje i siedzisz przed mikroskopem.
flowerondesert
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2013, o 22:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: flowerondesert »

Cześć. Wyslalam maila i czekam na odpowiedz. Mam nadzieję, że propozycja aktualna.

Abraxa
Posty: 8
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:52

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Abraxa »

A jak chcecie zasięgnąć drugiej opinii to do mnie też możecie pisać

[at].pl
Philadelphia
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2015, o 12:05

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Philadelphia »

Witajcie, swietnie, ze powstal taki watek, bo akurat mam watpliwosci odnosnie ksiazek.
Wole zapytac tutaj, bo moze komus jeszcze sie przydadza te info.

1. orientujecie sie, czy lacina znowu ma wrocic od tego roku? Z tego co wiem, to obecnie drugi rok uczyl sie lacinskich i angielskich nazw na anacie, wiecie jak bedzie z nami?

2. Jak mozna zdobyc uczelniane skrypty(chyba tak to sie nazywa), sa ogolnodostepne?

3. Jesli mam taka mozliwosc to lepiej kupic ksiazki od osoby po pierwszym roku, czy moze kupic nowe ksiazki z tych wazniejszych przedmiotow jak anata? Chodzi mi glownie o to, ze w nowych ksiazkach moga byc jakies tabele, schematy, czy rysunki z ktorych latwiej bedzie sie uczyc.

4. Sa jakies ksiazki na stronie uczelni, czy na chomiku w wersji pdf?

5. Jakich ksiazek wogole nie kupowac i sobie darowac?

6. Jaki atlas polecacie?


Zdaje sobie sprawe, ze moze nie wszystkie moje pytania maja sens, jednak jestem kompletnie zielona w temacie, wiec prosze Was o wyrozumialosc
Manwe
Posty: 128
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 21:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Manwe »

2. Wszystkie skrypty jak i inny ksiązki możesz sobie wydrukwoać w kserze obok uczleni, ładnie ci zbindują i sprzedadzą co będizesz chciała.
3. Wszystko jest to samo, małe róznice, nie wydawaj zbędnie pieniędzy, nowy kup sobie tylko atlas.
4. Na stronie nic, na chomiku baardzo dużo jest, ja biologie cała na pdf zdałem na przykład, więc z kupnem się wstrzymaj na początku.
5,6. Może napisze z czego ja się uczyłem a ktoś tam dalej neich doda swój komentarz jesli by chciał:
anatomia- skrypt gworysa, atlas Nettera- większość używa Sobotte, jak kto woli, w jednym jest jedno lepiej narysowane w drugim drugie- jesli chodzi o Sobotte, to na tego nowego, białego narzekali, że zielony, starszy lepszy no ale to nie moja opinia.
biologia- notatki z internetów, i kaisazki to same pdf z internetu- Drewa, albo Krótkie wykąłdy z biologii, na egzmain prezentacje z wykąłdów wysyłane przez profesora na maila.
chemia- Podręcnzik laboratoryjny do kolokwiów, egzamin jak wyżej
histologia- zabel
embriologia- bartel, ale da się wogóle bez niczego, ja czytałem tylko na pierwszych zajęciach później dałem sobie spokój
angielski- książka podadzą na zajęciach jaka, nei pamiętam
BIM- hahaahahah, nic
Historia medycyny- jak wyżej, no do egzaminu jak będziesz cierpieć na nadmiar czasu i nude to skrypt
Pierwsza pomoc- nic

Wszystkie książki z ksera, o wiele tańsze a literki te same to po co przepłacać, ja miałem tylko atlas nówke.
Philadelphia
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2015, o 12:05

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Philadelphia »

Dziękuję Ci bardzo jak mi cos wpadnie do głowy to zapytam

Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: mossa »

Ja wprawdzie nie pierwszak, ale tak z ciekawości pytanie do młodszych kolegów - jak tegoroczne statystyki anatomiczne? D
lek. mossa
flowerondesert
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2013, o 22:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: flowerondesert »

Widzę, że że nie tylko ja mam wątpliwości co do książek. Również dziękuję za odpowiedzi na pytania. Informacje się przydadzą.

flowerondesert
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2013, o 22:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: flowerondesert »

A jak jest z biblioteką? Są tam jakieś przydatne książki, które można wypożyczyć? Trzeba iść od razu, zeby jeszcze coś dostać czy niekoniecznie? .

Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: mossa »

Książki są, ale w ilościach sporo mniejszych niż ilość ludzi na roku, więc żeby załapać się na wydanie z tego stulecia, to trzeba się trochę śpieszyć albo czekać w kolejce i liczyć na to, że starsi oddadzą a kolegom z roku powiadomienie o dostępności książki wpadnie do spamu Zależy też od książki, wiadomo że na takie atlasy do anatomii jest spory popyt więc z tym bywa ciężko, a takie np Marciniaki można na spokojnie dostać, bo jest mniej chętnych do wypożyczania. Tak czy inaczej, radziłabym zapisać się do biblioteki as soon as possible
lek. mossa
Abraxa
Posty: 8
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:52

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Abraxa »

mossa pisze:Ja wprawdzie nie pierwszak, ale tak z ciekawości pytanie do młodszych kolegów - jak tegoroczne statystyki anatomiczne? D
Praktyka nie zdało około 110 osób, z pozostałych na teorii obstawiam, że nie zdało z 30-40 osób?

Ja generalnie polecam pożyczać z biblioteki książki zamiast kupować. Te starsze wydania często niewiele się różnią, a są dostępne w środku roku. Przeleciałem cały drugi semestr na książkach z biblioteki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości