pomoc naukowa

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
scummy
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2008, o 22:01

pomoc naukowa

Post autor: scummy »

starzy i mlodzi maturzysci! wiecie ze ciezko przygotowac sie do matury jesli nie ma sie tego przedmiotu w szkole, tak sie sklada ze jestem maturzysta i moja jedyna obawa, z wyzej wymienionego powodu, jest wlasnie matura z fizyki, boliii ^^ dlategoz zapytuje sie i prosze o informacje o wedlug Was najlepszych podrecznikach, zbiorach zadan, sposobach nauki i w ogole poradach dotyczacych zdania maturki z tego wspanialego przedmiotu na mistyczne 90 i wiecej procent ^^ jakie zbiorki, podreczniki zapewnily Wam sukces? jakim dzialom, zagadnieniom poswiecic najwieksza uwage? z gory dzieki wszelkim laskawcom za pomoc
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: pomoc naukowa

Post autor: Mårran »

scummy pisze:sposobach nauki
Przede wszystkim zadnia, zadania, zadania.
scummy pisze:najlepszych podrecznikach, zbiorach zadan
My w szkole robliśmy zbiorek Maturalnie, że zdasz (sporo błędów, ale zadania są bardzo maturalne i ćwiczą umiejętności kluczoznawcze)
Poza tym uczyłam się też z podręcznika PWN-u (rozszerzonego)
Wzorków na pamięć się nie ucz, bo są na karcie, ale warto popracować sobie z nimi, bo dobrze jest je rozumieć. Bo dostanie się zadanie na maturze z inną literką iż jest na karcie i klops.
scummy pisze:jakim dzialom, zagadnieniom poswiecic najwieksza uwage?
Co do działów to porób sobie wszystkie wymagane, tzn mechanikę, dynamikę, elektryczność i magnetyzm, grawitację, optykę i współczesną. Może coś jeszce, nie pamiętam. Przejrzyj wymagania maturalne i tam zobacz. Tematy zadań to loeria, więc nie sugeruj się co było rok czy dwa lata temu.
Do tego poćwicz przekształcanie wzorów i inne takie z matematyki (może też równanie kwadratowe - na mojej maturze było). Często się przydaje
Powodzenia
Pani Buka
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: pomoc naukowa

Post autor: tin »

Temat jest kolejnym tego typu zbierającym informacje z różnych działów. Użycie opcji szukaj da odpowiedź na nurtujące pytania, a ewentualne wątpliwości w odpowiednich wątkach.
Temat zamykam.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości