Chwilowa utrata widzenia wzroku

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
andzia16
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2013, o 14:05

Chwilowa utrata widzenia wzroku

Post autor: andzia16 »

Od jakiś kilku lat mam pewien problem. Nie zdarza mi się to często, mniej więcej tak raz na pół roku. Nie wiem, czy to ważne ale dodam, że obecnie mam 18 lat.
Mianowicie kilka lat temu pierwszy raz jak byłam u babci, poszłam w nocy do łazienki. Po kilku minutach zaczęło robić mi sie słabo i straciłam na chwile wzrok. Po wyjsciu z łazienki chwilę odpoczęłam i mi przeszło.
Dzisiaj ponownie rano gdy szykowałam się do szkoły, czułam że znów nastąpi to dziwne coś*.
Zaczęło mi się robić gorąco, poczułam się słabo, powoli zaczęłam tracić wzrok i słyszałam gwizdy w uszach. Wyszłam z łazienki, przeszło mi. Jednak gdy do niej wróciłam znów tak się stało. Tym razem musiałam dłużej poczekac żeby znów widzieć na oczy.
Boję się, że kiedyś wzrok mi nie wróci.
Nie wiem do jakiego lekarza mam się udać.
Dodam, że w tej łazience byłam ponad 10 min zanim to się stało. Bo już kiedyś lekarz mi zasugerowa,że mogę za szybko wstawać z łóżka i dlatego tak się dzieję.
Ja jestem pewna, że jest inna tego przyczyna.
Bardzo proszę o POMOC.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Pomocy- pilne

Post autor: halidor »

najlepiej iść do swojego lekarza rodzinnego a on zdecyduje co dalej, internetowe porady są nierzetelne i rzadko mają pokrycie w rzeczywistości, nikt odpowiedzialny nie postawi diagnozy przez internet, nie oczekuj takich diagnoz, tylko i wyłącznie lekarz da ci odpowiedz na twoje pytania
andzia16
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2013, o 14:05

Re: Pomocy- pilne

Post autor: andzia16 »

byłam u lekarza rodzinnego. On wgl nie pokierował mnie na badania. Na dodatek stwierdził tylko, że mam to obserwować i może być to wywołane, że niby zbyt szybko wstaje z łóżka albo coś. Tłumaczyłam, że to nie dzieje się jak wstaje czy coś tylko później /
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Pomocy- pilne

Post autor: AnnaWP »

Zmień lekarza rodzinnego.
Albo udaj się na izbę przyjęć, kiedy objawy wystąpią.
Na dzień dobry to może mieć podłoże kardiologiczne lub neurologiczne - nie lekceważyłabym sprawy.
Tak, lekarz miał trochę racji, bo taka reakcja po wstaniu jest naturalna, ma nawet swoją nazwę o ile pamiętam, ale już nie pamiętam jaką. Ale Ty nie wstawałaś a więc dla mnie to nie jest naturalne.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Pomocy- pilne

Post autor: randomlogin »

[at] AnnaW_UO,
Ma nazwe, ma - hipotonia ortostatyczna. Ale z tym ze jest to takie calkowicie naturalne to bym nie szalal.

[at] OP
Z tego co rozumiem kazde wystapienie tego ma miejsce w lazience - i tu pojawia sie niewygodne, nieforumowe, i ogolnie wskazujace na to, ze moze jednak lepiej o tym porozmawiac z lekarzem w cztery oczy pytanie - co wtedy w tej lazience robisz, i czy za kazdym razem to samo.
W ramach pociagniecia tematu na forum mozesz opisac do dokladnie po kolei sie dzieje, z rozbiciem na kazdy najmniejszy detal z tym jak wyglada to tracenie wzroku wlacznie i na czele. Ale jesli chcesz powaznie sie tym zainteresowac, to zdecydowanie przejdz sie do lekarza, i jesli masz wybierac to IMO na pierwszy rzut niech bedzie to kardiolog, bo zasugerowane wyzej przyczyny neurologiczne - no moze, ale biorac pod uwage objawy nie zaczynalbym od tego kierunku.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Pomocy- pilne

Post autor: halidor »

andzia16 pisze:byłam u lekarza rodzinnego. On wgl nie pokierował mnie na badania. Na dodatek stwierdził tylko, że mam to obserwować i może być to wywołane, że niby zbyt szybko wstaje z łóżka albo coś. Tłumaczyłam, że to nie dzieje się jak wstaje czy coś tylko później /
najlepiej iść do lekarza jeszcze raz z tym problemem a jeżeli tym razem tez zlekceważy te objawy to zmień lekarza, na pewno nie lekceważ objawów i nie daj się uspokoić przez lekarza, niestety, niektórzy lekarza uważają, ze jeżeli ktoś jest młody to nie choruje - nic bardziej mylnego, po prostu nie chcą zlecać badań i to jest główna przyczyna ich zachowania, musieli wysłać pacjenta na przynajmniej 10 różnych a to niestety kosztuje.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Pomocy- pilne

Post autor: AnnaWP »

Dzięki randomlogin

A to mnie zaskoczyłeś, bo zawsze mi tak mówili. A robi mi się tak czasem, zresztą wielu osobom się robi.

Coś więcej powiesz?
andzia16
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2013, o 14:05

Re: Pomocy- pilne

Post autor: andzia16 »

znaczy się robi mi się to zawsze w łazience i przy różnych czynnościach. Jednak nigdy nie dzieje się to od razu po wejściu do łazienki. Także wykluczam to że zmiana światła czy coś może tak na mój organizm działać.
Ostatnio przy robieniu makijażu, wcześniej podczas mycia zębów lub gdy wycierałam ręce.

Zawsze czuje w moim organiźmie, że to się stanie.
Nagle robi mi się gorąco, mam lekkie zawroty głowy, obraz robi się zamazany i w końcu wgl już nic nie widzę na oczy. Po prostu widzę ciemność. Ostatnio dodatkowo miałam pierwszy raz : głośne gwizdy w uszach. Wcześniej tego objawu nie miałam
Nie wiem co to jest. Może ktoś również kiedyś z takimi objawami się spotkał
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Pomocy- pilne

Post autor: Wendigo »

Oczywistym jest, że niezbędna jest wizyta u kardiologa (lub ewentualnie neurologa), gdyż jedynie on jest w stanie wystawić rzetelna diagnozę. Ja mogę ze swojej strony jedynie powiedzieć, że moim zdanie objawy idealnie pasują do hipotonii ortostatycznej:

Kod: Zaznacz cały

mediweb.pl/diseases/wyswietl_d.php?id=122
Moja dziewczyna miała podobne problemy, lecz nie były one aż tak nasilone. Po wizycie u specjalisty okazało się, że obędzie się bez przepisania środków farmakologicznych.
andzia16
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2013, o 14:05

Re: Pomocy- pilne

Post autor: andzia16 »

przeczytałam właśnie o hipotonii ortostatyczne i objawy niby są podobne do moich. Jednak mi się to dzieje po więcej niz 3 min. od wstania. I nigdy podczas szybkiego schylania czy wstawania z łózka nie kręciło mi się w głowie. Jednak dziękuję za pomoc. Może akurat to jest to. W tym tyg muszę udać się do lekarza i spytam się czy jest możliwość, że ja to mam
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Pomocy- pilne

Post autor: randomlogin »

Objawy pasuja do twoich, bo to nie jest jakas magiczna jednostka chorobowa z wlasna symptomatologia, tylko po prostu skutki niedotlenienia mozgu - niektore jego czesci sa na to bardziej podatne niz inne, dlatego dzieje sie to co opisujesz. Natomiast samo to moze miec troche roznych przyczyn, niekoniecznie akurat wstawanie. Mozesz na przyklad byc swiezo po goracym prysznicu, albo w ogole miec goraco i duszno w lazience. Albo troche innych rzeczy, w ktorych zgadywanie nikt na forum nie bedzie bedzie sie bawil. Zdarza sie tobie cos takiego, albo podobnego, na przyklad w zatloczonym autobusie do szkoly?

[at] AnnaW_UO, bo to jest strasznie powszechne, i wiele osob sobie z tym po prostu chodzi - jak sie komus osuwa grunt spod nog jak gwaltowanie wstanie, to sie mowi zeby gwaltowanie nie wstawal i tyle w wielu wypadkach wystarcza - a zeby na takie rozwiazanie wpasc, to wielkiego fachowca nie trzeba. Dorzucic do tego mozna domowe sposoby na podniesienie cisnienia, w stylu nawodnienie, solenie etc. Zreszta jest tez niemalo osob, ktorym cisnienie skacze, kryteria niby spelnione, ale objawow praktycznie nie maja bo sobie lepiej z tym radza.
Natomiast sa tez oczywiscie przypadki, ktore koncza z lekami. Normalnie po wstaniu, i grawitacyjnym przemieszczeniu krwi w dol, powinno szybko nastapic zwiekszenie napiecia naczyn i wahniecie cisnienia powinno byc minimalne. U osob z objawami hipotonii ortostatycznej to sie nie dzieje z mnostwa potencjalnych przyczyn, z ktorych najczestsze sa blizej niezdefiniowane zaburzenia ukladu autonomicznego - wiec spada powrot zylny, a wiec szlag trafia cisnienie - a na zaburzenia perfuzji najbardziej wrażliwy jest mozg, ktory jest jeszcze na dodatkowo poszkodowanej pozycji, bo nagle jest wysoko. Leki stosowane z wyboru w takich wypadkach maja na celu zwiekszenie tonusu tych naczyn.

Przepraszam za skrotowosc, ale niektorzy niestety walcza z sesja.
andzia16
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2013, o 14:05

Re: Pomocy- pilne

Post autor: andzia16 »

znaczy mi ogólnie to tylko w łazience się dzieje. Nigdy nie miało to miejsce poza domem. I całe szczescie bo nie wiem co bym zorbiła jakbym nagle nic w autobusie nie widziała.
Jak już mówiłam dzieje się to u mnie rzadko. Tak mniej więcej raz na pół roku.
W tym tyg udam się z tym do lekarza i bardzo dziękuje za pomoc. Bo szczerze mówiąc uspokoiłam się troche. Bo najbardziej się właśnie o ten wzrok martwiłam a jeśli jest to ta choroba co podajecie to mogę teraz w spokoju zyć
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Pomocy- pilne

Post autor: malgosi35 »

Świetlówka i jej błyski - objaw padaczkowy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości