POMOCY :(

szajn
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2009, o 12:57

POMOCY :(

Post autor: szajn »

hej!
Mam problem z moim szynszylem, posiadam go już od kilku lat, ale nigdy wczesniej nie chorował. Ostatnio dzieje sie z nim cos dziwnego.
Przestał jesc, strasznie wychudł. Przeczytałam że może mieć jakies kłopoty z zębami tylnimi.(przedmie miał przycinane u weterynarza). Podajemu mu granulat rozmaczany w wodzie, zmiksowane banany i jabłka - je jak szalony-ale twardego pokarmu nie rusza Co jakiś czas ma dziwne ataki. Pokłada się. wygina nienaturalnie, czołga się po klatce. wygląda jakby zdychał, kładzie sie na brzuszku i wyciąga nienaturalnie nogi do tyłu (spłaszcza się całkowicie) - nie jest to obiad odpoczynku tylko choroby (Mój drugi szynszyl jak się zmeczy kładzie się na boku i też wyciąga nogi ale wygląda to zupełnie inaczej. Do tego podczas takiego ataku rzuca nim po całej klatce - jakby miał atak padaczki. po jakims czasie wszystko wraca do normy - szynszyl normalnieje, normalnie skacze. jakby nigdy nic. Ostatnio zauwazylam ze podczas wypuszczania go w pokoju wskakuje na cieply kaloryfer i spedza tam caly czas Nie wiem co mam robic w moim miescie weterynarz nie wie co mu dolega. prosze o sugestie.
Tofik95
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2009, o 08:11

Re: POMOCY :(

Post autor: Tofik95 »

wydaje mi sie ze ma problem z zebami ale ten kaloryfer to wynika z tego że tam gdzie masz klatke jest mu zimno a jak wypuszczarz go po pokoju to idzie tam gdzie mu ciepło
szajn
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2009, o 12:57

Re: POMOCY :(

Post autor: szajn »

bylam z nim u wetam okazalo sie ze ma ropien w pyszczku, wczoraj mu go przecieli, jest na antybiotykach. jeszcze nie widze poprawy,ale dla lepszego samopoczucia dostal termofor do klatki
martini319
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2009, o 00:26

Re: POMOCY :(

Post autor: martini319 »

szajn pisze:hej!
Mam problem z moim szynszylem, posiadam go już od kilku lat, ale nigdy wczesniej nie chorował. Ostatnio dzieje sie z nim cos dziwnego.
Przestał jesc, strasznie wychudł. Przeczytałam że może mieć jakies kłopoty z zębami tylnimi.(przedmie miał przycinane u weterynarza). Podajemu mu granulat rozmaczany w wodzie, zmiksowane banany i jabłka - je jak szalony-ale twardego pokarmu nie rusza Co jakiś czas ma dziwne ataki. Pokłada się. wygina nienaturalnie, czołga się po klatce. wygląda jakby zdychał, kładzie sie na brzuszku i wyciąga nienaturalnie nogi do tyłu (spłaszcza się całkowicie) - nie jest to obiad odpoczynku tylko choroby (Mój drugi szynszyl jak się zmeczy kładzie się na boku i też wyciąga nogi ale wygląda to zupełnie inaczej. Do tego podczas takiego ataku rzuca nim po całej klatce - jakby miał atak padaczki. po jakims czasie wszystko wraca do normy - szynszyl normalnieje, normalnie skacze. jakby nigdy nic. Ostatnio zauwazylam ze podczas wypuszczania go w pokoju wskakuje na cieply kaloryfer i spedza tam caly czas Nie wiem co mam robic w moim miescie weterynarz nie wie co mu dolega. prosze o sugestie.
Mam szynszyla od 8 lat, nigdy mi nie chorował, aż do teraz. Mam identyczny problem jak koleżanka z moim szynszylkiem strasznie mi wychudł, nie chce jeść suchych pokarmów tylko jabłuszko, bananki itp. jest osowiały w kaltce jednak gdy wypuszcze w pokoju zachowuje się normalnie skacze i jest zadowolony. Jego sierść się zmieniła, jest jakby taka obtłuszczona. Nie byłam z nim jeszcze u weterynarza bo uznałam że mu po jakimś czasie przejdzie, jednak się myliłam. Nie wiem co mu dolega. Prosze o pomoc
wikus

Re: POMOCY :(

Post autor: wikus »

POMOCY!
wikus

Re: POMOCY :(

Post autor: wikus »

jAK NAMUWIC NA SZYNSZYLA :?:
MACIE POMYSŁ :?: :(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości