POMOCY W WDOBORZE OBSADY DO 112 litrów

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
stanek245
Posty: 1
Rejestracja: 2 mar 2011, o 16:16

POMOCY W WDOBORZE OBSADY DO 112 litrów

Post autor: stanek245 »

Witam jestem świeżym akwarystą i jestem tutaj nowy wiec proszę o wyrozumiałość.
Właśnie zakupiłem akwa 112 litrów wcześniej miałem duzo mniejsze.
ostały mi sie takie rybki:
2 glonojady 3 neonki 2 danio i 2 mułojady
Moje pytanko brzmi jakie rybki moge do tego dokupic.
Czy muszę oddawać neonki jeśli chciałbym kupić razbore galaxy.
Jeśli nie to w jakiej liczbie kupić.
Jakie większe rybki mogę kupić żeby się wyróżniały. np parkę - Najlepiej mało agresywne miałem już bojownika 1+2 i obgryzał ogony innym rybką np gupikowi. atakował nawet neonki.
w ogóle jakie jeszcze rybki do tego polecacie. Odnośnie tych wiekszych rybek
mojej żonie bardzo podobają sie skalary czy dwa mogły by być w takim akwarium. Czytałem już wiele wypowiedzi np: że potrzebują min 50 cm wysokości inni piszą ze dwa mogą być wiec sam już nie wiem. A i czy znacie może jakąś całkiem żółtą rybkę którą mógłbym hodować wtym akwa razem z tymi co juz mam i innymi zaproponowanymi przez was
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: POMOCY W WDOBORZE OBSADY DO 112 litrów

Post autor: Wodnik07 »

Ogólnie do tego co masz to ciężko będzie dobrać coś z dużych. Raczej wszystkie sumowate odpadają - a szkoda bo dla mnie są najciekawsze. Z pielęgnic też raczej bym podziękował. Co do skalarów to w naturalnym środowisku żyją ze sobą i skalary i neony więc można łączyć. Sam widziałem takie hodowle. No ale większy skalar może uznać neonka za jedzonko. Albo gdy się znajdzie osobnik bardziej agresywny.
Co do tego bym Ci polecił? może powiększyć stado neonków? Albo np wziąść i dokupić parkę prętników lub gurami. Co do tych pierwszych są mniejsze ale ładnie ubarwione zaś gurami większa i łagodne [poza okresem godów]. Z żółtych rybek to może molinezje? mieczyki? Jest tyle odmian barwnych, że może by się coś znalazło.
No i na dno może kiryski - pstre, spiżowe, pandy bądź jakieś inne najlepiej stadko albo zamiast ich kiryśniki tylko te rosną większe. No albo bocje wspaniała
to tak w skrócie bo temat rzeka pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: POMOCY W WDOBORZE OBSADY DO 112 litrów

Post autor: kamilorni »

Witaj stanek245, do takiego akwarium bardzo polecam stadko (ok 6-8 sztuk) brzanek sumatrzańskich.
Jestem prawie pewien, że spełnią Wasze oczekiwania, bo:
- w przeważającej części są żółte,
- biorąc pod uwagę aktualną obsadę nie powinno być żadnych konfliktów,
- trzymają się zawsze w stadzie i bardzo wielką przyjemnością jest obserwowanie ich (jak na przykład ustalają hierarchię),
- są bardzo ruchliwe i nie mają szczególnie wygórowanych wymagań.
Bardzo ładna jest też odmiana żółtej brzanki w kolorze srebżysto-ciemnozielonym.
Poza tym dokup jeszcze kilka neonów (może z 7 sztuk?) i danio - to ryby stadne!

Co do wypowiedzi kolegi powyżej - moim zdaniem 112 litrów to trochę za mało jak dla bocji wspaniałej, ale kirysy (np. spiżowe) to bardzo dobry pomysł.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: POMOCY W WDOBORZE OBSADY DO 112 litrów

Post autor: AnnaWP »

Ja przede wszystkim powiększyłabym stadko neonów i danio - osobiście bardzo lubię odmianę weloniastą, są śliczne i żywe.
112l to nie tak dużo - wiem bo sama mam. Bardzo szybko sam to odkryjesz. Dlatego nie daj się namówić na duże ryby (mi wtryniono w spadku gurami dwuplamiste i to największa ryba i zarazem terrorysta), można pomyśleć o molinezjach lub mieczykach, do tego małe, ale śliczne i kolorowe zmienniaki plamiste (platki). Na dno polecam kirysy, doskonale wspierają stan dna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości