poprawa matury 2018

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: poprawa matury 2018

Post autor: Piotrr »

i wydaje Ci się, że w tym mieście będzie lepiej z nauką i podejście i tam na pewno sobie poradzisz? Stary ogarnij się, siądź na czterech literach i zacznij się uczyć do sesji. Nie tobie pierwszemu i nie ostatniemu jest trudno. Z resztą ktoś w jakimś celu wymyślił terminy poprawkowe. Dżizas ludzie skąd wy bierzecie takie pomysły. jesteście dorośli i na studiach a nie w przedszkolu.
W końcu lekarz
miozyn
Posty: 60
Rejestracja: 2 sty 2015, o 20:13

Re: poprawa matury 2018

Post autor: miozyn »

Może i masz rację.
Jednak mimo wszystko chciałbym poznać kogoś opinię na moje pytanie.
May
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 14:48

Re: poprawa matury 2018

Post autor: May »

Ja też mam pytanie - myślicie, że warto poprawiać matmę, chemię i biologię jeżeli miałam 77% z bio? Boję się, że nie zdążę do maja i będzie tak jak w zeszłym roku czyli dobre, ale nie wystarczające wyniki. Myślę nad tym żeby zostawić biologię tak jak jest, ale trochę mi szkoda, bo wyuczyłam się biologii w pół roku i nieźle napisałam i czuję, że mogłoby być jeszcze lepiej. Strasznie biję się z myślami w tej sprawie, więc każda opinia mile widziana!
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2018

Post autor: James Bond »

Pisz wszystkie trzy przedmioty. Biologię tylko sobie przypominał z Vademecum i rób arkusze.
Bo u Ciebie to i tak szczyplot, bo to co się nauczyłas, to raczej umiesz wystarczy powtórzyć. A jest różnica między nauka i powtórzenie, to drugie krócej trwa.
Ja chciałem 3R pisać BChF, ale z F nie zdaże.
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: poprawa matury 2018

Post autor: fenytoina »

Uważam że warto poprawić to 77 % z bio. Sama poprawiam 83 % więc wiesz
Jak wiesz że dałoby się więcej wycisnąć to przynajmniej spróbuj
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury 2018

Post autor: _włóczykij »

Hej, czy dla Was, starszych plus 93 rocznik, nie jest troche za pozno na lek? . Chodzi mi o to, ze spotkalam sie znow z opinia ze to bez sensu, ze na te studia nie mozna isc tak pozno, po prostu Troche to przykre. Jedna osoba, dwie i juz zmieniasz myslenie. Ja nie wiem co myslec. Uwazam, ze nikt nie wie ile bedziemy zyc, czy 40 lat, czy 50, czy 80. Wiec to troche krzywdzace jest chyba mowic, ze jestes za stary.

Wlasnie nie dawno bylam w przychodni, swoja droga kobieta pod 70, a taki nie przyjemny lekarz, ze zaczelas sie z nia klocic. Boze. Straszna
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: poprawa matury 2018

Post autor: Kamil987 »

Ja bym się chyba tak bardzo gadaniem innych nie przejmował o ile rodzice by mnie przy tym wspierali (wiadomo finansowo i mentalnie, bo bez tego chyba bardzo ciężko). A myślę, że takim osobom można utrzeć nosa jak się już skończy tę medycynę i być może będą mieli do Cb jakiś interes. To by było nawet śmieszne lub raczej żenujące
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: poprawa matury 2018

Post autor: fenytoina »

Na lekarski wiadomo że najlepiej by było iść zaraz po maturze. Studia, staż, specjalizacja, ktoś wyliczył że razem trzeba brać pod uwagę 12 lat. Ale jak ktoś chce i stoi w porządku z finansami to czemu nie. Dlaczego ktoś nie może robić tego co go kręci? Tylko trzeba wiedzieć na co się pisze w tym przypadku, zawód lekarza to nie jest taka normalna profesja typu wygodna posada 8 godzin dziennie.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury 2018

Post autor: _włóczykij »

Każdy zawód ma swoje plusy i minusy. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2018

Post autor: James Bond »

Myślę, że to nie późno. A jeszcze jak masz odłozone pieniądze na koncie, i kontakty za granicą dotyczące pracy w wakacje to już w ogóle.
Ja nie żałuję, że poprawiam w przyszły. Żałuję, że się wcześniej nie uczyłem. Marzeniem byłoby się dziś obudzić na pierwszej lepszej lekcji w szkole i powiedzieć, że to wszystko sen, że maturę mam 2012 i jeszcze tyle czasu a po chwili się uśmiechnąć.
Wówczas byłbym jak nienasycony wilk pożarłbym wiedzę z chemii biologii fizyki i przykladałbym się do matematyki. Kupował bym tony książek zbiorów i działał. Napisanie wszystko R w granicach 95-100 pięknie.
Niestety nie jest dziś możliwe. Jesteśmy wiek starsi mamy 2018 za wiele nie można sobie pozwolić. Chyba że to ograniczenia.

Ale serio gdybym miał możliwość szansę na powtórzenie tego i miał myśli które są obecne. Ja bym skończył dziś medycynę. Kto wie czy przypadkiem nie studiował bym dwa kierunki.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: poprawa matury 2018

Post autor: black-cat »

Podobno na I roku jest osoba, która ma około 40 lat (i to zapewne niejedna), także można zacząć w naprawdę różnym wieku. U mnie na roku też są osoby w różnym wieku, i z rocznika 91, i z 97:) Jeżeli się samemu nie przyzna, ile ma się lat, to zapewne nikt szczególnej uwagi na to nie zwróci.
Jakbym przejmowała się gadaniem innych podczas moich przygotowań do matury to być może by mnie nie było na tym kierunku. Na ten moment uważam, że warto było walczyć, chociaż ten kierunek jest bardzo specyficzny. Ale czuję, że się realizuję i daje mi on wiele satysfakcji:)
Powodzenia!
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury 2018

Post autor: Mårran »

Truestory, dzisiaj połowa licealistek i już nieistniejących gimnazjalistek jest tak wymalowana ze zniszczoną kosmetykami cerą, że wyglądają starzej niż ci starsi studenci z rocznika 91, 92
Pani Buka
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury 2018

Post autor: _włóczykij »

Otóż to. Mi ciężko ocenić kogoś wiek. Mogłabym się pomylić nawet z 15 lat

np ktoś ma 50 albo 60 lat. Ja az takiej roznicy nie widze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości