poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
mjeb
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2018, o 14:16

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: mjeb »

Ile przerobione macie? Materiał przerabiacie spontanicznie czy planujecie? Planujecie tyle ile jesteście w stanie zrobić czy za dużo/mniej?

Ja dopiero zaczynam biologię i matmę, w tym tygodniu w planach dział z matmy i ~250 zadań + chemiczne podstawy życia, cytologia, metabolizm i tkanki.
Tyroksyna
Posty: 20
Rejestracja: 7 gru 2018, o 12:37

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Tyroksyna »

A ja mam pewne pytanie. Wiem, że nikt nie wróży ze szklanej kuli, ale może potraficie ocenić, znacie kogoś w podobnej sytuacji. Jestem na ostatnim roku licencjatu(uczelnia medyczna, ale nie medycyna, czy stomatologia), zastanawiam się, czy poprawiać maturę w maju(nowa formuła). Póki co muszę zamknąć ten semestr, zaliczyć praktyki w styczniu i napisać, albo chociaż zacząć pisać pracę. Nie napawa mnie to optymizmem. Na początku roku akademickiego byłam pewna, że pogodzę wszystkie obowiązki, ale czas minął szybko, a ja jestem w kropce. Tak naprawdę po sesji(połowa stycznia)mogłabym zacząć przygotowania do poprawy, ale to już chyba za późno. W wakacje zrobiłam w wolnym czasie wszystkie arkusze z biologii z nowej formuły i pisałam średnio 60-70%, ale wiadomo, że to nie odzwierciedla prawdziwego wyniku i gdyby doszedł stres itp. byłoby pewnie gorzej. W trakcie studiów przewijały się tematy dotyczące biologii na poziomie rozszerzonym. Z chemii nigdy nie czułam się mocna, a teraz po 2 latach nie pamiętam zbyt wiele, chociaż powtarzałam teorię w wakacje. W szafce mam nawet nowe zbiory maturalne. Przeceniłam swoje możliwości, życie zweryfikowało i nie byłam w stanie powtarzać materiału od października. Obawiam się, że jest za późno, a poprawa na magisterce? Nie mam możliwości zrobienia gap year, nawet nie chcę, bo wiem, że nie wpłynie to na mnie pozytywnie. Był ktoś z Was może w podobnej sytuacji, jesteście w stanie coś polecić, doradzić? Z obu matur miałam ok. 60%, więc jest co poprawiać. Wiem, że nikt nie poda mi rozwiązana na tacy i to ja powinnam podjąć decyzję. Nadal nie wiem, co chcę w życiu robić, chciałam przekonać się, czy medycyna jest dla mnie. Aktualnie nie widzę się w zawodzie dotyczącym kierunku studiów, mimo, że je lubię i były przemyślanym wyborem.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Ja uczyniłbym tak, tylko że ja trochę jestem pozytywnie nastawiony. Trochę kipi optymist.
W Święta, które się zbliżają przesiedzialbym w książkach maturalnych. W trakcie licencjatu jeśli weekendy masz wolne, usiadlbym w każdy weekend i przycisnął.
Z weekendu na weekend zwiększałbym wymagania.
Na tygodniu poświęcił bym 1,5h na czytanie teorii i utrwalanie.
Nie zajeżdzaj się nauka całymi dniami, bo to nic nie da.
Będą też inne święta gdzie będziesz mieć wolne, po zaliczeniach w styczniu będziesz mieć wolne. Każde wolne od licencjatu działałbym z nauką do matury.
I nie myślał czy podołam? Czy się nauczę? Czy mi pójdzie matura. Matura jest w maju mamy grudzień.
Jakieś podstawy masz ogarnięte, resztę tylko szlifowac.
Martwić się będziemy później.
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

James Bond pisze:
2 gru 2018, o 12:53
Na, którym roku jesteś?
Dopiero na pierwszym.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Piszcie jak nauka Wam idzie?
Nie pozwólcie, by ten wątek zamierał.
Tez Wam się zdarza, że jeden lub dwa dni opuszczacie, i nie uczycie się w ogóle, bo jesteście zmęczeni pracą, uczelnią?
Annabelle_
Posty: 18
Rejestracja: 6 lis 2018, o 09:25

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Annabelle_ »

Ostatnio idzie mi tragicznie. nawet tego nauka nie można nazwać. Może w święta przysiądę, ale pewnie i tak nie będzie na to czasu. Muszę się ogarnąć i w końcu uczyć się systematycznie codziennie a nie raz na pare dni jak mam wolne po 8h. A wam jak idzie?
Kamyczek
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2015, o 11:41

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Kamyczek »

james piszesz mature jednak ?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Bilem sie z myślami i niezdecydowaniem oraz narzekaniami tutaj i uwdzie, za co przepraszam.
Mature piszę, i tak do maja zostaje.
kasiaxt1
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2018, o 10:33

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: kasiaxt1 »

Czy jest tu ktoś kto jest absolwentem 13/14 i w dół i poprawia w tym roku mature? Mam ważne pytanie. Na deklaracji widzę info, że wstępnej deklaracji nie składają Ci z lat 14/15 do 17/18. Rozumiem, że się spóźniłam i już nie mogę złożyć deklaracji? Jestem absolwentem 13/14. Byłabym załamana
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Nie, nie spozniłaś się. Normalnie deklaracje zanosisz do 4 lutego. Jak co roku. Nic się nie zmieniło.
nicknamer
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2018, o 02:15

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: nicknamer »

Hej wszystkim
Jestem 93 i tez w tym roku chcę podejść do matury z biologii i chemii R .
Byłam na mat-geo, licencjat studiowałam na uczelni ekonomicznej, kierunek powiedzmy, że statystyka
Z biologią i chemią nie miałam w zasadzie w ogóle styczności i w połowie grudnia zaczęłam naukę od zera.
Na razie zajmuję się biologią a od stycznia włączam też chemię. Liczę, że po matematyce wyższej na studiach chemia maturalna jakoś pójdzie.
Cel to stomatologia na WUM, ewentualnie UMED jeśli gorzej pójdą egzaminy. Maturę z matmy podstawowej mam zdaną na 88% a z rozszerzenia 60%. Także trochę szkoda mi czasu teraz na siedzenie nad tym przedmiotem, może jakoś pójdzie z CH i B

Trzymam kciuki za Wasze przygotowania. Fajnie, że jest ta grupa wsparcia
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Jak Ci dobrze B Ch pójdzie to masz szansę nawet na CMUJ.
nicknamer
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2018, o 02:15

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: nicknamer »

W cmuj nie celuję raczej.
Mieszkam w Warszawie, tutaj pracuję, więc przeniesienie do innego miasta to u mnie ostatecznośc. Liczę na trochę szczęścia i WUM. Ciekawe jak progi punktowe, mam nadzieję że w tym roku Także będą koło 231
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości