Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: terrible_justyna »

adele, oczywiście, że to kwestia kierunku, uczelni i samozaparcia. moim zdaniem trzeba sobie postawić priorytety - moim była matura. studia? tylko dodatek, a właściwie jak pisałam wcześniej w tym wątku, sposób na walkę z depresją. dogadywałam się z asystentami, zaliczałam jakoś w innych terminach, pozwalali mi się urywać z ćwiczeń jak miałam korki.
nie ukrywam, że uczelnia, gdzie byłam na ratownictwie ma niski poziom, ale akurat wydział nauk o zdrowiu był zajebisty. moi ratownicy na wszystkich mistrzostwach lądowali na podium. a jeśli chodzi o fizjologię, to miałam ją właśnie z wykładowcą z UJ - gnębił nas strasznie, osobiście jednocześnie go nienawidziłam i podziwiałam.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: mis koala »

Da się studiowac i uczyc do matury
To tylko kwestia podejścia, wiadomo nie ma się całych 24 godzin na to, ale jak się postara to dużo czasu można poświęcic wbrew pozorom. Wiadomo coś za coś, może się czasem w piątek nie poleniuchuje, czasem później pójdzie spac, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Mam przykład ile osób ode mnie z roku się dostało
Ale ja mimo wszystko chyba stwierdzam, że czasem najlepiej wychodzi totalna olewka i matura na pełnym luzie bez uczenia się Bóg wie ile i robienia nieskończonej ilości zadań
squashy
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2013, o 15:51

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: squashy »

Jasne, że da się studiować i podwyższyć wynik matury o kilkanaście punktów. Ja jestem tego dobrym przykładem. na 1 rok poszedłem na niestacjonarny lekarski, w rekrutacji zabrakło mi zaledwie 2 punktów. W trakcie roku akademickiego zaliczałem wszystkie kolokwia w I terminie, egzaminy również w obydwu sesjach. 1 rok skończyłem ze średnią 4,4 i finalnie wyniki matur poprawiłem o 17 punktów. Z przeniesieniem z niestacjonarnych na stacjonarne nie miałem problemu, choć w niepewności żyłem do końca września, bo wtedy dziekan wydał ostatecznie decyzję.
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: distinguished »

squashy, gratulacje na jakiej uczelni studiujesz?
squashy
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2013, o 15:51

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: squashy »

CM Bydgoszcz.
Lilly0507
Posty: 5
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 13:36

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Lilly0507 »

Hej! Odnośnie tematu, ja też próbowałam 3 razy, bo jak to mówią do 3ech razy sztuka. W tym czasie zrobiłam dyplom ratownika medycznego i poprawiłam maturę. Być może gdyby nie lenistwo, nie byłoby to tyle czasu, ale jednak. Obecnie jestem studentką lekarskiego (III rok ŚUM Katowice, uprzedzając pytania). Tych dwóch lat mimo wszystko nie uważam za stracony czas. Moja rada dla tych, którzy wiedzą, że podołają, nie poddawać się, robić swoje Są tu ludzie o wiele starsi niż Wy, którzy nie płakali nad rozlanym mlekiem Więc do dzieła, ale pamiętajcie we wszystkim umiar, w nauce też!
Pozdrawiam i życzę wysokich punktacji
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: tista »

Widzę, że nie jestem tutaj jedyną osobą, która poprawia maturę, żeby pierwszy raz napisać biologię i chemię R ) Od razu trochę lżej na duszy, jak słyszy się, że takie rzeczy udawały się już wcześniej innym.
Maturę zdawałam pierwszy raz w zeszłym roku, o medycynie marzyłam już dużo wcześniej, ale że dawniej ciężko znosiłam porażki, a wiedziałam, że łatwo nie będzie, zrezygnowałam z tego pod koniec gimnazjum i poszłam do LO na mat-fiz. Przez pierwszą klasę nawet nie żałowałam wyboru, wahania zaczęły się na wakacjach, kiedy miałam zbyt dużo czasu na myślenie. Przez następne dwa lata LO marzenia o medycynie wracały coraz częściej ale że jestem, jaka jestem - nie przyznałam się do złego wyboru rodzicom i w efekcie zdałam maturę R z matmy i ang. Niestety/stety matura mi nie poszła (70% z obu), a była dość prosta. I to był dla mnie punkt przełomowy p wybrałam pierwszy lepszy, dość niezajmujący kierunek (geologia na aghu), żeby mieć czas na naukę do matury. Z perspektywy czasu, zaczynam się cieszyć ze słabych wyników z matury, gdyby nie to, nie startowałabym teraz na medycynę, taka drobna ironia losu ))
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Dzida »

tista pisze:wybrałam pierwszy lepszy, dość niezajmujący kierunek (geologia na aghu), żeby mieć czas na naukę do matury.
Zapytam z ciekawości ) Udaje ci się pogodzić naukę do matury z nauką na studiach, życiem studenckim itd.?
maki85
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2014, o 17:38

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: maki85 »

Czy ktoś moze mi na oko oszacować ile osób w tym roku lub ubielgym zostało przyjetych do zabrza na stome w trybie stara matura?

Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: tista »

Dzida pisze:
tista pisze:wybrałam pierwszy lepszy, dość niezajmujący kierunek (geologia na aghu), żeby mieć czas na naukę do matury.
Zapytam z ciekawości ) Udaje ci się pogodzić naukę do matury z nauką na studiach, życiem studenckim itd.?
Połowicznie ) Pierwszy semestr zaliczyłam bez większych problemów, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że nie jest to szczególnie wymagający kierunek. W drugim semestrze zupełnie odpuściłam sobie naukę na studiach, uczę się teraz praktycznie tylko do matury. Jeśli chodzi o życie studenckie, to zdarzyło mi się kilka razy gdzieś wyjść w ciągu tego roku akademickiego, ale bez szaleństw )
shade99
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2014, o 16:00

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: shade99 »

ehh wesprzyjcie człowieka. w zeszłym roku miałem bio/chem odpowiednio 68%/75% . w tym patrząc na odp. Witowskiego jakoś 83/78 . nie wystarczy na medycynę i cholera wie co robić. chyba tylko się podłamać a za parę dni wziąć się za coś porządnego do roboty żeby o tym nie myśleć kur.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Piotrr »

ziomek, zluzuj, może się zaskoczysz na wynikach, albo progi cię zaskoczą? a jak nie to najwyżej za rok. Niektórym udało się mhm. za 5 razemgt.<
alexandre27
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2014, o 21:32

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: alexandre27 »

[at]
shade99 pisze:ehh wesprzyjcie człowieka. w zeszłym roku miałem bio/chem odpowiednio 68%/75% . w tym patrząc na odp. Witowskiego jakoś 83/78 . nie wystarczy na medycynę i cholera wie co robić. chyba tylko się podłamać a za parę dni wziąć się za coś porządnego do roboty żeby o tym nie myśleć kur.
Witaj w klubie! tak samo sie czuje. zalamana po dzisiejszej chemii, mozna sie tylko modlic o dobrego egzaminatora.

A jak nie. to weterynaria
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości