Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Anarionn »

Dołączam się. Rok temu brakło punkta, ale nie ma tego złego - zostałem w domu (taniej), pouczylem się. Biola z 7790 a chemia 8892. A po maturach byłem załamany, zwlaszcza po bioli. Okazało się ze zawaliłem testowe a wszystkie otwarte miałem dobrze : DD wiec da się, tylko no trzeba ten rok (w moim przypadku 4miechy x]) systematyznie się uczyc, arkusze etc : ) jak najdzie mnie wena to opisze dokladnie jak się przygotowywałem i z czego.
divrael
Posty: 13
Rejestracja: 19 cze 2014, o 22:55

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: divrael »

Ja poprawiłem biole z 68% na 87%, co przy chemii z zeszłego roku też 87% daje mi miejsce na lekarskim. Nie chciałem poprawiać chemii, tylko zamiast tego uczyłem się matmy rozszerzonej od zera i napisalem na 60%, co jest wynikiem średnim, ale w zasadzie do niczego mi się nie przydaje. Mimo wszystko dała mi mentalny spokój, że nie muszę napisać biologii na 80%+.

Z bioli za to musialem przejrzeć wszystkie klucze odpowiedzi i analizować je krok po kroku, bo w zeszłym roku w OKE okazalo się, że dużo odpowiedzi mam po prostu niepełnych", a wydawalo mi się, że sposobem na odpowiadanie jest krótko i na temat.
Awatar użytkownika
spineeeczka
Posty: 43
Rejestracja: 30 maja 2014, o 17:14

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: spineeeczka »

Hej,
Zdałam w tym roku maturę jednak zabrakło mi trochę na medycynę, dostałam się za to na weterynarię, która w sumie też jest interesującym kierunkiem. Mimo to chciałabym poprawić samą chemię i próbować jeszcze raz dostać się na medycynę. Myślicie, że pójście na jeden semestr na weterynarię i powrót potem do domu, zakuwanie dało by jakieś skutki?
W razie nie poprawienia matury wróciłabym na weterynarię bez rekrutacji czy znowu musiałabym przez nią przechodzić? Obawiam się, że rocznik 2015 dostanie łatwą maturkę i potem nie będę miała z nimi szans nawet na wecie (gdybym tej chemii nie poprawiła)
chlorella95
Posty: 24
Rejestracja: 3 lip 2014, o 21:12

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: chlorella95 »

A co myslicie o pojsciu na weterynarie i podejsciu w maju do chemii celem sprobowania sil w nastepnej rekrutacji na lek.? Z biologii mialam 87% a z chemii tylko 72%, czyli slabiutko Na weterynarie na pewno pojde, zastanawia mnie tylko czy poprawiac sama chemie, czy biologie tez? Bo na dwa przedmioty moze nie starczyc czasu. Werrynarie wybralam po to, zeby w przypadku ewentualnego niepowodzenia w dostaniu sie na lek za rok, miec juz rok czegos, co takze mj sie podoba.

chlorella95
Posty: 24
Rejestracja: 3 lip 2014, o 21:12

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: chlorella95 »

A co myslicie o pojsciu na weterynarie i podejsciu w maju do chemii celem sprobowania sil w nastepnej rekrutacji na lek.? Z biologii mialam 87% a z chemii tylko 72%, czyli slabiutko Na weterynarie na pewno pojde, zastanawia mnie tylko czy poprawiac sama chemie, czy biologie tez? Bo na dwa przedmioty moze nie starczyc czasu. Werrynarie wybralam po to, zeby w przypadku ewentualnego niepowodzenia w dostaniu sie na lek za rok, miec juz rok czegos, co takze mj sie podoba.

Kornblume
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2014, o 16:27

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Kornblume »

Nie wiem która metoda lepsza
Ja poszłam na farmację i podczas studiów uczyłam się do matury. Myślę, że jak codziennie ma się zajęcia, to łatwiej się uczyć. (oczywiście nie wszystkim ) Poza tym na I roku farmacji miałam laboratoria z chemii nieorganicznej (4h w tygodniu) co mnie oswoiło z chemią Biologię poprawiłam o 5%, a chemię o 16% i udało się na lekarski
osiak
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:37

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: osiak »

Poprawiłam biologię z 72 na 85, a chemię z 57 na 85. Siedziałam rok w domu, bez studiów i pracy, tylko korki z chemii od czasu do czasu. Powiem tak, jeśli ktoś ma motywację i samozaparcie, żeby się codziennie uczyć a nie wstawać o 12 i obudzić się w marcu z tzw. ręką w nocniku, to warto Uczyłam się codziennie, miałam mniej więcej harmonogram powtórek, żeby ze wszystkim zdążyć, którego się trzymałam. Wiem, że gdybym studiowała nie dałabym rady. Nie chodzi nawet o przygotowywanie się na studia i naukę na nie, ale o zmęczenie. Przychodząc o 16 z uczelni byłabym tak wykończona, że nie zdołałabym nic porządnie zrobić. Tak było w maturalnej klasie. A tutaj człowiek wypoczęty, wyspany ze świeżym umysłem - wszystko wchodzi szybciej, efektywniej i zostaje na dłużej
Offcaa
Posty: 24
Rejestracja: 17 maja 2013, o 11:57

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Offcaa »

Chyba od zawsze chciałam być lekarzem. Poszłam do liceum ale nie chciało mi się uczyć jechałam na 2 byłam najgorszą os. w klasie (czułam się troche jak klasowy tumok") Przed matura zrobiłam arkusze i uzyskałam 73% bio i 65% ch. Do matury podchodziłam z nadzieją, że może starczy na analitykę med. lub biotechnologie.Ostatecznie zdecydowałam sie na biotech od razu wiedziałam, że chcę poprawiać od grudnia zaczęłam naukę może nie codziennie ale persone, PWN, arkusze z bio,chem udało się przerobić miałam wrażenie, że umiem wystarczająco w międzyczasie zrezygnowałam ze studiów i poszłam na maturę niestety rano przed chemią trochę zwątpiłam w siebie zawaliłam więc bio pisałam już jakby dla rozrywki. Poprawiłam 77% bio 78% ch Poszłam na farmację gdyby się nie udało zostałabym tam. Miesiąc przed przerobiłam dla przypomnienia witka, podeszłam na luzie (miałam przeczucie, że rozwalę tą maturę też miałam chwile zwątpienia na chemii po pierwszych paru zad. ale wtedy myślałam sobie, że te zadania nie są przecież takie trudne wystarczy się zastanowić przeczytać jeszcze raz polecenie). Udało się 95% ch 85% bio. Myśle, że studia mimo wszystko mi pomogły np. botanike miałam opanowaną do perfekcji laborki z chemii , biochemii, genetyki, anatomia w prosektorium napewno były pomocne. Ponadto dzięki studiom nie zwariowałam w domu i mogłam podchodzić na luzie -jak się nie uda nie zmarnuje kolejnego roku.
Koniczyna94
Posty: 8
Rejestracja: 2 lip 2013, o 14:49

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Koniczyna94 »

Też należę do szczęśliwców, którzy poprawili i się dostali w zeszłym roku czułam się bardzo pewnie i.napisałam bio na 68%, chem 72%, załamka totalna. Rok wegetowałam w domu, znajomi się rozjechali na studia, było ciężko i nieraz traciłam motywację, bo myślałam że jestem jakaś tępa, przecież zawsze się tak dobrze uczyłam". W tym roku poszłam mniej zestresowana z myślą niech się dzieje co chce i poprawiłam biol na 92%, chem na 93% co mi pomogło najbardziej? Myślę że świetne korepetytorki, zwłaszcza babka z biologii, która nauczyła jak odpowiadać na maturalne pytania. No i oczywiście dużo DUŻO zadań, dużo różnych zbiorków z chemii, nawet robiłam jakieś sprzed 40 lat, po prostu żeby się obcykać. Naprawdę, warto poprawiać i spełniać marzenia
zoshh
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2014, o 14:47

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: zoshh »

spineeeczka pisze:Hej,
Zdałam w tym roku maturę jednak zabrakło mi trochę na medycynę, dostałam się za to na weterynarię, która w sumie też jest interesującym kierunkiem. Mimo to chciałabym poprawić samą chemię i próbować jeszcze raz dostać się na medycynę. Myślicie, że pójście na jeden semestr na weterynarię i powrót potem do domu, zakuwanie dało by jakieś skutki?
W razie nie poprawienia matury wróciłabym na weterynarię bez rekrutacji czy znowu musiałabym przez nią przechodzić? Obawiam się, że rocznik 2015 dostanie łatwą maturkę i potem nie będę miała z nimi szans nawet na wecie (gdybym tej chemii nie poprawiła)
Warszawa?
Joteczka
Posty: 36
Rejestracja: 26 lip 2014, o 21:16

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Joteczka »

W razie czego mam super nauczycielkę w Poznaniu. Z biologii miałam 90%. Info na priv. Nie wiem tylko czy ma jeszcze terminy na najbliższy rok szkolny ale na kolejny tak. Niestety nie chodziłam do niej na chemie ale ma zdawalność powyżej 90% Za późno się dowiedziałam.
Trzymam kciuki za Was
lili1888
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2015, o 21:56

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: lili1888 »

pocieszające jest to ze az tak duzo osob poprawia nie czuje sie samotna
karotka19921992
Posty: 3
Rejestracja: 2 gru 2015, o 21:08

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: karotka19921992 »

Hej

Gratuluje wszystkim poprawiającym,którym się udało:)! oraz pytam a wręcz proszę o kontakt do godnego polecenia nauczyciela biol i chem w Warszawie lub okolicy bo ciężko znaleść
a może,ktoś z was zwycięzców zna taką osobę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości