Poprawa matury na niestacjonarnym lekarskim

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
mikson
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 17:11

Poprawa matury na niestacjonarnym lekarskim

Post autor: mikson »

Witam
Czy na będąc lekarskim( płatnym) da się poprawić 1 przedmiot maturalny.Moja sytuacja wygląda następująco : jestem tegorocznym maturzystą.Z biologii uzyskałem 85% ,a z chemii 73%,w związku z tym zabrakło mi kilku punktów na stacjonarny lekarski.Od października studiuje lekarski niestacjo.Zacząłem mieć wątpliwośći czy przy takiej ilości nauki anatomii itp poprawa matury jest wykonalna.Ledwo sie wyrabiam z czymkolwiek.nie wiem czy znajde czas na tą chemie.Biologii nie chce poprawiać ,bo nie wiem czy poprawa na 90% przy wybrednym kluczu jest możliwa.W związku z tym zaczynam rozważac rezygnacje ze studiów,żeby mieć czas na poprawe chemii.Boje się ,że przez maturę nie poradzę sobie na studiach.Nie chcę po prostu płacić 6 lat tyle kasy i do tego ambicja.Co myślicie?Dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Vanilla_Sky95
Posty: 242
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:14

Re: Poprawa matury na niestacjonarnym lekarskim

Post autor: Vanilla_Sky95 »

Wg mnie nie ma szans na poprawe matury na lekarskim. Znam kilkanaście osób co są na płatnych i nikomu się to nie udało, na pewno nie na 1 czy 2 roku
mikson
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 17:11

Re: Poprawa matury na niestacjonarnym lekarskim

Post autor: mikson »

Mimo że musze poprawić 1 przedmiot?
Czyli co rezygnować póki jeszcze czas?
Awatar użytkownika
Vanilla_Sky95
Posty: 242
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:14

Re: Poprawa matury na niestacjonarnym lekarskim

Post autor: Vanilla_Sky95 »

Nie wiem każdy jest inny
Ale wiem jedno, ze jak się idzie na płatne to ze świadomością płacenia 6 lat
mikson
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 17:11

Re: Poprawa matury na niestacjonarnym lekarskim

Post autor: mikson »

No to wiadomo )
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Poprawa matury na niestacjonarnym lekarskim

Post autor: tista »

[at]
Przewinęło się tutaj już trochę podobnych tematów, sama w jednym coś tam pisałam. Jeśli przegrzebiesz forum, to znajdziesz.
Ja byłam rok na niestacjo, poprawiłam maturę i przeniosłam się na stacjo. Podobnie, w ramach uczelni przeniosło się chyba 5 osób po 1 roku i kolejne 4 po drugim, znam też 4 osoby które po 1 roku zmieniły uczelnię, bo dostały się gdzieś na stacjonarne. Tak statystycznie patrząc, to 1 rok niestacjo zaczynało 60 osób, trochę nie zaliczyło roku, połowa (jak nie więcej) w ogóle nie starała się przenieść.
Z tym, że w moim przypadku to 3-przedmiotówka, więc różnice pomiędzy tymi 3 wynikami mogły być dużo większe niż w przypadku 2 przedmiotów, a co za tym idzie chyba łatwiej jest podwyższyć wynik w takim przypadku.
Też nie byłam skora płacić za 6 lat studiów, z tym że dostałam się na tej samej uczelni na stacjonarny lek-dent i miałam opcję przeniesienia się na stomę po roku, bez straty roku.
Jeśli zdecydowałeś się na niestacjo, to wnioskuję, że za ten 1 rok jesteś w stanie zapłacić. Może spróbuj poprawić chemię w tym roku, jak się nie uda, to wtedy weźmiesz dziekankę i przyłożysz się bardziej do poprawy, jak się uda, to będziesz miał zaliczony rok.
A co do niezaliczenia roku przez poprawę matury jeśli zaczniesz się uczyć do chemii dopiero w drugim semestrze, to nawet jeśli coś zawalisz przez to, zawsze masz później wakacje na naukę i sesję poprawkową we wrześniu.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury na niestacjonarnym lekarskim

Post autor: Mårran »

Przy obecnych progach o tendencji spadającej (coraz więcej miejsc na uczelniach + nowe uczelnie) nie musisz jakoś szalenie poprawić, wystarczy Ci kilka punktów procentowych. Ja bym nie rezygnowała ze studiów, bo nic nie zagwarantuje Ci, że po gap year się dostaniesz. A jak nie poprawisz teraz, ale będziesz miał zaliczony rok, to jak pisze tista, można wziąć dziekankę na poprawę bez utraty studiów, a potem wrócić już na drugi rok. No i nie przejmuj się, że teraz nie masz czasu nic zrobić i nie wyrabiasz się z nauką - większość tak ma, ale z czasem uczysz się coraz szybciej i wydajniej, łatwo wygospodarować czas na odpoczynek, imprezy, naukę do matury.
Pani Buka
Jaszczurka 98
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2017, o 15:12

Re: Poprawa matury na niestacjonarnym lekarskim

Post autor: Jaszczurka 98 »

Cześć. Poprawiam maturę w 2018. Mam pytanie. Czy jeśli uda mi się dobrze napisać biolę i chemię mam szansę dostać się na lek-dent na WUM z matmą podstawową 86%?
mikson
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 17:11

Re: Poprawa matury na niestacjonarnym lekarskim

Post autor: mikson »

Wziecie dziekanki raczej nie wchodzi w gre ,nię będe aż tak kombinować
Mam kilkoro znajomych z niestacjonarnych z wyższych roczników,wszyscy poprawiali i tylko 1 koleżance sie udało (chemia była duużo prostsza niż w 2016 roku). Stąd moje wątpliwości.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości