Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
belouismd
Posty: 5
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 09:35

Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: belouismd »

Wątek utworzony aby zjednoczyć rocznik 95 w nauce. Piszcze jak się uczycie, z czego się uczycie, co was motywuje, czego potrzebujecie. Pamiętajcie że rocznik 96 może mieć dość łatwą maturę, więc poprzeczka skacze do góry

Dodatkowo prowadzę bloga
Jeśli ktoś ma ochotę do niego dołączyć to czekam na wiadomości!
Miłej nauki
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: nodame »

Może jestem niepoprawną optymistką, ale uważam, że poziom matur powinien być wyrównany.

floo2
Posty: 35
Rejestracja: 22 cze 2014, o 18:55

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: floo2 »

ja też właśnie się boję, że nowi będą mieli dużo łatwiejszą maturę i napiszą np śrendio o 10% lepiej.
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: Castellano »

Najpierw robię notatki z Bukały lub Operonu (zależy gdzie dany temat jest lepiej opracowany), potem się z nich uczę i robię zadania z Bukały. Za jakiś czas wracam do notatek i dodatkowo czytam Pyłkę i przeglądam vademecum Operonu, żeby zrobić zadania z Persony. Jak przerobię w ten sposób wszystkie działy to wezmę się za zbiór Iwony Żelazny.
Motywacji w sumie nie potrzebuję, bo jestem dość obowiązkową osobą. Niestety zawaliłam maturę z chemii, bo gdybym napisała ją nagt90% to dostałabym się na lek, czy lek-dent.
Odnośnie poziomu matur, nie ma co teraz nad tym myśleć, trzeba wziąć się do pracy.
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: distinguished »

belouismd pisze: Pamiętajcie że rocznik 96 może mieć dość łatwą maturę, więc poprzeczka skacze do góry
Pamiętajcie, że rocznik 96 pisze maturę pierwszy raz, a wy macie to już za sobą, więc jesteście w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie jakich błędów nie popełniać, jak opanować stres, jak się przygotować dzień przed, co zjeść na śniadanie, itd, a oni tego nie wiedzą. ) Druga sprawa - tylko dla nich poprzeczka skacze do góry - oni nie wiedzą czego się spodziewać, wy - tak, pisaliście już taką maturę. Gdy wprowadzili obowiązkową maturę z matematyki pierwszemu rocznikowi poszło tragicznie, wydaje mi się, że tak będzie i tym razem. 96 nie wie czego się spodziewać, będą się niepotrzebnie stresować, narzekać itd. Moim zdaniem macie przewagę jako poprawiający, więc uszy do góry.
cr777
Posty: 15
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 15:51

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: cr777 »

Oczywiście nie jest to nigdzie napisane oficjalnie i to w sumie tylko domysły. Dużo jednak osób twierdzi, że po to matura była taka trudna (biologia to wyjątek od pozostałych - chemii, matmy, fizyki), żeby za rok dać prostą. Przyszłoroczne wyniki będą o wiele lepsze od naszych i to pokaże, jaka ta zmiana programowa jest skuteczna i przydatna.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: Aksolotl »

Nie chce siac defetyzmu, ale inna opcja jest taka ze za rok ta stara tez bedzie trudniejsza od nowej, zeby ciagnac wersje ze rocznik 95 jest glupi
I hope for you ze sie myle.

Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: distinguished »

Aksolotl pisze:Nie chce siac defetyzmu, ale inna opcja jest taka ze za rok ta stara tez bedzie trudniejsza od nowej, zeby ciagnac wersje ze rocznik 95 jest glupi
I hope for you ze sie myle.

To tylko rocznik 95 poprawia?
Zamiast myśleć my mamy trudną maturę, a oni łatwą lub odwrotnie trzeba się nauczyć i napisać najlepiej jak się potrafi.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: Argentum »

Tego, tego. A jak jest z tymi deklaracjami?
belouismd
Posty: 5
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 09:35

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: belouismd »

Poprawiających obowiązuje tylko ta druga deklaracja, czyli do lutego. Lepiej to wcześniej zrobić i nie zwlekać!

Wszyscy mówili, że robienie notatek wkuwanie na nowo vademecum to marnowanie czasu. Liczy się ilość przerobionych zadań i to jak dobrze je zrozumiesz. Jeśli czegoś nie umiesz to wtedy wracasz do vademecum.
Ja mam notatki z lekcji Iwony Żelazny więc zawsze leżą na biurku. Są lepsze niż Operon, bo wszystko jest w sumie hasłowo i jeszcze zmusza do myślenia.

Robię całego Witka (2015), Omege, Pazdro, Persone, Tydzień po tygodniu do matury, ABC maturalne( z chemii praktycznie niedostępne), Maturalnie, że zdasz, no i oczywiście arkusze
ewelina123
Posty: 14
Rejestracja: 2 cze 2013, o 17:37

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: ewelina123 »

Zastanawiam się właśnie nad notatkami Iwony Żelazny, przynajmniej zaoszczędziłabym czas na robienie swoich
Mam zamiar przerobić całego Witka, maturalnie, że zdasz, Persone i nie rozstaje się z arkuszami
Z chemii wspieram się Rożakiem

belouismd: baardzo fajny blog
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: Mikrotrabekule »

Tylko, że w notatkach z lekcji dużo rzeczy jest przesadzonych, dla przykładu botanika to notatki z botaniki szweykowskich, która jest książką akademicką, tak samo jest z bezkręgowcami. Zawierają przydatne rzeczy, sama mam je na półce, ale trzeba wiedzieć, czego się z nich uczyć, bo można przesadzić i zaśmiecić sobie umysł szczegółami, a potem szukać haczyków w zadaniach maturalnych tam, gdzie ich nie ma.
cherry boom
Posty: 11
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:55

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: cherry boom »

ciekawe jak będzie z tymi maturami.
a swoją drogą jakby nie patrzeć czy matura jest w danym roku łatwiejsza czy trudniejsza progi na medycynę się nie zmieniają. są ciągle takie same, co roku. parę punktów w tą czy w tą ok, ale jakiejś diametralnej różnicy nie ma.
np. w tym roku trudna matura a progi wyższe niż w poprzednim, kiedy niby była łatwiejsza.
nic nie można przewidzieć
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości