Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Mårran »

Nie nie, próg nie jest ustalony z góry. Próg to punktacja osoby ostatniej na liście. Limit miejsc jest X, więc dostaje się X osób, a liczba punktów ostatniej to próg. Potem część nie składa papierów, zwalnia się Y miejsc i przyjmowane jest kolejne Y osób z listy kandydatów - próg się obniża. Jak się zapełnią wszystkie miejsca i nikt już nie rezygnuje, to mamy próg ostateczny. Niezależnie, jakie przedmioty są wymagane.
Pani Buka
Nowa70
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2015, o 20:03

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Nowa70 »

Mårran,

ah to ja żyłam w błędnej świadomości dziękuję Ci za wyjaśnienie To bardzo dobra wiadomość, dostanie na medycynę jawi mi się teraz ciut realniejsze, niż dotychczas, do tej pory jak dla mnie pozostawało prawie w niedostępnej sferze marzeń, jeszcze jak minimala ilość punktów była ponad 90 (myślę o UJ). A 80 pkt wydaje się już prędzej możliwe do zdobycia, jak się porządnie przerobi materiał chociaż kto wie czy w roku 2018 progi się znowu nie podniosą
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Po raz 3 kupuje nowe zbiory Witowskiego, kupiłem dziś organiczną, bo pierwszy Tom kończę. Mam jeszcze Persone i Pazdro.
A u Was jak? Szybko mi czas ucieka.
JolaMariola
Posty: 16
Rejestracja: 5 paź 2017, o 19:50

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: JolaMariola »

A który zbiór z chemii uważacie za przydatniejszy, Persone czy Pazdro?
Na korkach robie Biomedice, sama Witowskiego, i tak się zastanawiam, który zbiór byłby fajnym uzupełnieniem do tego
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: koalarozek »

Mam małe pytanie: która książkę z biologii traktujecie jako bazę? Ja uczę się z kursu Lewińskiego, książki Bukały, jakiś filmików w necie. Generalnie doczytuje w różnych miejscach po trochu, ale przez to trochę się miesza w głowie a jak robię pytania maturalne to i tak się okazuje, że czegoś nie wiedziałam i nie wiem w zasadzie skąd te pytania. Poradźcie coś
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Ja tylko bukałę
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Bumkot »

operon trzy tomy
Cel -> lek
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Jak nauka? Ja mam drugą zmianę i od poniedziałku wszystkie książki leżą nic nie zrobiłem. W nocy nie mogę zasnąć na dniu śpię do 1 a jak wstanę z łóżka to prosto na autobus. Ciężko z nauką jak się pracuje na tych chorych zmianach.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

Ja przez ostatnie dwa tygodnie mało co sie uczyłam. Problemy zdrowotne i zmęczenie wzięło górę. Dziś miałam korepetycje z chemii więc od dwóch dni powtarzalam materiał i robiłam zadania domowe. I wiesz co? Ten odpoczynek był potrzebny. Z dwóch prac domowych mam 100% a z jednej 98%. Dziś miałam sprawdzian podsumowujący z nieorganicznej i w poniedzialek poznam wynik
1/6 SUM WLK
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Bravo
Awatar użytkownika
Vanilla_Sky95
Posty: 242
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:14

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Vanilla_Sky95 »

Hej z nowości które może was zainteresują w Łodzi teraz liczy się polski więc nie ma zasady wszyscy albo nikt z daną punktacją, tylko wejdzie warun z polskiego dla ludzi z tą samą punktacją- zmiana na plus
W Szczecinie jest biologia + chemia/fizyka i teraz weszła jeszcze matma, więc średnio Zmiana na minus dla ludzi którzy idą na 2-przedmiotówki jak ja bo jednak matfizy mają zwiększone szanse.
W Lublinie matma P zamiast matmy R tak jak we Wro- zmiana na plus


Jak coś wiecie że coś się zmieniło to dajcie znać
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

Z tym polskim to nie za fajnie dla mnie Najgorszy wynik jaki mam to z polaka :p
1/6 SUM WLK
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

A fizyka?
A fizyka gdzie i jaki poziom R/P?
Oesu jakby CMUJ miał fizykę lub matmę P, to walczył bym o tę uczelnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości