Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

Jeśli czujesz się pewnie i widzisz, że potrafisz rozwiązywać arkusze na dobry wynik, to może faktycznie powinnaś dać sobie rok, wziąć dziekankę i przysiąść do matury. A w tym czasie zawsze można coś jeszcze porobić, jakaś praca dodatkowa czy wolontariat w szpitalu (o ile można coś takiego zrobić?) - bardzo dawno temu za czasów mojej mamy taki wolo dawał dodatkowe punkty w rekrutacji, a teraz może ci przynajmniej rozjaśni w głowie, czy faktycznie tego chcesz. Bo ten zawód wydaje się być super fajny, ale skoro nie radzisz sobie z presją matury, to trzeba się zastanowić, czy poradzisz sobie z presją odpowiedzialności za czyjeś życie.
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Chemiajestsuper
Tak jak napisalas, sama musisz odpowiedziec sobie na to pytanie. Ja zdecydowalam sie kontynuowac studia i je skonczyc, ale sama nie jestem pewna czy to byla dobra decyzja - moze gdyby one mi nie przeszkadzaly w przygotowaniach do matury to juz w tym roku moglabym startowac na lekarski. jest tu sporo osob jeszcze starszych od ciebie, moze zrob juz ten licencjat i jednoczesnie sie ucz do matury, a jesli sie nie uda to sprobuj jeszcze za rok? W razie czego bedziesz miala chociaz I stopien. Poza tym mowisz ze bylas swietnie przygotowana i po prostu popelnilas glupie bledy ze zmeczenia, wiec moze wystarczy, ze postarasz sie nie zapomniec tego co juz zrobilas, doszlifujesz niektore zagadnienia, a nie ze musisz uczyc sie od zera, wiec moze uda ci sie robic studia jednoczenie?
Chemiajestsuper
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 07:17

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Chemiajestsuper »

Niestety studia są jednolite magisterskie, wiec i tak miałabym zrobione 3 lata. Jestem w kropce totalnie
Awatar użytkownika
Amira17
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2014, o 12:42

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Amira17 »

Ja jestem rocznik 93 i obecnie kończę 4 rok analityki. Jeśli chodzi o naukę do matury podczas studiów, nie zaprzeczam jest ciężko ale trzeba dobrze zorganizować czas. Nie wiem jakie dokładnie będziesz miała przedmioty na tym 3 roku bo to co uczelnia to inny rozkład. Z drugiej strony nie zaczynasz też od zera więc to będzie raczej w formie powtórek i szlifowania zdobytej wiedzy. Ja zdecydowałam się jednak kontynuować studia bo gdyby nie wyszło z medycyna (no niestety mi się nie udało) to wskakuje się na kolejny rok i robi się plan b".
Jeśli nie wrócą progi z 2016 to ogólnie będzie dla mnie kolejna klapa i także jestem w kropce. Czy porwać się jeszcze raz czy już odpuścić?
Gdybyś miała więcej pytań to pisz tu czy w wiadomości prywatnej, chętnie udzielę cennych rad.
Tylko pamiętaj, decyzja należy do Ciebie
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Sprawdzalam post o progach na lekarski i nie wiem o co chodzi. Ogarniacie te progi? Dlaczego tam jest po 30 dziwnych liczb przy miescie? Ile w koncu trzeba miec % z obu przedmiotow zeby sie dostac?
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: aduszka »

tam są progi z kolejnych list, ostatni to ten ostateczny, a jeśli chodzi o inne dziwne liczby to te podawane w nawiasie to zazwyczaj minimalny wynik z biologii jaki trzeba było mieć jeśli było się na granicy progu
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

tak, dokładnie chociaż wygląda to kosmicznie! ale pokazuje ładnie jak progi spadały i można mniej więcej założyć, z której listy jest szansa się dostać
btw - jak obstawiacie progi ? myślicie że pójdą do góry? albo spadną? w końcu jest trochę więcej miejsc przyznanych w tym roku na lek i lek-dent
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Czyli zawsze jest w kilkanascie tych list tak? Rekturujesz sie raz i czeka sie az w koncu gdzies cie wrzuci ?
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

Tak, najpierw wrzucają pierwszą listę i zakwalifikowani mają np.2 dni na doniesienie dokumentów, jeśli chcą tam studiować. Miejsca zostają - wchodzi 2 lista, potem 3 itd a jak ktoś przenosi papiery bo dostał się gdzieś indziej, to dzwonią do kolejnych na liście itd. Wszystko zależy od uczelni, każda ma inne terminy i odstępy czasowe między listami, niektórzy dzwonią jeszcze we wrześniu / początkiem października jak się zwolni miejsce, inne nie.
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Okej, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz a jak myslicie, jak wynik trzeba uzyskac zeby spac spokojnie i dostac sie na takie uczelnie jak lodz, poznan, gdansk, katowice?
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bulaj »

Katowice- 82% . Gdańsk, Poznań, Łódź- 84%
,,Boga nie obchodzą nasze problemy matematyczne. On całkuje empirycznie."
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Sluchajcie zeby sie upewnic zadzwonilam do OKE i pani mi powiedziala ze absolwenci 94 na 90% beda jeszcze pisac stara formule, ale zeby zadzonic we wrzesniu bo wtedy wyjda jakies nowe procedury, czyli jeszcze nie wiadomo na pewno. Co do mlodszych absolwentow (co pisali w 2014 lub po), to chyba na pewno stara formula. We wrzesniu dopiero sie dowiemy na 100% .
Kamyczek
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2015, o 11:41

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Kamyczek »

w sumie tak teraz mysle to moze ta nowa podstawa nie byla by taka zla - 30 minut dluzej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości