Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawaj

Post autor: aduszka »

Je jestem 93, siedziałam rok w domu, poprawiłam bio z 57 na 73, ale to nadal nie starczy. Kolejny rok w domu nie wchodzi już w grę, bo zwariuje, ale z drugiej strony boje się , ze studiując już nie uda mi się poprawic, a ro dla mnie ostatni dzwonek.
kasiaxt1
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2018, o 10:33

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: kasiaxt1 »

A jak chemia wam poszła? ☺️
Kelliz1
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2018, o 20:00

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Kelliz1 »

Też jestem 93 a ile masz z chemii? Dużo razy poprawiałaś biologie? Ja w sumie nie licząc matury z biologi po 3 LO kiedy nic nie umiałam, bo byłam na całkiem innym profilu to już ją 2 raz poprawiałam / W tym roku pisałam po 3 latach przerwy od ostatniej poprawki dzięki której dostałam się na obecne studia które kończe. I własnie ciągle zastanawiam czy pisać ten ostatni raz. niby mi to nie przeszkadza że studiuje bo większość materiału naprawdę ogarniam już, a właśnie zostanie w domu to tak jak mówisz chyba bym zwariowała, i z monotonii i ze stresu że mi się nie poszczęści / Wydaje mi się że jak masz ogarniętą większość materiału to nie musisz zostawać w domu, znajdziesz czas przecież jest cały rok a 73% to nie tak strasznie mało więc wiedze masz, tylko podszlifujesz i porozwiązujesz zadania (głównie). Ja z 68% z chemii poprawiłam na 85% jednocześnie studiując , a uczyłam się do tej poprawy 3 miesiące, bo jak już napisałam jak już raz w miarę sie nauczyłas materiału to to kwestia doszlifowania i skupienia się na maturalnych zadaniach
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: aduszka »

Z chemii mam 80, tez chce ja poprawić, ale skupić się przede wszystkim na biologii.
W tym roku skupiłam się właśnie na bio, bo miałam marny wynik i wiedziałam ze ucząc sie obu biologia będzie na tym cierpieć no z jednej strony tez właśnie tak myśle, ze nie ucze się tego od zera, tylko to kwestia już systematycznych powtórek i robienia arkuszy. A mogę zapytać co studiujesz?
Kelliz1
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2018, o 20:00

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Kelliz1 »

Jestem na specjalizacji z chemii medycznej (w tym roku się bronię). No jak masz 80% z chemii to spokojnie poprawisz nawet ucząc się 3 miesiące przed nie skupiałabym sie teraz na biologii na twoim miejscu, uczyłabym sie obu ale z naciskiem na chemie. Chemie znacznie łatwiej napisać na wysokim poziomie niż biologie która jest nieprzewidywalna i zależy od klucza i szczęścia.
Kelliz1
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2018, o 20:00

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Kelliz1 »

Oddałabyś mi swój wynik z biologi to może gdzieś bym się załapała W tym roku
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: aduszka »

No z jednej strony masz racje, powinnam przycisnąć to i to. Co robiłaś z chemii? Witek czy same arkusze?
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: aduszka »

btw. jest tu ktoś z OKE Jaworzno? udało Wam się kiedyś wywalczyć pkt?
Kelliz1
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2018, o 20:00

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Kelliz1 »

wszystkie trzy zbiory zadań z operonu (zwłaszcza organiczna świetna jak dla mnie), wybrane zagadnienia z pazdry, witowski nie wszystkie zadania bo dla mnie za proste byly, bazowałam na wybór testów persona medyk tam jest bardzoooo dużooooo zadań po których zrozumiałam wszystko, niby są abc ale ja sobie je rozpisywałąm na brudno. No i matury im więcej tym lepiej, aż wstyd się przyznać bo ja zrobiłam dosłownie 3 matury xd
kasiaxt1
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2018, o 10:33

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: kasiaxt1 »

Odwoływal się ktoś z was od wyniku? Chciałabym się odwołać do jak największej ilości zadań z których mam wątpliwości, ale mam pytanie, czy za to odwoływanie sie płaci
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: aduszka »

za odwoływanie się nie płaci. Trzeba złożyć wniosek do OKE o wgląd, potem jak przydzielą Ci termin musisz się tam stawić, a potem masz 2 dni na odwołanie
kasiaxt1
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2018, o 10:33

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: kasiaxt1 »

Ok, tak myślałam, ale ktoś ostatnio coś tak opowiadał że tyle kasy itp to może po sądach już walczył o punkty &#128513 dzięki za odpowiedź &#128523
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawaj

Post autor: witamina110 »

aduszka pisze:
5 lip 2018, o 10:52
Je jestem 93, siedziałam rok w domu, poprawiłam bio z 57 na 73, ale to nadal nie starczy. Kolejny rok w domu nie wchodzi już w grę, bo zwariuje, ale z drugiej strony boje się , ze studiując już nie uda mi się poprawic, a ro dla mnie ostatni dzwonek.
Jak chcesz poprawiać to idź na studia, moim zdaniem czekanie w domu to jest błąd.Tym bardziej że raczej materiał masz opanowany, chodzi tu głównie o szczęście. Strasznie żałuję że od razu nie poszłam na studia.dwa lata siedziałam w domu, teraz przynajmniej miałabym magistra a nie tylko licencjat.
Uważam że znam materiał bardzo dobrze, nie uczyłam się na pamięć wszystkiego, wszystkie procesy umiem logicznie wytłumaczyć a nie tylko wyrecytować fragment z książki, ale jakoś na medycynę się nie dostałam. Serio chciałabym wiedzieć gdzie mi te 10% obcieli, ale nie mam sily jechać już nigdzie żebg oglądnąć pracę. W tym roku głownie poleciałam na PF zadaniach + kilka głupich błędach.ale i tak liczylam że ok. 80%będe mieć odejmując naprawde wszystko co możliwe.Więc pewnie gdzieś nie dałam słowa klucz albo coś mimo że wyjaśniłam dobrze.dla mnie to jest bzdura.to nie jest matura z j.polskiego, powinno się liczyć dobre myślenie. Wiem że studia z pielęgniarstwa to co innego, ale jakoś bez problemu skończyłam te 3 lata, wszystko zaliczyłam w 1 terminie, stypendium dostałam.nie piszę teraz tego żeby się pochwalić.po prostu to że nie strzeliłam się w kilku zadaniach w klucz na maturze nie znaczy że jestem jakaś głupia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości