Poprawianie matury

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
gonzosky
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2009, o 16:05

Re: Poprawianie matury

Post autor: gonzosky »

Witajcie.
Moje poszukiwania odpowiedzi na dręczące mnie pytania spełzły na niczym.
Mam nadzieje, że ktoś z was będzie potrafił mi udzielić informacji bądź odesłać do kogoś kto takie informacje posiada

Chciałbym za rok poprawiać maturę, we wrześniu idę złożyć deklaracje do macierzystej szkoły.
W tamtym roku zdawałem biologię na poziomie podstawowym jako przedmiot obowiązkowy.

Sprawa ma się tak, że w roku następnym marzy mi się napisanie matury z biologii i chemii (lepiej niż w poprzednim roku).

Chciałbym napisać biologię na poziomie rozszerzonym.
Czy w takim razie chemię mogę napisać na poziomie podstawowym ? ( jako, że chemia jest dla mnie wyższą szkołą jazdy i wydaje mi się że raczej przez rok nie opanuje jej na tyle wystarczająco by zdawać rozszerzoną)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Poprawianie matury

Post autor: jagodzio »

Możesz zdawać chemię na podstawie, a biologię na rozszerzeniu. Nie musisz zapisywać się na maturę już we wrześniu - możesz złożyć dopiero ostateczną deklarację w lutym.
Mam tylko takie pytanie: co chcesz zrobić z tą chemią podstawową?
gonzosky
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2009, o 16:05

Re: Poprawianie matury

Post autor: gonzosky »

jagodzio pisze: Mam tylko takie pytanie: co chcesz zrobić z tą chemią podstawową?
Generalnie sam wiem, że wygląda to dziwnie.

W tamtym roku poszła mi wyjątkowo źle i nie dostałem się na fizjoterapie. (studiowałem zaocznie - ale nie wyrabiałem i teraz mam roczną przerwę)

Zastanawiam się czy nie wziąć jakiś dodatkowych korków z chemii i może uda się napisać ją na rozszerzonym - bo jednak z tą podstawową to też mniejsze szanse.

Gdybym zdał na rozszerzonym to jednak zawsze miałbym większe szanse na dostanie się na fizjoterapie - zastanawiam się też nad jakimś pokrewnym kierunkiem medycznym.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Poprawianie matury

Post autor: jagodzio »

gonzosky pisze:Gdybym zdał na rozszerzonym to jednak zawsze miałbym większe szanse na dostanie się na fizjoterapie - zastanawiam się też nad jakimś pokrewnym kierunkiem medycznym.
Na fizjoterapię biorą chemię? Na pewno nie na wszystkich uczelniach. Jeżeli interesuje Cię tylko ten kierunek albo coś pokrewnego, medycznego czyli np. pielęgniarstwo, to też nie jest Ci chemia potrzebna. Lepiej zdać bardzo dobrze biologię niż słabo i biologię i chemię IMO
gonzosky
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2009, o 16:05

Re: Poprawianie matury

Post autor: gonzosky »

Wiesz generalnie fizjoterapia by mi odpowiadała ale zastanawiam się czy nie złożyć np na ratownictwo medyczne czy pielęgniarstwo. A wiem, że np na UJ w Krakowie sumują wyniki z dwóch matur ( w tym przypadku biol. i chem)
Jeśli się mylę to proszę o poprawkę.

Choć przyznam Ci rację - lepiej napisać jeden przedmiot a dobrze.

Generalnie się jeszcze zastanawiam nad wyborem nie tyle kierunku co bardziej uczelni i jakie mają tam zasady rekrutacji.

Pozdrawiam
Echo
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2009, o 13:37

Re: Poprawianie matury

Post autor: Echo »

Witam Wszystkich.
Jestem maturzystką 2009 i postanowiłam poprawiać maturę z biologii. Mam nadzieję, że ta strona zmotywuje mnie i innych, i tym razem wyniki okażą się satysfakcjonujące.
Na razie. to chyba wszystko
Pozdrawiam Tego- i w szczególności Ubiegłorocznych Maturzystów!:)
lady_booboo
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 10:37

ja tez

Post autor: lady_booboo »

a i ja tez chce poprawiac mature, dokladnie historie, z 2006 r tylko czy moge zamienic na wos? i nie rouzmiem, jak to poprawiac w zimie? w zimie mam isc na mature? myslalam ze sa one tylko i wylacznie w maju
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Poprawianie matury

Post autor: dynamitka »

maturę poprawia się w maju, razem z maturzystami którzy piszą ją pierwszy raz

ale rozumiem, że deklaracja najpóźniej można do lutego jeśli się poprawia tak? czyli we wrześniu nie muszę nic zanosić do szkoły(bo ja jestem jeszcze trochę nie zdecydowana )
i jeszcze jedno pytanie- jak w tym roku zdawałam biol i chem rozsz, to mogę napisać maturę w 2010 z matmy podstawowej?
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Poprawianie matury

Post autor: jagodzio »

dynamitka pisze:ale rozumiem, że deklaracja najpóźniej można do lutego jeśli się poprawia tak? czyli we wrześniu nie muszę nic zanosić do szkoły/quote]
Nie musisz nic we wrześniu zanosić do szkoły. Obowiązuje Cię tylko ostateczna deklaracja w lutym.
dynamitka pisze:jak w tym roku zdawałam biol i chem rozsz, to mogę napisać maturę w 2010 z matmy podstawowej?
Możesz. Jednak jeśli masz na myśli to, że na niektórych uczelniach chcą wprowadzić matę zamiast fizy, to Ciebie to nie będzie obowiązywać. Tak przynajmniej czytałam na stronie chyba wrocławskiego UM
Nikki

Re: Poprawianie matury

Post autor: Nikki »

jagodzio pisze:Jednak jeśli masz na myśli to, że na niektórych uczelniach chcą wprowadzić matę zamiast fizy, to Ciebie to nie będzie obowiązywać. Tak przynajmniej czytałam na stronie chyba wrocławskiego UM
Na CMUJ jest tak samo. Więc jeśli do tego by Ci ta mat była potrzebna to lepiej spr jak jest na uczelni na którą byś chciała. Ja słyszałam o większości uczelni to samo. Jeśli to cała prawda, bo ja osobiście jestem tylko CMUJ zainteresowana, więc pewności nie mam.
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Poprawianie matury

Post autor: dynamitka »

hm no właśnie mi chodziło o CMUJ, a dokładnie żeby się przenieść po pierwszym roku tam, a niektórzy pisali że żeby to zrobić trzeba wziąć udział w rekrutacji. nie wiem czy to prawda.czyli gdyby tak było to co musiałabym jednak fizyke pisać w tym roku? a może jednak liczą tam średnią z I roku czy jeszcze coś innego?
Nikki

Re: Poprawianie matury

Post autor: Nikki »

Z tego co napisali na str CMUJ: Kandydaci legitymujący się nową maturą 2002 – 2009", którzy w ramach egzaminu maturalnego zdawali egzamin z zakresu biologii, chemii i fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym, przyjmowani będą na podstawie wyników egzaminu maturalnego z zakresu biologii, chemii oraz fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym."

Ktoś powiedział mi także, że nie mogłabym zdawać podstawowej mat, bo na podstawie mogę zdawać tylko przedmiot obowiązkowy, którym dla mnie była chem czy tam biol, a mat byłaby w tym roku dla mnie jako maturzystki 2009 przedmiotem dodatkowym więc musiałabym pisać jak już coś rozszerzenie. To taka nieoficjalna inf. Ja się natomiast zastanawiam czy jeśli poprawiam biol i fiz to przecież składam nową deklarację i nie wiem jak ona wygląda, czy też mogę sobie wybrać obowiązkowy i dodatkowy przedmiot czy to coś zupełnie innego? Bo do lo muszę dopiero iść.

Co do przenoszenia, to słyszałam o rekrutacji na zasadzie jak w roku kiedy maturę pisałaś, tylko próg z roku w którym się starasz, ale pewna nie jestem tego, mówiła mi to osoba, która planowała podobne przeniesienie, ale nie w Krk i nie wiem skąd ma takie inf.
lady_booboo
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 10:37

a czy a czy mi odpowie ktos..

Post autor: lady_booboo »

a czy moge zdawac nie w swojej szkole? zdawalam w 2006, teraz chce poprawic jak sie na to zapatrujecie zapewne tylko kiedy jestem zameldowana w innym miescie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość