Poprawianie matury

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Marcin_09
Posty: 41
Rejestracja: 1 lip 2009, o 18:34

.

Post autor: Marcin_09 »

Witam, nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj moze ktos odpowie.


Cze prace maturalne wysylane sa zawsze do tej samej szkoly do sprawdzania ? Tzn jak w tym roku zdawalem mature i szkola wysylala prace to czy w przyszlym roku znowu prace trafia do tej samej szkoly ?

Jestem z rocznika 89 mature poprawialem juz w tym roku, myslalem ze napisalem duzo lepiej a po wynikach przyszlo zaskoczenie. Odwolalem sie ale nie wiele to dalo dodali mi te punkty co brakowalo ale tez odjeli mi nie wiem za co (w komisji nie potrafili powiedziec). Jezeli zdecyduje sie znow poprawiac to nie chce zeby moja prace poprawiali te same osoby ktore pomylily sie juz w tym roku, a rok temu byla podobna historia tylko ze dalem spokoj bo dostalem sie na calkiem dobre studia,ale nadal chce isc na lekarski.

pozdrawiam.
[h]
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2009, o 19:02

Re: Poprawianie matury

Post autor: [h] »

jak poprawiam mature z danego przedmiotu to ktory wynik sie liczy
Marcin_09
Posty: 41
Rejestracja: 1 lip 2009, o 18:34

Re: Poprawianie matury

Post autor: Marcin_09 »

Lepszy.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: .

Post autor: jagodzio »

Marcin_09 pisze:Cze prace maturalne wysylane sa zawsze do tej samej szkoly do sprawdzania ? Tzn jak w tym roku zdawalem mature i szkola wysylala prace to czy w przyszlym roku znowu prace trafia do tej samej szkoly ?
Takie informacje nie są raczej podawane do wiadomości publicznej. Możesz spróbować napisać maila do CKE. Może warto się też zastanowić nad tym co robię źle, jak formułuję odpowiedzi, a nie tylko stwierdzać oni znowu źle sprawdzili.
Marcin_09
Posty: 41
Rejestracja: 1 lip 2009, o 18:34

Re: Poprawianie matury

Post autor: Marcin_09 »

jagodzio nie chce sie klucic potrafie przyznac sie do bledu ale co innego jak widze ze mam dobra odpowiedz i 0 punktow szlag mnie trafia.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Poprawianie matury

Post autor: jagodzio »

Marcin_09 pisze:jagodzio nie chce sie klucic potrafie przyznac sie do bledu ale co innego jak widze ze mam dobra odpowiedz i 0 punktow szlag mnie trafia.
ócić
Jeżeli piszesz o biologii, to tam granica między dobrą,a złą odpowiedzią jest często trudna do ustalenia. Tobie może się wydawać, że jest dobra, ale jedno źle użyte słowo powoduje, że już jest 0 pkt. Taka jest matura i wszyscy tutaj na nią narzekamy, ale co zrobić Trzeba nauczyć się odpowiadać tak, jak oni sobie tego życzą i to nie jest wcale łatwe. Życzę Ci powodzenia
devitto
Posty: 38
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 11:47

Re: Poprawianie matury

Post autor: devitto »

Mnie czasami sprawdzanie matury przez egzaminatorów zaskakuje.

Pamiętacie tegoroczne zadanie z napisaniem wniosku dotyczącego wzrostu roślin pod wpływem auksyn i cytokin? W kluczu były napisane 2 możliwe odpowiedzi - że pod wpływem jednej substancji rośnie w pęd albo że pod wpływem drugiej rośnie w korzeń (nie pamiętam już teraz która substancja w którą stronę kierowała). Ja napisałem wniosek ujmujący obie te rzeczy i dostałem 0 punktów :-/ odwołałem się od tego, ale i tak to nic nie dało.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Poprawianie matury

Post autor: Miniaa »

W tym zadaniu wydaje mi się, że dobrą odpowiedzią było zauważenie stężeń, czyż nie tak?
Marcin_09
Posty: 41
Rejestracja: 1 lip 2009, o 18:34

Re: Poprawianie matury

Post autor: Marcin_09 »

Przyklad: W tym roku na maturze z chemii bylo doswiadczenie gdzie trzeba bylo wybrac roztwory aby przeprowadzic redukcje jonow manganianowych, podalem wszystkie roztwory wzorami a w komentarzu dlaczego nie ma punktu pisze brak siarczanu (IV) sodu, gosc przy ktorym sprawdzialem prace (chemik ? niemozliwe) przez 5 minut zastanawial sie jaki jest wzor siarczanu (IV) sodu i czy dobrze napisalem a potem stwiedzil ze nie wie dlaczego jest 0 pkt. Za obliczanie entalpii reakcji tez 0 pkt. komentarz blad metody or something like that, chcac zaoszczedzic czas robilem to zadanie tak jak nauczylem sie w tym roku na studiach, podstawiajac do wzoru zeby oszczedzic czas a wynik byl dobryzreszta

Dzis dzwonilem do swojej szkoly pytalem czy moge pisac w innej, odpowiedzieli ze takie rzeczy trzeba zalatwiac przez OKE a nie przez nich, ale zgody raczej nie dostane.

Życzę innym samych sukcesów i dotarcia do wyznaczonego celu, sobie też jeżeli jednak spróbuje po raz kolejny/ostatni.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Poprawianie matury

Post autor: eMKa »

Czy wie ktoś, jak będzie wyglądała sprawa kodów dla tegorocznych maturzystów? W tym roku dostawało się naklejki z kodami kreskowymi, a przy poprawianiu skąd trzeba je wziąć?
Marcin_09
Posty: 41
Rejestracja: 1 lip 2009, o 18:34

Re: Poprawianie matury

Post autor: Marcin_09 »

Dzis dzwonilem do oke nie ma szans na napisanie matury w innej szkole.


Kody u mnie dostawalo sie przed wejsciem na pierwsza mature na ktora poprawiasz.
baRtoluso
Posty: 5
Rejestracja: 4 lis 2009, o 21:29

Re: Poprawianie matury

Post autor: baRtoluso »

Maturę można poprawiać 5 razy tak?

Czyli jeden z dodatkowych przedmiotów mogę poprawić do piątej próby?

Pytam bo nie wiem czy wyrobie się z materiałem a zdawałem mature w 2006 roku i ewentualnie w gre wchodziłby jeszcze rok 2011 ale deklaracje już złożyłem na rok 2010.
Awatar użytkownika
Krasus
Posty: 103
Rejestracja: 17 lip 2009, o 11:56

Re: Poprawianie matury

Post autor: Krasus »

Marcin_09 pisze:Za obliczanie entalpii reakcji tez 0 pkt. komentarz blad metody or something like that, chcac zaoszczedzic czas robilem to zadanie tak jak nauczylem sie w tym roku na studiach, podstawiajac do wzoru zeby oszczedzic czas a wynik byl dobryzreszta
No widzisz, problem jest w tym że w zadaniach maturalnych zwykle jest tylko jeden punktowany sposób na rozwiązanie zadania (no, może poza matmą rozsz.), wszystkie inne są złe i spalą Cię za to na stosie z matur. U mnie na studiach wykładowca z chemii ma jakieś dziwne pomysły, wg. których np. stopnie utlenienia są zupełnie niepotrzebne itd. Kołowacizny mózgu można dostać.
Marcin_09 pisze:Dzis dzwonilem do swojej szkoly pytalem czy moge pisac w innej, odpowiedzieli ze takie rzeczy trzeba zalatwiac przez OKE a nie przez nich, ale zgody raczej nie dostane.
Przedzwoń do OKE, ale z tego co słyszałem można zdawać jeśli zgodzi się dyrektor Twojej szkoły i szkoły w której chcesz zdawać. Ja się właśnie próbuję dowiedzieć gdzie będę zdawał, bo w mojej szkole nikt chemii nie zdaje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości