Krojenie żaby

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
Borys92

Krojenie żaby

Post autor: Borys92 »

j.w. czy robił to ktoś z was? oczywiscie nie chodzi mi o krojenie żywej żaby

jak to ktoś robił proszę niech się wypowie
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Krojenie żaby

Post autor: badger »

Nikt z młodych forumowiczów raczej tego nie robił bo od wielu lat nie kroi się żab na biologii w szkole. A na studiach żabę kroi prowadzący ćwiczenia a studenci pracują na już przygotowanej. A jakie masz pytania?
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Krojenie żaby

Post autor: fimona »

ja kroilam dzdzownice.wsyztsko tak jak sie uczylismy nie klamią w ksiazce
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Krojenie żaby

Post autor: Aniaww »

ja kroiłam żabę na studiach, w szkole średniej jest to zabronione. Wolno pracować tylko na bezkręgowcach, ale i tak zwykle nie zabija się ich. My obserwowaliśmy żywe dżdżownice albo gotowe preparaty.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Krojenie żaby

Post autor: tin »

Aniaww pisze:ja kroiłam żabę na studiach
Ale raczej teraz już byś nie mogła.

Żeby wykonywać badania(choćby sekcję) na kręgowcach trzeba mieć odpowiednie wykształcenie. Na forum było już coś na ten temat.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Krojenie żaby

Post autor: malgosi35 »

Ja kroiłam żabę i było to dla mnie straszne przeżycie.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Krojenie żaby

Post autor: fimona »

nie, z ta dzdzownica nie bylo zle. najpierw trzeba bylo je usmiercic, wiec poplywaly w stezonym alkoholu(ach.piekna smierc) potem do wanienek i krojenie. naprawde nie takie starszne przezycie.
arturkrolik
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2009, o 00:28

Re: Krojenie żaby

Post autor: arturkrolik »

Oooo my na studiach też kroliliśmy zwierzaki). Na bezkręgowcach wije, dżdżownice, karaczana madagarskiego. A apropo tej żaby to podobno na fizjologii zwierząt na II roku każdy student coś tam z nia wyrabia.)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Krojenie żaby

Post autor: Medycyna Lwów »

obecnie się nie kroi żab na fizjologii, bo zabrania prawo. Jest symulacja komputerowa.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Krojenie żaby

Post autor: Sephora »

żabę kroiłam jeszcze w zeszłym roku, więc to prawo jest chyba od niedawna wprowadzone.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Krojenie żaby

Post autor: Medycyna Lwów »

może na biologii, na medycynie zostało zniesione parę lat temu i bardzo dobrze, bo to nic nie wnosi.
igul5106
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2007, o 14:47

Re: Krojenie żaby

Post autor: igul5106 »

Nasza nauczycielka biologii nam opowiadała jak na studiach kroiła. Nawet nie chce mi się tego opisywać co mówiła. powiedziała że ona nie mogła po tym spać /
walijkaw
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2010, o 23:27

Re: Krojenie żaby

Post autor: walijkaw »

Ja również kroiłam w tym roku. Nie zostało to zabronione, ale są ścisłe restrykcje etyczne - na jeden rocznik biologow przeznaczona zostaje określona liczba płazow. Wynika to z faktu, ze wszystkie płazy w Polsce sa pod ochroną) z kręgowców kroiliśmy jeszcze ryby i szczury. A chyba najbardziej podobało mi się krojenie ślimaków - tyle układów upakowanych w worku trzewiowym, w małej muszli O.o
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości