Blizny

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Blizny

Post autor: Aniaww »

Kosztowna. koleżanka traktuje tak bliznę na twarzy i koszt to 100 zł za spotkanie, a zabiegów ma mieć 5, w odstępach, o ile pamiętam około miesięcznych. Koszt jest do strawienia. O skutkach mogę coś powiedzieć za jakiś czas, bo widziałam ją po pierwszym zabiegu zaledwie.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Blizny

Post autor: tin »

Koszt zależy od wielkości i stopnia zagojenia blizny. Specjalista wyceni.
Jak już mówiłem nie każda zniknie.

Koszt do przełknięcia może dla Ciebie, ale np. studencki budżet mógłby tego nie przełknąć tak gładko.
A jeśli masz sporo blizn to koszty rosną

Tej metody używa się zazwyczaj przy bliznach szpecących i przy takich ta opcja jest jak najbardziej rozsądna. Przy bardziej rozległych to już raczej przeszczep skóry, a potem ew. laser. Czyli wkraczamy z chirurgiem plastycznym.

Tylko, że wyszliśmy od blizn potrądzikowych.
aetryu
Posty: 8
Rejestracja: 7 mar 2008, o 12:19

Re: Blizny

Post autor: aetryu »

zastanawiał się ktos, czemu noworodkow rany goją praktycznie bez blizn ? otóż, gdzies przeczytałem, ze niedlugo wyjdzie lek juvista, zawierajacy białko TGF-beta 3, odpowiedzalne własnie za gojenie się ran, jednak w dorastajacym organiznie jego synteza zanika. Podobno lek ten ma być jakąs rewolucją w produktach przeciwbliznowych. Ciekawe co z tego wyniknie
Koko
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2008, o 20:58

Re: Blizny

Post autor: Koko »

Ok jednak trochę się przedłużyło to odpisanie, ale chciałam poczekać na lepsze efekty.
Jak stosowałam od razu na b. świeża bliznę to zniknęła ona zupełnie bez śladu. Te ciut starsze, ale też młode zmniejszyły się i lekko upodobniły do kolorytu skóry, na te starsze i większe ciężko było pomóc, więc słabo pomogło maść. Nadal mam Cepan- jeszcze się nie skończył i stosuje teraz na te średnie(chodzi tu długość przebywania na moim ciele) blizny stosuje z gazikiem i wiele bardziej pomaga, chociaż na opakowaniu pisało, że do starszych tak robić, ale zaryzykowałam.
Poczekam jakie efekty będą do skończenia się maści, jestem w stanie kupić drugie opakowanie, trzeciego już nie kupię.
Jak skończy się opakowanie to jeszcze napiszę, ale jest sporo maści, bo nie mam dużych blizn.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Blizny

Post autor: lung »

Blizny są fajne wiec w czym problem
Awatar użytkownika
Theos
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2008, o 22:21

Re: Blizny

Post autor: Theos »

lung pisze:Blizny są fajne wiec w czym problem
Powiedziałbyś to samo gdyby przeżył poparzenie twarzy? Myślisz, że wyglądałoby to fajnie.
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Blizny

Post autor: onlyma »

A ta maść będzie działać np. na rozstępy?
botanik :-)
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2008, o 14:13

Re: Blizny

Post autor: botanik :-) »

contractubex nie działa bo używałem
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Blizny

Post autor: Padre Morf »

botanik :-) pisze:contractubex nie działa bo używałem
U Ciebie owszem - u innych działa świetnie. Jest cała gama leków tego typu do wyboru - nie działa ten to wybierz inny. Inna sprawa to to, że trzeba takie leki po prostu umieć stosować. To, że coś jest OTC nie znaczy, że można stosować jak sie chce i kiedy chce. Bez regularnego stosowania nie ma efektu

Dla używających drobna rada: Contractubex zawiera alantoinę. Jej działanie zwiększa witamina D3 i A więc przy jego stosowaniu warto te witaminki łykać.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Blizny

Post autor: lung »

Powiedziałbyś to samo gdyby przeżył poparzenie twarzy? Myślisz, że wyglądałoby to fajnie.
To byl zart jesli nie zauwazyles no ale o bliznach pooparzeniowych nie pomyslalem, fakt.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Blizny

Post autor: MatiGl »

ja blizny potrądzikowe i inne na twarzy, miałem leczone serią peelingów i dermabrazji, na zmianę, w odstępach różnych od tygodnia, do dwóch maksymalnie przy czym impreza ta jest raczej kosztowna 200zł jeden zabieg, u lekarza medycyny estetycznej, a takich zabiegów miałem już 5 i czeka mnie jeszcze jeden jutro rozwiązanie to ma taki minus, że po np peelingu lepiej się nie pokazywać publicznie, większość twarzy to jeden wielki strup, z którego cały czas się sączy ale efekty są fantastyczne blizn potrądzikowych nie ma wcale, a te poważniejsze co miałem, tez prawie całkiem znikły.
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: Blizny

Post autor: jankes_medyk »

zgadzam sie calkowiciepeelingi i dermabrazja czy u kosmetologa czy u jakiegos lakarza sprawiaja cuda.sam korzystalem i korzystam.cena niestety jest taka jak nie inna ale zainwestowac warto. jak narazie nie spotkalem sie ze stwierdzeniem,zemi nie pomoglo - takze polecam !
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Blizny

Post autor: Matthiola »

a czy warto sie bawic w takie zabiegi - to w koncu kupa kasy a i tak blizna nie jest pododem do wstydu - no chyba ze dla kobiet. jedyna blizna jakiej wolalabym nie miec to pooperacyjna w miejscu w ktorym wolalabym miec wszystko jak nalezy.
inna sprawa blizny powypadkowe - mam znajoma po bardzo powaznym wypadku i ma ona w bliznach [powypadkowych jak i wskutek operacji po wypadku] dosklownie cale cialo w tym jakze wazny dla kobiet dekolt oraz okolo 5-6blizn na kazdej z nog oraz na twarzy kilka. te rozumiem ze sa naprawde nieprzyjemne
ale bawienie sie w kosmetyczki, kosmetologow i inne bździewia za gruba kase? nie rozumiem przyczyn. moze to brak akceptacji a moze po prostu samotnosc niesie za soba szukanie dziury w calym. kiedys blizny byly czyms naturalnym, nie wiem czego sie wstydzic.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość