Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
sibe
Posty: 3
Rejestracja: 4 wrz 2006, o 14:32

Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: sibe »

Witam wszystkich.chciałbym się zapytać co i na jakim poziomie muszę zdawać na maturze by dostać się na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na wydział medycyny weterynaryjnej? W informatorze jest podane wiemlecz rożnie to bywa wiec wole zapytać na samym początku roku szkolnego i wiedzieć pod jakim katem się przygotowywać. Chciałem wybrać chemie na podstawę i biologie na rozszerzony. Czy to wystarczająco? czy oba zdawać na rozszerzonym?

Jeśli temat już taki gdzieś jest, lub uważacie ze zadąłem idiotyczne pytanie to prosiłbym jedynie o odpowiedz i temat do kasacji Nie chce żeby ktoś mi wyskoczył ze robię śmietnik z forum jak to nieraz bywa. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2006, o 15:26 przez sibe, łącznie zmieniany 1 raz.
sasha90
Posty: 2
Rejestracja: 7 sty 2008, o 15:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: sasha90 »

hah ja też się zastanawiam poważnie nad Olsztynem. Mature z biol i chem zdaję na rozszerzonym ale wiadomo studia studiom nie równe chciałabym wiedzieć czy Olsztyn dorównuje innym uczelniom pod względem poziomu i tego co z tamtąd wyniosę na przyszłość?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Korczaszko »

jakie są wymagania, żeby dostać się na UWM? Podobno najłatwiej ze wszystkich weterynarii. Ale nie rozumiem za bardzo ich ich zasad rekrutacji? Co biorą pod uwagę? język (obcy czy polski?) i biologię lub chemię lub matematykę lub fizykę. 1 czy 2 spośród tych 4. i o co chodzi z tym doliczaniem dodatkowych % za zdawanie rozszerzenia 500% za 3 rozszerzone, 400% za, 300% za 1 i do tego dodają procenty zdobyte na maturze

czytałam to kiedyś teraz mało pamiętam i nie mogę znaleźć jakiś sensownych informacji. W ogóle dziś nie mogę znaleźć żadnego informatora w internecie chyba coś ze mną nie tak.

jakie próg był w poprzednim roku?

i znów stoję na straconej pozycji bo nie zdaję rozszerzonych języków
BoaConstrictor
Posty: 30
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 13:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: BoaConstrictor »

Moje pytanie a propos Olsztyna:
"STARA MATURA”
Konkurs (ranking) średniej ocen uzyskanych na świadectwie dojrzałości z przedmiotów:
język obcy nowożytny**
biologia*
chemia lub matematyka lub fizyka****
* w przypadku niewystępowania na świadectwie dojrzałości oceny z przedmiotu „biologia”do obliczenia średniej uwzględnia się ocenę z przedmiotu przystającego do dziedziny naukbiologicznych i posiadającego statusobligatoryjnego,
** język obcy w konkursie świadectw do wyboru przez kandydata
**** lub fizyka z astronomią

W konkursie (rankingu) średniej ocen uwzględniany jest wynik ustalony zgodnie
z zasadą: średnia ocen obliczona z uwzględnieniem zapisów punktów pomnożona przez współczynnik 100,00.
To są oczywiście dane dla starej matury
Więc teraz zastanawiam się - czy to mają być oceny na koniec roku, czy z matury, czy wszystko jedno?
Jak wszystko jedno to ja mam w tym momencie 6, 5 i 5. Myślicie że mogę mieć już że się dostanę?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Korczaszko »

świadectwo dojrzałości = świadectwo maturalne. a nie ukończenia szkoły. jeśli to co podałaś to oceny maturalne to tak sądzę że możesz czuć sie przyjęta choć nie wiem jaki jest przelicznik na pkt
BoaConstrictor
Posty: 30
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 13:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: BoaConstrictor »

Tylko na starej maturze zdawało się tylko język polski, obcy i dowolny przedmiot.
Więc ja mam z języka obcego to 6, z biologii jako dowolnego 5, a ta trzecia ocena?
Musi być w takim razie ze świadectwa ukończenia szkoły. (nie wiem, muszę tam zadzwonić, ale na SGGW z tego co zrozumiałam jest konkurs świadectw z ocen końcowych i kandydat sobie wybiera czy poda te z matury, czy z końca czwartej klasy liceum.)
Więc jak ze świadectwa ukończenia szkoły i rzeczywiście można wybrać między chemią, matmą i fizyką, to wybiorę tę najlepszą ocenę i byłoby to 5.

Najlepiej jak tam zadzwonię tylko pewnie dopiero 23.06 jak się zacznie rejestracja internetowa to się będzie można od nich coś wywiedzieć
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Korczaszko »

BoaConstrictor, może już teraz zadzwoń ] znaczy się nie w tym momencie powinni już wiedzieć. BTW ładne oceny
Weta
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2008, o 13:22

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Weta »

No to dzisiaj 23.06 rejestrację czas zacząć! Kto już jest po i chce sie podzielic instrukcją obsługi Bo ja się zastanawiam nad danymi, które trzeba wypełnić o świadectwie dojrzałości ^^ wiecznie mam jakieś schizowe problemy ^^
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Korczaszko »

a wiesz może do kiedy mozna się rejestrować? widze tylko informację od kiedy i terminy skladania pairków ale konca IRK nie widzę OO
BoaConstrictor
Posty: 30
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 13:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: BoaConstrictor »

Pewnie do końca terminu składania papierów - bo z tego co rozumiem to mamy je też fizycznie złożyć tam na uczelni.

Weta, Ty ze starą maturą się chcesz dostać?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Korczaszko »

czyli sądzisz że 11 lipca? ehh chyba nie obejdzie się bez tel
Weta
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2008, o 13:22

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Weta »

A czemu ze starą:D jestem tegoroczną maturzystką rejestrować się mozna do 30.06. ale właśnie nie czaję tego, że tam trzeba wypełnić coś o świadectwie maturalnym. które otrzymam 30 hmm kocham uwm
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Korczaszko »

skad masz informacje ze 30? na ich stronie nic o tym nie ma. ehh jak ja nie lubie korzystać z telefonów ^^
w Warszaiwe i we wrocławiu też prosili o wyniki i swiadectwo ale to wpisujesz pozniej wiec i tak jest na uwm ^^ w razie dalszych watpliwosci dzwon do nich
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość