progi

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
anka186
Posty: 35
Rejestracja: 13 maja 2008, o 15:41

progi

Post autor: anka186 »

mam pytanie, czy ktos orientuje sie ile trzeba miec procent z matury zeby dostac sie na zdrowie publiczne czy na biologie na UMA lub UP do poznania ?
jak myslicie ci lepiej zaczynac biologie&lt slyszalam ze zajecia sa bardzo dlugie, i oczywiscie praca w terenie, przez co nie ma sie zbytnio czasu czy pielegniarstwo?

prosze bardzo o pomoc, bo jestem w kropce i nie wiem co juz robicccc.
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: progi

Post autor: Dib00 »

Na biologię jest dziwny przelicznik, więc ciężko jest mi podać ile % trzeba mieć. Jakieś niecałe 60% z biologii roz. Polski i angielski odgrywają mniejszą rolę.
Na zdrowie publiczne 68/100
Philippeo
Posty: 46
Rejestracja: 25 sie 2007, o 19:20

Re: progi

Post autor: Philippeo »

Może doczepię się do tego tematu. Mam mały dylemat. Moim wybranym kierunkiem, na który już od dawna chcę iść jest biologia. Składam więc na biologię i biologię spec. ekologia na UAM-ie (tu chciałbym się dostać, ale zobaczymy) jak również na biologię stosowaną na UP w Poznaniu. Kierunkiem czwartym i ostanim na jaki chciałem składać jest zootechnika: hodowla zwierząt(jako kierunek awaryjny-pewniak). Ale po wynikach matury nie wiem co zrobić. Moje punkty w rekrutacji na UAM to 63,9/100 a na UP to 70,9/100. W zeszłym roku na UAM pierwsze listy to 66 i 61, na UP na biologię to 67, zootechnika-53,2. I zastanawiam się czy jest sens składać papiery na zoo. bo to dodatkowe 130 zł (odpis, zdjęcia i opłata rekrutacyjna) poza tym nie chciałbym zabierać miesjca ludziom, którzy chcą bardzo się na nią dostać. Nie wiem czy progi na biologie skoczą w górę, bo jak czytam wyniki ludzi na tym forum to się przerażam. Co byście zrobili? Asekurowali się czy ryzykowali? Dziękuję z góry odpowiedź i przeraszam za doczepienie się do tematu.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

[Link] progi

Post autor: Batha »

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości