Ile macie procencików?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii

ile macie % z bio

Czas głosowania minął 30 lip 2008, o 07:47

poniżej 30
1
1%
31-37
1
1%
38-45
4
2%
46-52
5
3%
53-60
10
5%
61-68
29
16%
69-76
41
22%
77-84
63
34%
85-92
23
12%
93-100
8
4%
 
Liczba głosów: 185

melemanka
Posty: 86
Rejestracja: 6 lip 2008, o 18:07

Re: Ile macie procencików?

Post autor: melemanka »

Biologia w tym roku w porównaniu do tej z poprzedniego wypadła dużo gorzej.
U mnie w szkole było parę osób, co chcieli poprawić swój wynik.
I NIKOMU to się nie udało
Ja mam 83% i jestem zadowolona
AsiulaS
Posty: 7
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:05

Re: Ile macie procencików?

Post autor: AsiulaS »

ja mam 90%
bs
Posty: 83
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:17

Re: Ile macie procencików?

Post autor: bs »

a ja 75

[ Dodano: Sro Lip 09, 2008 16:35 ]
gratuluje Wam wysokich wynikow
jussi
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2008, o 21:08

o matko, co sie dzieje

Post autor: jussi »

ja pisalam biologie roz, zdalam na 73%, chemie podst na 68%. chodzilam do jednego z najlepszych liceow w miescie, nie bralam korepetycji, nauczycielke z biologii mialam malo-pedagogiczna, tzn nie umiala uczyc. wlasciwie jestem dumna z siebie, bo nie bylam przygotowana na takie typy zadan jakies ie pojawily. rozwiazywalam arkusze z poprzednich lat i wydaje mi sie, ze matura w tym roku byla bardziejobrzerna", nie wspominajac o kluczu, ktory spieprzyl ludziom zycie. bo nie rozumiem, dlaczego nie przynaje sie punktow za dobrze rozwiazane zadanie z tabelka, ktora zawierala wszystkie wymagane informacje, i dodana byla jedna kolumna z enzymami. 3 punkty mniej. czytalam rapor CKE, srednia z biologii rozszerzonej w kraju to 52%. wiec cieszmy sie, bo jestesmy ponadprzecietnymi jednostkami chociaz szczerze mowiac po tych waszych wynikach, ktore tu czytam to boje sie, ze sie nie dostane ani na biologie ani na ochrone srodowiska na uś. chociaz mam nadzieje, ze sie tam spotkamy, moze nawet w sride pod wydzialem
sanctus000
Posty: 42
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:52

Re: Ile macie procencików?

Post autor: sanctus000 »

Tylko 77 Z próbnej poznańskiej która wymagała (tak przynajmniej mi się wydaje) większej wiedzy i przygotowania miałam już 90. Ale to w końcu tylko próbna. Uważam że obecne matury pozwalają zdać z przyzwoitym wynikiem osobom które do biologii się nie koniecznie się przykładały. To są jakby testy na czytanie ze zrozumieniem i na inteligencję. No to jeśli chodzi o to to wyszłam na przeciętniaka ale dlaczego nie dają szansy osobom które polegają w dużej mierze na swojej pracowitości? Przygotowywałam się solidnie do matury gdy reszta sobie bimbała, korzystałam z wielu książek i byłam pewna naprawdę dobrego wyniku. Pewnie wielu miało takie wrażenie że ten arkusz to w porównaniu z tym czego się uczyli to kaszka z mlekiem. Później czytają klucz i wydaję im się że ich odpowiedzi są zgodne z nim a ostatecznie maturę zawalają Trochę to dziwne tak jak wcześniej napisałam matura
jest naprawdę w małym stopniu sprawdzianem naszej wiedzy (jeśli już tak to takiej naprawdę żenująco podstawowej). Jest to jakieś absurdalne łapanie nas za słówka i przewidywanie co się może znaleźć w kluczu. Swoją drogą zastanawiam się czy przez 12 lat nauki powinnam nauczyś sie tylko czytać ze zrozumieniem ?
.:Madzia:.
Posty: 17
Rejestracja: 9 lip 2008, o 16:39

Re: Ile macie procencików?

Post autor: .:Madzia:. »

Ja miałam 92%, coś koło tego naliczyłam w dniu matury. ale.weszłam na forum, a tam krzyk i płacz, że nawet jak ktoś sobie naliczy 90% to potem może się okazać, że wyjdzie mu 60%, bo tną na czym się da.
Widocznie poskutkowały słowa nauczycielki, wbijane mi do głowy:pisz tylko tyle ile wymagają, nic więcej, szczególnie jak nie jesteś w 100% pewna (miałam tendencję do rozpisywania się).
Naprawdę, trzeba uważać, jedno słowo za dużo i punkty lecą.
Hanka:)

Re: Ile macie procencików?

Post autor: Hanka:) »

teraz widze, Że nie tylko ja mam tendencje do lania wody
ja tak samo jak Ty Sanctus000 próbną mature napisalam znacznie lepiej niŻ tą właściwą.moŻe to dziwne ale po prostu jak dla mnie było za mało czasu
no ale najwaŻniejsze Że mamy juŻ to za sobą mam tylko nadzieje Że ta głupia matura Ci za bardzo planów nie pokrzyŻowala
np
Posty: 11
Rejestracja: 29 lip 2008, o 12:01

Re: Ile macie procencików?

Post autor: np »

nowa matura w zaden sposob nie sprawdza naszej wiedzy, pisalam ja rok temu i bedac w jednym z najlepszych LO, majac prawie najgorsze wyniki w klasie z biologii napisalam ja na jeden z najlepszych wynikow, dodam ze nie zrobilam zadnych powtorek i na lekcjach bywalam rzadko a na wiedze bylo tylko jedno pytanie ktore na dodatek jeszcze zrobilam zle:P wydaje mi sie ze aby zdac dobrze nowa mature z biologii wystarczy rozwiazywac bardzo duzo arkuszy maturalnych i przede wszystkim chodzic na dobre korki, najlepiej do egzaminatora, troche to kosztuje ale wszyscy ktorzy z mojej klasy na takie korepetycje chodzili mieli wyniki 80-90 i wiecej. To jest chyba najlepsza recepta na swietnie zdana mature a nie wkuwanie na pamiec tego czego ucza nas w szkole bo to na nic sie nie przyda.
sanctus000
Posty: 42
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:52

Re: Ile macie procencików?

Post autor: sanctus000 »

Hmm dlaczego znikają moje posty?
Hanka:), niestety przeszkodziła, miała być medycyna jest farmacja

[mod] Znikają, ponieważ są niezwiązane z tematem i niezgodne z regulaminem. Ciesz się, że Ty jeszcze nie zniknęłaś [/mod]
Ostatnio zmieniony 6 sie 2008, o 13:21 przez sanctus000, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości