Jak Wam poszła matura z chemii?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
kamil

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: kamil »

Z tą biotechnologią to własnie niestety tak jest Że rzeczywiście cięŻko o prace w tym naszym niezwykle marnym kraju. Chciałem na farmacje ale z takimi wynikami nie mam o czym marzyc. ale teraz mam problem na co własnie składać papiery z moimi wynikami? Doradzcie coś PLEASE
xxx

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: xxx »

ciezko w naszym ale w innych płaca 10X tyle i jest mnustow ofert
w³a¶nie ten

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: w³a¶nie ten »

za granice mozna jechać fakt prace sie dostanie warunek jesteś Gutt i znasz język bo niedobitek oni sobie teŻ nie Życzą :)
jaka dziedzina Cie interesuje? jaka płaca? jak cięzka praca?
coś wydumamy wyników nie masz najgorszych, będę miał pewnie bardzo podobne do Twoich i ja juŻ wiem na co ide :) ale to moja słodka tajemnica.
za to wymyślimi zaraz coś Tobie
BURZUM
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2006, o 16:08

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: BURZUM »

Ja znam osobiście tylko jedną osobę pracującą po biotechnologii za granicą.
Jest to absolwent UJ, który wcale nie był tam rewelacyjny. Jego średnia osylowała w granicach 3,1-3,2. Załapał się na doktorat do Szwecji (właściwie nie miał tam żadnych egzaminów. Przyjęli go z pocałowaniem w rękę na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej). Zarabia 3400 euro miesięcznie.
Ale to jedyna osoba, jaką znam osobiście, więc nie mogę wypowiedzieć się o zasłyszanej reszcie.
Maturzystom (de facto moim konkurentom - paradoksalne, prawda?:) życzę sukcesu i dostania się na dobre studia.
Istnieje duże prawdopodobieństwo obniżenia progów na wiele kierunków. A medycy niech pamiętają, że w tym roku nie ma tych dodatkowych 10 pkt za test kompetencji.
W³a¶nie ten

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: W³a¶nie ten »

Masz duŻo racji, z tego co się orientuje to bardzo mało osob znajduje teŻ ptace w tym zawodzie za granicą bez tego b]"Szczęścia"[[/b] a Że u nas w kraju ludzie boją się wychylać z tłumu i najchętniej by czekali by ktoś im poradził gdzie iść jak sie dostać i poklepywał po ramieniu przez cały czas mówiącdasz rade dasz rade To grupa ludzi jaką koncząc przez najbliŻsze 10 lat biotech będzię miała problemy ze znalezieniem pracy.
KoleŻanka jest na biotech 3 roczek, narazie w Polsce jak rozglądala sie za ofertami nie znalazła nic godnego. Jedynie udało się jej Wyszczęścić prace za granicą w USA ale to nie dla niej, nie podoba się jej styl Żyjących na nowym kontynencie. Wróciła do Polski studjując dalej i narazie nie zastanawiając się co bedzie robiła później, no fakt tak jest najłatwiej ja na studiach mama&łacą za to a później wszyscy razem martwimy się gdzie posłać syna/córke
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: żabka »

Biooologia. pisze:Hm. W podst w opracowanym przez nichprzkladowym rozwiazaniu widzialem blad - napisali w jednym zadaniu w obserwacjach ze widza wydzielanie sie gazu. Ostroo. nie wiedzialem ze widza CO2
Proponuje male doswiadczenie: idz do sklepu, kup butelke gazowanej wody mineralnej i ja odkręć. A potem spróbuj sie zastanowic co to jest: male, okragle, duzo tego, iucieka z butelki
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: Madja »

Biooologia. pisze:Hm. W podst w opracowanym przez nichprzkladowym rozwiazaniu widzialem blad - napisali w jednym zadaniu w obserwacjach ze widza wydzielanie sie gazu. Ostroo. nie wiedzialem ze widza CO2
CO2 wydziela się w taki charakterystyczny sposób - po prostu tak pieni się. Możesz to zobaczyć, otwierając butelkę z napojem gazowanym. Tylko oczywiście w tym doświadczeniu nie jest to tak gwałtowne. Ale wydzielanie gazu można zaobserwować.

[ Dodano: Wto Maj 16, 2006 11:27 ]
Hehe żabka mnie wyprzedziła
w³a¶nie ten

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: w³a¶nie ten »

Madja pisze:
Biooologia. pisze:Hm. W podst w opracowanym przez nichprzkladowym rozwiazaniu widzialem blad - napisali w jednym zadaniu w obserwacjach ze widza wydzielanie sie gazu. Ostroo. nie wiedzialem ze widza CO2 :D
CO2 wydziela się w taki charakterystyczny sposób - po prostu tak pieni się. MoŻesz to zobaczyć, otwierając butelkę z napojem gazowanym. Tylko oczywiście w tym doświadczeniu nie jest to tak gwałtowne. Ale wydzielanie gazu moŻna zaobserwować.

[ Dodano: Wto Maj 16, 2006 11:27 ]
Hehe Żabka mnie wyprzedziła :-D
No tak ale nie wszyscy na to wpadli pozatym mamy zbyt wielugeniuszy w kraju któzy wszytskie rozumy pozjadali, a potem w budŻetówce robią za 1000zł miesięcznie i w totka grają z pasją by poprawić los swój. :)
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości