Mikrobiologia Wrocław

Uczelnie o kierunku mikrobiologia. Zasady rekrutacji oraz punktacji dla wybranych uczelni. Pomoc w przygotowaniu do pracy zawodowej w zakresie mikrobiologii.
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Mikrobiologia Wrocław

Post autor: marta204t »

Kto z was dostał się na mikrobiologie na UW i się tam wybiera?
Pawe³

Re: Mikrobiologia Wrocław

Post autor: Pawe³ »

czy wiadomo coś o kompletnej liście przyjętych? dadzą gdzieś?
Ostatnio zmieniony 31 lip 2008, o 23:46 przez Pawe³, łącznie zmieniany 1 raz.
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: Mikrobiologia Wrocław

Post autor: marta204t »

będzie dostępna jutro:) wydaje mi sie ze zarówno w internecie jak i w dziekanacie
siaka

Re: Mikrobiologia Wrocław

Post autor: siaka »

Czytam te wasze posty i ciekawi mnie jedno- ile potrzeba procent z matury i jakie przedmioty oprócz biologii bierze się pod uwagę, Żeby dostać się na mikrobiologię?
Bardzo interesuje mnie ten kierunek, mikrobiologia to mój ulubiony dział biologii, chcę na maturze zdawać rozszerzoną biologię i chemię.
Jakie mam szanse na dostanie się?
siaka

Re: Mikrobiologia Wrocław

Post autor: siaka »

Dodam, Że najbardziej interesuje mnie UW. Czy mogę dostać jakąś stronkę na ten temat, gdzie mogę o tym więcej poczytać?
Tompol

Re: Mikrobiologia Wrocław

Post autor: Tompol »

ja się dostałem na mikrobiologie zadając właśnie te przedmioty. Pod uwagę biorą biologie + jeden z pośród wybranych między chemią , matematyką lub języka nowożytnego na podstawowym lub rozszerzonym. rozszerzenia mnoży się przez 2 (czyli dostałeś/aś 90 z matury rozszerzonej to z jednego przedmiotu masz 180 pktów.
Np ja Miałem 90 z chemii rozszerzonej i 68% z biologi rozszerzonej. Więc 90x2 + 68x2 = 316pkt no i tyle wystarczyło by móc być przyjętym. Oczywiście nie jest to najniższy próg więc można było mieć troszkę mniej.
Pawe³

Re: Mikrobiologia Wrocław

Post autor: Pawe³ »

ja miałem 73 z bioli rozszerzonej i 74 z anglika rozszerzonego, zostalem sklasyfikowany na 56 miejscu na 40 mozliwych i ostatecznie przyjęty (część ludzi po prostu nie złoŻyła papierów). Nie da się powiedzieć, ile musisz mieć procent z matur Żeby się dostać- w tym roku matura z przedmiotu X była trudna, w następnym będzie łatwa. Tak więc dasz z siebie wszystko na maturze + odrobina szczęścia i jesteś )
siaka

Re: Mikrobiologia Wrocław

Post autor: siaka »

Dziękuję za informacje :)

Bardzo chciałabym do Was dołączyć w przyszłym roku.

Idę się uczyć :)
nadzieja07

Re: Mikrobiologia Wrocław

Post autor: nadzieja07 »

moŻe mi ktoś napisać co moŻna robić po takim kierunku )?
jestem w LO bardzo lubię biologie, chemie nawet nawet tylko z fizyka jest koszmar
chciałam iść na medycynę albo stomatologie ale przeraŻa mnie ta fizyka (
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

[Link] Mikrobiologia Wrocław

Post autor: Gekon »

nadzieja07 pisze:może mi ktoś napisać co można robić po takim kierunku ?
tematy121/mikrobiologia-i-farmacja-ktor ... vt2549.htm
tutaj masz trochę zarysu, co może robić mikrobiolog, czego nie może.
nadzieja07 pisze:chciałam iść na medycynę albo stomatologie ale przeraża mnie ta fizyka (
Nie wszystkie uczelnie wymagają fizyki.
sandaczek95

Re: Mikrobiologia Wrocław

Post autor: sandaczek95 »

Czy ktoś mi moŻe powiedzieć czego uczy mokrobiologia ? Bo ja chodzę dopiero do 1 gimnazjum i jutro mam z nauk składających się na biologię test.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Mikrobiologia Wrocław

Post autor: Biochejter »

W necie wszystko znajdziesz Np tu:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Mikrobiologia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości