Szkodliwość ogrzewania podłogowego

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
arnowc
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 00:28

Szkodliwość ogrzewania podłogowego

Post autor: arnowc »

Czy ogrzewanie podłogowe jest szkodliwe dla zdrowia ?
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Szkodliwość ogrzewania podłogowego

Post autor: MatiGl »

czemu niby miałoby być szkodliwe
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Szkodliwość ogrzewania podłogowego

Post autor: Jakusz »

Chodzi o ogrzewanie np. stóp i nóg w taki sposób, że nie pełnią one naturalnej roli (tzn jest ona ograniczona) elementów oddających ciepło do otoczenia. Po drugie, tego typu ogrzewanie może powodować unoszenie się kurzu z podłogi co nie sprzyja alergikom. Ja osobiście czułem się źle w domu z ogrzewaniem podłogowym, miałem wrażenie zanurzenia w cieple, nogi dotykały cały czas podłogi która była nienaturalnie ciepła. Dotyczy to sytuacji, gdy ogrzewanie podłogowe jest jedynym rodzajem ogrzewania, tzn. dom pozbawiony jest tradycyjnych grzejników. W takie sytuacji, ogrzewanie podłogowe jest tylko dodatkiem, a nie głównym źródłem ciepła, co może niwelować w/w nieprzyjemne doznania i skutki.

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 11:47 ]
Z drugiej jednak strony podaje się argumenty za ogrzewaniem podłogowym. Tradycyjne grzejniki tworzą duży rozrzut temperatur w pomieszczeniu tzn. przy suficie nawet 28 stopni, a przy podłodze zaledwie 20 lub mniej. Przy ogrzewaniu podłogowym, gdy cała powierzchnia podłogi mieszkania jest jednym wielkim grzejnikiem, konwekcja nie działa sprawnie i powietrze ogrzewa się równomiernie tzn różnica między powietrzem przy podłodze a tym przy suficie może wynosić ok. 2-3 stopni.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Szkodliwość ogrzewania podłogowego

Post autor: tchorz »

Noszenie skarpekek i kapci jeszcze bardziej ograniecza tę naturalną role elementów oddających ciepło do otoczenia.
A w normalnym mieszkaniu kurzu na podłodze jest jednak dużo mniej niz na kaloryfetach(ze wzgledu na kształat i dostępność).
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Szkodliwość ogrzewania podłogowego

Post autor: AnnaWP »

Patrząc na starsze osoby, mniej przyjemnie im się żyje w zimnych pomieszczeniach, niż w ogrzewanych - problemy ze stawami itd.
Do tego stale ogrzewamy stopy, bo w naszym klimacie rzadko problemem jest ciepło, zwykle zimno.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Szkodliwość ogrzewania podłogowego

Post autor: malgosi35 »

A pomyśl Aniu o raczkujących maluchach
sonix
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2016, o 09:53

Re: Szkodliwość ogrzewania podłogowego

Post autor: sonix »

Wiadomo, że każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, szczególnie jeśli chodzi o nasze zdrowie. Dlatego warto trochę poczytać obud.pl/art,11864,ogrzewanie_podlogowe_wodne,d_instalacje i zapoznać się z tym rozwiązania zanim zdecydujemy się na zainstalowanie ogrzewania podłogowego.
Awatar użytkownika
Szyper
Posty: 6
Rejestracja: 11 sie 2016, o 11:52

Re: Szkodliwość ogrzewania podłogowego

Post autor: Szyper »

Właśnie, liczą się głównie indywidualne preferencje. Dla kogo ogrzewacz, w jakim domu, wiek członków rodziny i tym podobne.
Awatar użytkownika
JohnLock
Posty: 6
Rejestracja: 3 sty 2017, o 10:58

Re: Szkodliwość ogrzewania podłogowego

Post autor: JohnLock »

W sumie w większości przypadków ogrzewanie podłogowe jest dość zbędnym luksusem. Osobiście wolę stawiać na klasyczne formy ogrzewania domu, które pod względem skuteczności są wręcz niezastąpione. Ja i moi bliscy ogrzewany domy głównie przy wykorzystaniu węgla. Węgiel orzech od SmartTrans jest jednym z lepszych rodzajów paliwa, które można wykorzystywać w domowych instalacjach grzewczych. Zastanawiałem się nad ogrzewaniem przy pomocy gazu, ale na dzień dzisiejszy chyba mnie na to nie stać.
8kasiula9
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2018, o 08:14

Re: Szkodliwość ogrzewania podłogowego

Post autor: 8kasiula9 »

Słyszałam mity na temat tej szkodliwości, że niby cyrkulacja powietrza inna więcej kurzu i są alergie. Ale moi znajomi mają ogrzewanie podłogowe i mówią że to bujdy kurz jak kurz zbiera sie tak samo. Mają małe dzieci i są zadowoleni z tego rozwiązania bo podłoga ciepła. Razem z mężem też zastanawiamy się nad założeniem takiego ogrzewania tylko problem w tym, że należałoby skuć podłogi
masertiger
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2012, o 14:24

Re: Szkodliwość ogrzewania podłogowego

Post autor: masertiger »

Zapraszam na bardzo fajny artykuł o ogrzewaniu podłogowym.
Znajdziecie tam krótką charakterystykę sterowników do ogrzewania podłogowego zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych, a także zaprezentowane tam są tam podstawowe funkcje, dodatkowe wyposażenia i możliwości rozbudowy. Już nawet są specjalnie opracowane aplikacje na smartfony, pozwalają na sterowanie ogrzewaniem podłogowym właściwie z każdego miejsca na świecie w dowolnym czasie. Myślę, że każda osoba interesująca się różnego rodzaju sterownikami temperatury i chcąca unowocześnić swój dom w "dom inteligentny” powinna się tym artykułem zainteresować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości