Mikrobiologia i farmacja- który kierunek korzystniejszy ???

Uczelnie o kierunku mikrobiologia. Zasady rekrutacji oraz punktacji dla wybranych uczelni. Pomoc w przygotowaniu do pracy zawodowej w zakresie mikrobiologii.
Olaa
Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 18:06

Re: Mikrobiologia i farmacja- który kierunek korzystniejszy ???

Post autor: Olaa »

w kazdym szpitalu musi byc taki farmakolog? i naprawde udziela tej konsultacji czy to tylko taki pic na wode bolekarz i tak wie najlepiej"? i ile zarabia? orientacyjnie?
z gory dziekuje za odpowiedz)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Mikrobiologia i farmacja- który kierunek korzystniejszy ???

Post autor: Padre Morf »

Olaa pisze:w kazdym szpitalu musi byc taki farmakolog?
Nie w każdym szpitalu jest lekarz ze specjalizacją z farmakologii klinicznej albo farmaceuta ze specjalizacją z farmacji klinicznej. U nas taki jest i na konsultacje normalnie przychodzi. Zwłaszcza do pacjentów, którzy mają chore wszystko, biorą tony leków i nie wiadomo co im dać bo z każdym lekiem sa jakieś interakcje.
Ile zarabia nie wiem do kieszeni mu nie zaglądam.
nilogrinek

Bycie farmakologiem

Post autor: nilogrinek »

Co do kwalifikacji-panuje mylne pojęcie a u niektórych przekonanie,Że kaŻdy absolwent medycyny bądź farmacji jest farmakologiem.To tak jakby powiedzieć,Że kaŻdy lekarz jest okulistą,chirurgiem,hematologiem itp.w końcu miał te przedmioty na studiach:-) Podobnie farmaceuci nie są z racji skończonych studiów farmakologami.Owszem i tu i tu farmakologia to obszerny przedmiot do nauki.W Polsce to czy się jest farmakologiem czy nie regulują przepisy odnośnie specjalizacji.Posiadając ją moŻna zajmować stanowisko farmakologa.ZbliŻona w zakresie konsultacji pacjentów jest farmacja kliniczna ale juŻ raczej nie farmacja szpitalna-taki mały absurdzik jakich wiele w specjalizacjach.Reasumując bycie farmakologiem=studia + specjalizacja.Oczywiście wyłączamy tu farmakologów-naukowców bo to inna bajka.Niestety u nas mimo pewnych rządowych planów w przeciwieństwie do tzw.Zachodu w zakresie pracy zespołowej droga baardzo daleka i farmakologów wielu nie ma.Ale w szpitalu mnie lubią:-)
Olaa
Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 18:06

Re: Mikrobiologia i farmacja- który kierunek korzystniejszy ???

Post autor: Olaa »

nilogrinek a jestes lekarzem czy farmaceuta?)
nilogrinek

Re: Mikrobiologia i farmacja- który kierunek korzystniejszy ???

Post autor: nilogrinek »

Olaa pisze:nilogrinek a jestes lekarzem czy farmaceuta?)
Jestem farmaceutą :-)
nana89
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2008, o 16:09

Re: Mikrobiologia i farmacja- który kierunek korzystniejszy ???

Post autor: nana89 »

witam, bardzo zainteresowalam sie zawodem farmakologa a ide w tym roku na farmacje bardzo chciałabym sie dowiedziec jak wygląda robienie specjalizacji z farmacji klinicznej?mozna już wtedy pracowac w aptece i rozpoczac taka specjalizacje?(zajecia odbywaja sie w weekendy) ile ona trwa? za odbywanie tej specjalizacji się płaci czy wszystkie akademie medyczne umożliwiaja jej zrobienie?
nana89
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2008, o 16:09

Re: Mikrobiologia i farmacja- który kierunek korzystniejszy ???

Post autor: nana89 »

bardzo dziękuje pozdrawiam
Catheria

Re: Mikrobiologia i farmacja- który kierunek korzystniejszy ???

Post autor: Catheria »

Napiszcie, co trzeba zrobic, aby pracować jako farmakolog. Asystenci na moje pytania zazwyczaj wzruszali ramionami i tyle. zaznaczam Że studia farmaceutyczne juŻ za mną. tylko teraz nie wiem, czy wymagany jest tam tytuł doktora czy specjalizacja, czy tez w trakcie zdobywa sie ten tytuł.
maddie
Posty: 26
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 23:20

Re: Mikrobiologia i farmacja- który kierunek korzystniejszy ???

Post autor: maddie »

W warszawie mamy taka specjalnosc farmacja kliniczna i szpitalna. Po tej specjalnosci podobno mozna farmakologiem zostac chociaz mi sie wydaje ze raczej potrzebna bedzie specjalizacja w tym kierunku ale wiadomo ze po takiej specjalnosci na specjalizacji jest duzo latwiej bo ten blok ma znacznie rozszerzona farmakologie i farmakodynamike
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Mikrobiologia i farmacja- który kierunek korzystniejszy ???

Post autor: Padre Morf »

specjalność tu nie wystarczy - specjalizacja z farmacji klinicznej jest jednak mile widziana.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości