praca badawcza - klucz do oznaczania roślin a Piśmiennictwo

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

praca badawcza - klucz do oznaczania roślin a Piśmiennictwo

Post autor: voyteck »

Witam. Kończę pisać pracę badawczą. Chciałbym si zapytać, czy jeśli w dziale materiał i metody napisałem:Gatunki drzew określałem korzystając z „Klucza do oznaczania roślin naczyniowych Polski niżowej” L. Rutkowskiego.", to muszę tą pozycję dodać do piśmiennictwa jeżeli nic z tego klucza nie cytowałem? Mnie się wydaje, że w piśmiennictwie zamieszcza się tylko pozycje, z których się coś cytuje. Ja tego klucza używałem, by stwierdzić, czy dane drzewo to dąb, czy np. lipa

Mam tak samo z atlasem grzybów. Też nic nie cytowałem i mam wyszczególnione w metodach. No bo to przecież metoda, jaką oznaczałem gatunki.

Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: praca badawcza - klucz do oznaczania roślin a Piśmiennictwo

Post autor: Halius »

A czy korzystanie z literatury ogranicza się zawsze tylko do cytowania?
"Jeżeli zastosowana metoda została już opublikowana, należy powołać się na odpowiednią pracę bez przedstawiania szczegółowego opisu. Na przykład barwienie preparatów przeprowadzono wg. metody Gomoriego (1956). Pracę te należy następnie zacytować w spisie piśmiennictwa.
Raczej musisz
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: praca badawcza - klucz do oznaczania roślin a Piśmiennictwo

Post autor: voyteck »

dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość