W jak sposób zagonić Szynszyla do klatki.

Anidortos
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2007, o 19:15

W jak sposób zagonić Szynszyla do klatki.

Post autor: Anidortos »

Cześć.
Mam szynszyla który bardzo lubi biegać ( jak chyba wszyscy przedstawiciele tego gatunku) , niebyło by w tym nic złego, ale klatkę mam w moim pokoju w którym niestety są meble pod którymi mogła by się pod nie chować , a za szafą są kable które bez problemu mogła by wszamać ( tak straciłem drukarkę). Więc w moim pokoju jej nie puszczam tylko mam klatkę. Muszę więc ja przenosić za każdym razem kiedy ona chce biegać. Klatki nie da się przenieść przez mojego tatę który nie bardzo lubi mojego zwierzaka. Wyjąć ja jest bardzo łatwo ale ją złapać jest trudno więc biega raz na 2 do 3 dni. Pomóżcie jak złapać zwierzaka nie robiąc jej krzywdy i ograniczając jej stresu.

P.S
Być morze to jest przyczyną wypadania jej futerka . Napiszcie jak wy łapiecie swoje szynszyle.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: W jak sposób zagonić Szynszyla do klatki.

Post autor: Norbi »

a czy nie lepieł byłoby zasłonić czymś przerwę pomiędzy szafą a ścianą?
Chamaedorea
Posty: 14
Rejestracja: 1 paź 2007, o 11:08

Re: W jak sposób zagonić Szynszyla do klatki.

Post autor: Chamaedorea »

Zaslonilabym szpary i przede wszystkim odcielabym dostep do kabli.
Z pewnoscia latwiej ja bedzie zalapac jesli nie bedzie miala tego typu kryjowek - ja zaslonilam szpary za lozkiem, bo inaczej moje szylki siedzialyby tylko tam i musialabym codziennie odsuwac lozko .
Na szpary pod meblami, jesli nie masz jakis deseczek czy czegos, to o ile nie sa przesadnie wielkie, mozesz upchnac jakies szmaty - ja tak mam pod kaloryferem - tez zabiora dostep .

Na otwartym terenie zlapac mozna na rozne sposoby, ja zwykle korzystam kiedy moje kulki wskocza gdzies za wysoko i czekaja na moja pomoc w zejsciu - daja sie pieknie zlapac i wlozyc do klatki. Albo czekam az do mnie przyjda posiedziec na kolanie, ramieniu ,glowie - wiedza, ze nie za kazdym razem lapie je do klatki kiedy przychodza, wiec jest to w miare bezpieczne, nie ryzykujac tego, ze szylki przestana przychodzic,kojarzac sobie mnie z klatka . Nie lubie ich lapac na sile, biegajac po pokoju i wrecz na nie czatujac, wiec uciekam sie do takich sposobow .

Ale dopoki masz takie szpary, no to mozna bylo przewidziec ze aszyle beda tam wlazic - lubia sie chowac). Poziostaje czekanie, az wyjda, albo wyganianie, choc nie mam pomyslu w jaki sposob.
arek
Posty: 1
Rejestracja: 1 paź 2008, o 18:54

Re: W jak sposób zagonić Szynszyla do klatki.

Post autor: arek »

Możesz kupić tekturową tubę do przenoszenia dużych kartek papieru zwiniętych w rulon.
Szylki są bardzo ciekawskie i jak położysz tubę na ziemi to szybciutko tam zajrzy i wejdzie sama. Wtedy wystarczy ręką zasłonić odwrót i po kłopocie. Łatwo szylkę przenieść
i bez kłopotu wypuścić do klatki.
Sam kilka razy spróbowałem i zawsze się udało.
Pozdrawiam!
Arek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości