prąd stały

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
krystek
Posty: 6
Rejestracja: 8 wrz 2007, o 14:41

prąd stały

Post autor: krystek »

mam ogromną ilosc zadan do zrobienie, zostalo mi jeszcze 11, yhhh, staram sie z nimi jakso uporac i zostaly mi te, ktorych nie potrafie rozwiazac, do wiekszosci z tych zadan, ktorych nie rozwiazalem sa jakies rysunki, ktorych w ogole nie moge rozszyfrowac, poza tymi zadaniami mam jeszcze 3tekstowe tzn. bez rysunkow, z ktorymi tez sobie nie radze, jesli ktos bylby w stanie wyjasnic mi o co chodzi w danym zadaniu, bylbym wdzieczny.

1) Napięcie na zaciskach baterii zmierzone woltomierzem o oporzez zewnętrznym R(1) = 38 om wynosilo U(1)=1,9V. Po zmianie woltomierza na inny, o oporze wewnetrznym R(2) = 200 om, otrzymano wynik pomiaru U(2) = 2V. Jaka jest sila elektromotoryczna baterii i jej opór wewnetrzny r?

2) Jesli do ogniwa dołączyc odbiornik, to plynie w nim prąd o natezeniu I. Jesli do dwu szeregowo połączonych takich samych ogniw dołączyc ten sam odbiornik, to plynie prąd o natezeniu 2 I. Oblicz opor wewnetrzny ogniwa.

3) Do rownolegle połączonych n = 3 jednakowych zrodel prądu przyłączono odbiornik. Natężenie pradu w odbiorniku bylo k = 2 razy wieksze niz wtedy, gdy do odbiornika jest przyłączone pojedyncze zrodlo pradu. Oblicz stosunek oporu wewnetrznego zrodla do oporu odbiornika (m = r/R).

prosze o jakakolwiek pomoc/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości