jak odchudzić psa

Joanna Pirania1
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2008, o 12:28

jak odchudzić psa

Post autor: Joanna Pirania1 »

hejka mam taki problem z moim pupilkiem jest to kundelek samicza ma 8 lat nie jest wysoka i waży 19 kilogramów próbujemy ją odchudzić już od jakiegoś czasu dostaje karme light raz dziennie ale jak idziemy na spacer to musimy ją na siłę ciągnąć bo jest taka leniwa że nie chce jej sie wychodzić z domu od paru dni już nawet ma problem żeby stanąć na łapy! weterynarz kazał ją troche przegłodzić ale mi się wydaję że to nie jest dobry sposób z ta głodówką może wy macie jakieś doświadczenia w odchudzaniu psow! z góry dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: jak odchudzić psa

Post autor: malwka »

Wydaje mi się, że karmę lepiej podawać kilka razy dziennie, ale małymi porcjami. No i oczywiście wersja light. Głodówka nie jest dobrym sposobem. No i jak najwięcej ruchu. Chociaż krótkie spacerki skoro suczka nie chce za bardzo się ruszac, ale zmuszajcie jak najwięcej Problem może być też ze stawami. Jeśli suczka od dłuższego czasu ma nadwagę a teraz nie chce się zbyt dużo ruszać, możliwe, że bolą ją stawy.
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: jak odchudzić psa

Post autor: olaś »

no głodówka to też moim zdaniem zły pomysł.Może jjeszcze pieskowi zaszkodzić.Twój pupil musi mieć dobrą dietę.


malwka pisze:że bolą ją stawy

No właśnie.To też jeden powód.W każdym razie dobra dieta jest niezbędna.
Vega
Posty: 18
Rejestracja: 5 gru 2008, o 11:41

Re: jak odchudzić psa

Post autor: Vega »

Prawdopodobnie lekarz miał na myśli spore zmniejszenie racji żwynościoweych)

Dajecie psy TYLKO karmę light?
Problem w głónej miesze polega na tym, ze wielu ludzi najpierw daje psom gotowane miesko, albo smażone, albo chipsy, słodycze itd. I potem się dzieją takie sytuacje (ale nie osądzam Cię, nie znam całej sutaji).
Dlatego, jesli od niedawna stosujesz light to stosuj dalej i nie podawaj żadnego mięsa, bo pies, który ma mało ruchu (nie potrzebuje lub wina leży w braku czasu włąscicieli) powinien generalnie spożywac wiecej karmy suchej.

Ważne również JAKĄ karme podajesz. Wszystkie pedigree chappi, itd dto DZAIDOSTWO, ponieważ tu procentowo przeważają zboża, a pies to nie krowa. Dlatego kupcie Eukanubę, Royal Canin albo Diamont Naturals. To są średniej jakości karmy, ale o wzglednej cenie. W każdym razie w porównaniu z tymi przereklamowanymi pedigree chappi itd to rarytas dla psa.

Tak jak napisała malwka, prawdopodobnie bolą ją stawy i pies nie ma ochoty się ruszać. Z drugiej strony to moze być przejedzenie, ja jal się rpzejem to tez mi się nie chde)

A weta zmień, bo ten chyba Ci nic mądrego nie doradził.?
n_@
Posty: 13
Rejestracja: 29 wrz 2008, o 21:04

Re: jak odchudzić psa

Post autor: n_@ »

Najlepiej Royal Canin + suplement diety na stawy, różne są dostępne na rynku, weterynarz powinien dobrać odpowiedni. Ale taka nadwaga u psów może powodować choroby np. układu krążenia, cukrzyce i inne świństwa, więc pies może nie chcieć się ruszać z innych względów.
Ola2323
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2008, o 15:24

Re: jak odchudzić psa

Post autor: Ola2323 »

GŁODÓWKA?
To nie jest dobry według mnie pomysł, wiem ti iowo opsach, ponieważ moja ciocia jest weterynarzem i natkneła się z takim problemem. Pies powinien być w ruchu oczywiście nie zmuszać go na siłę. Ta karma co podajesz ją obecnie pieskowi jest mu niezbędna.
Ale na 100% głodówka to nie dobry pomysł.
Joanna Pirania1
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2008, o 12:28

Re: jak odchudzić psa

Post autor: Joanna Pirania1 »

mój piesio dostaje teraz jedzenie gotowane dietetyczne, odstawiliśmy suche jedzenie i teraz widać że czuje się lepiej więcej biega i jest bardziej żywa, chętniej wychodzi na spacery! mam nadzieję że teraz będzie już tylko coraz lepiej pozdrawiam
Kownaś
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2018, o 15:58

Re: jak odchudzić psa

Post autor: Kownaś »

Moi drodzy szukam pomocy Mam nadzieję, że jeszcze ktoś z Was zagląda do tego wątku. Pisaliście o różnych rodzajach żywienia psa. Jedni na odchudzanie psa polecają suchą karmę inni mokrą. Wyczytałam też w pewnym artykule, że trzecim rozwiązaniem jest dieta BARF? Co o tym myślicie kochani? czy ktoś z Was próbował? A może polecicie mi jakąś cudotwórczą suchą bądź mokrą karmę, dzięki której wasz pies zrzucił kilka kg?
anonim123

Re: jak odchudzić psa

Post autor: anonim123 »

Ja swojego pieska odchudziłam karmą Brit Premium By Nature Light
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość