Jak na nowo przyzwyczaić dwa samce?

neila
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2008, o 21:44

Jak na nowo przyzwyczaić dwa samce?

Post autor: neila »

Mam dwa szynszyle (chłopaki) jeden ma 8 lat(Tobi) a drugi ok roku (Nodi) -tego kupiłam jakieś 6 miesięcy temu .Mieszkają razem w klatce a raczej mieszkały bo po 6 miesiącach młodszy zaczął atakować starszego.Poryzł mu tyłek ,więc musiałam ich rozdzielić.Ustawiłam klatka przy klatce żeby czuły się gdy będą rozdzielone .Rany się zagoiły a szynszylki dalej się nie lubią.Puszczałam ich razem żeby pobiegały ale to nic nie dało mały goni dużego i go podgryza.Nie wiem co mogę jeszcze zrobic żeby szynszylki znowu się lubiły.
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Jak na nowo przyzwyczaić dwa samce?

Post autor: pomorek »

Niestety ale jeśli samczyki się nie akceptują to lepiej je rozdzielić. Może to się skończyć bardzo źle jeśli bedą zmuszone być razem.
Szkoda że czekałaś tak długo z zakupem drugiego szyszka, teraz starszy ma już swoje przyzyczajenia, a młody swoje. Wiem też ze ogólnie stare szynszyle takie już ponad dwu letnie, ciężko tolerują inne bez wzgledu na wiek i płeć.
Awatar użytkownika
kasiak121
Posty: 40
Rejestracja: 13 paź 2008, o 12:59

Re: Jak na nowo przyzwyczaić dwa samce?

Post autor: kasiak121 »

Wiem, że zazwyczaj jest możliwość połączenia dwóch samców. Mnie niestety się to nie udało, ale to przez charakter obu osobników Jeśli można by znaleźć najgorsze połączenie, ja właśnie ją spotkałam Czasem żałuję, że za szybko się poddałam (czekałam 2 tyg i żadnej poprawy). Przede wszystkim potrzeba na to dużo czasu i cierpliwości i nie poddawać się tak jak ja! Trzeba być obecnym i pilnować wspólnych spacerów samców. Będą musieli ustalić hierarchię, więc może dojść do sprzeczek (nawet ostrzejszych). Tam znajdziesz dużo informacji, jak połączyć szynszyle. Między innymi dokładny proces z poznawaniem tzn. stawianie blisko klatek, wspólne spacery itd. Pamiętam, że był już nie jeden taki temat na forum. W razie dodatkowych pytań są tam zarejestrowani pomocni i znający się na rzeczy ludzie W razie potrzeby ja oczywiście też odpowiem na Twoja pytania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości