Olimpiada biologiczna woj. kujawsko-pomorskie (gimnazjum)

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Silently
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2008, o 21:26

Olimpiada biologiczna woj. kujawsko-pomorskie (gimnazjum)

Post autor: Silently »

Jest ktoś może kto będzie brał udział w olimpiadzie w wojewodztwie kujawsko-pomorskim?
Przeszłam do etapu rejonowego. Zupełnie nie wiem z czego sie uczyć, a na nauczyciela liczyć za bardzo nie można.
Macie jakieś pomysły? ^^
saprofag
Posty: 15
Rejestracja: 11 lis 2007, o 12:10

Re: Olimpiada biologiczna woj. kujawsko-pomorskie (gimnazjum)

Post autor: saprofag »

Cześć
Też dostałem się do rejonowego. Ile miałaś punktów? Etap szkolny był dla ciebie łatwy czy trudny? Czy ktoś z Twojej szkoły się jeszcze dostał? Gdzie będziesz pisała etap rejonowy? D
sorry, że tyle pytań

Radzę Ci uczyć się z podręczników do liceum (polecam wyd. Operon). Ja uczyłem się jeszcze z repetytorium dla maturzystów Ewy Pyłki - Gutowskiej oraz z tej książki o żywieniu Marii Kapiszewskiej (ważne jest to iż nie było z niej pytań na szkolnym).

<eace
Silently
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2008, o 21:26

Re: Olimpiada biologiczna woj. kujawsko-pomorskie (gimnazjum)

Post autor: Silently »

saprofag pisze:Cześć
Też dostałem się do rejonowego. Ile miałaś punktów? Etap szkolny był dla ciebie łatwy czy trudny? Czy ktoś z Twojej szkoły się jeszcze dostał? Gdzie będziesz pisała etap rejonowy? D
sorry, że tyle pytań

Radzę Ci uczyć się z podręczników do liceum (polecam wyd. Operon). Ja uczyłem się jeszcze z repetytorium dla maturzystów Ewy Pyłki - Gutowskiej oraz z tej książki o żywieniu Marii Kapiszewskiej (ważne jest to iż nie było z niej pytań na szkolnym).

<eace
Nie pamiętam ile miałam punktów, ale mniej niż 80 % D
Etap szkolny wg mnie był trudniejszy niż w zeszłym roku, poza tym była dziwna różnica w poziomie pomiędzy poszczególnymi pytaniami. Część była prosta, ale część bardzo trudna. A Ty jak uważasz?
Z mojej szkoły dostały sie jeszcze 4 osoby, a etap rejonowy będę pisać w Toruniu.
A Ty? D

Ja uczę się narazie z vademecum gimnazjalnego [operon] i podręczników do gim., ale szukam czegoś do LO. Tylko zastanawiam się - warto uczyć sie z podręczników do lo? czy lepiej z repetytorium/vademecum?

)
saprofag
Posty: 15
Rejestracja: 11 lis 2007, o 12:10

Re: Olimpiada biologiczna woj. kujawsko-pomorskie (gimnazjum)

Post autor: saprofag »

Moim zdaniem etap szkolny był o niebo trudniejszy niż w zeszłych latach. Niektóre pytania były napisane w taki sposób, że trzeba było się długo zastanawiać, zanim się odpowiedziało (np. zadanie o knflikcie serologicznym).

Z mojej szkoły dostałem się tylko ja. Mam nadzieję, że z innych szkół dostało się baardzo mało osób

Moja facetka od bioli stwierdziła, że część pytań była wyraźnie robiona pod Nową Ere i radzi mi, żebym przejrzał podręczniki tego wydawnictwa. Poza tym dała mi atlas anatomiczny tego wydawnictwa, takżemam co robić w święta (ŻAAAAAL) .

Podręczniki do LO są lepsze, ponieważ zawierają to, czego nie mają podręczniki do gimnazjum. Zadania w etapie wojewódzkim podobno przekraczają program nauczania gimnazjum, więc lepiej uczyć się z podreczników do LO.
Repetytoria też są dobre, tylko że mają za dużo niepotrzebnych rzeczy.

pozdro
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości