praca zawodowa, własna firma, sens istnienia

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
desolator
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2008, o 13:35

praca zawodowa, własna firma, sens istnienia

Post autor: desolator »

witam.
temat nie wiem czy poruszany.
skończyłem 2 lata temu biologię specjalizacja mikrobiologia.
siedzę w labie już ponad rok.
lab jest prymitywny zdecydowanie produkcyjny, głównie chemia.
męczy mnie ta robota, się nie rozwijam.
nie mogę znaleźć ciekawej pracy, może przez recesję, może dlatego że szukać nie umiem, lub po prostu brak mi odpowiednich kwalifikacji.
noszę się z zamiarem założenia własnej firmy (czytaj laboratorium, ew. jakieś coś innego). może wtedy zacznę się realizować zawodowo.
interesuje mnie produkcja enzymów, linii komórkowych.
uważam że analitycznego laba nie ma sensu zakładać, po prostu się nie przebiję, a zainwestować trzeba sporo.
laboratorium o charakterze r&d, jednak z podstawą produkcyjną, żeby nie dokładać przez x lat nie wiadomo ile pieniędzy, tylko mieć jakieś profity z tej działalności.
jak widać z tego opisu najzwyczajniej brak mi pomysłu.
szukam pomysłu, może ktoś chce się dołączyć?
potrzebuję ostrej krytyki mojej osoby.
ale popartej odpowiednią argumentacją.
może ktoś podrzuci jakiś pomysł?
próbuję we własnym interesie się doszkalać, ale tego jest tak dużo.
większość ludzi wie że wiedza teoretyczna nijak się ma do wiedzy praktycznej którą można zdobyć w laboratorium o odpowiednim charakterze.



dlatego proszę o wskazówki i do pomysłu na interes i odnośnie podjęcia innej pracy.
pozdrawiam desolator
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: praca zawodowa, własna firma, sens istnienia

Post autor: Savok »

Jak milo widziec ambitnego kolege po fachu
Na wiekszosc tematow ci nie odpowiem, ale moge podpowiedziec 2 rzeczy:

Poszukaj najblizszego parku naukowo-technologicznego. Tam znajdziesz programy typu inkubator znacznie ulatwiajace rozkrecenie wlasnego biobiznesu.

Powodzenia!
nopi
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2016, o 16:50

Re: praca zawodowa, własna firma, sens istnienia

Post autor: nopi »

Wiesz co zajrzyj sobie założyć własną firmę krok po kroku. Może komuś jeszcze się przyda. Na początek mogą przerazić cię formalności, jakie będziesz musiał załatwić, ale zawsze możesz zasięgnąć rady specjalisty.
Amarlith
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2010, o 22:28

Re: praca zawodowa, własna firma, sens istnienia

Post autor: Amarlith »

desolator, mimo, że ładnych parę lat już minęło, to mógłbyś podrzucić informację, jak tam się potoczyły Twoje losy zawodowe? Myślę, że trochę ludzi będzie zainteresowanych Twoją ścieżką zawodową (a jeśli nie, to ja jestem zainteresowany)
nestormikrobiolog
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2017, o 10:37

Re: praca zawodowa, własna firma, sens istnienia

Post autor: nestormikrobiolog »

Przede wszystkim napisałeś skończyłem 2 lata temu biologię specjalizacja mikrobiologia. - od 2004 r. uczelnie nie dają takiej specjalizacji, zmieniły się przepisy tzn. NIE jesteś mikrobiologiem. Ktoś ciekawie ujął to na stronie pewnej Katedry.
verkaxx
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2018, o 19:17

Re: praca zawodowa, własna firma, sens istnienia

Post autor: verkaxx »

Własna działaność gospodarcza z pewnością jest dobrym pomysłem. Aby usprawnić pracę warto wyposażać się w narzędzia. Centrala telefoniczna voip to świetne rozwiązanie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości