Rybki_ale jakie??????????

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Aleksandra_I.J.
Posty: 21
Rejestracja: 7 gru 2008, o 16:18

Rybki_ale jakie??????????

Post autor: Aleksandra_I.J. »

Witam Wszystkich
Mam pytanie dotyczace rybek akwariowych. M0oj jedenastoletni brat jest alergikiem./ma uczulenie na siersc zwierzeca wiec nie moze miec psa kota ani chomika.podsunelam mu wiec pomysl posiadania rybek.Bardzo sie ucieszyl na mysl o swoim nowym pu[ilku.Ale wysuwam pytanie: JAKIE prosze doradzcie mi jakie rybki warto miec w swoim akwarium Z gory dzuiekuje za odpowiedzi
pozdrawiam
piter222333qvq
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2008, o 18:11

Re: Rybki_ale jakie??????????

Post autor: piter222333qvq »

Aleksandra_I.J. pisze:JAKIE prosze doradzcie mi jakie rybki warto miec w swoim akwarium


w akwarium mozna miec wiele rybek




ja np mam 4 skalary 2 sumy czarnoplme jednego gurami dwuplamego i zbrojnika

na poczateg to według mnie są najlepsze gupiki neonki kiryski molinezje welonki brzanki danio zbrojniki i wiele innych prostych w hodowli rybek.

[ Dodano: Wto Gru 23, 2008 14:16 ]
ale przed wpuszczeniem rybek woda z samym zwirem (lub piaskiem) muswi postac filtrowana jakies 3 dni, pozniej dolozyc roslinki i kolejne 3 dni i dopiero wtedy rybki
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Rybki_ale jakie??????????

Post autor: krzysiek j »

Aleksandra_I.J. pisze:Ale wysuwam pytanie: JAKIE prosze doradzcie mi jakie rybki warto miec w swoim akwarium Z gory dzuiekuje za odpowiedzi
pozdrawiam
A jakie duże ma być to akwarium
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Rybki_ale jakie??????????

Post autor: Sunflower77 »

I jeszcze jedno- nie można trzymać obojętnie jakich rybek razem, nie wszystkie żyją w zgodzie. Gdy już brat sobie wybierze jakiś gatunek to potem trzeba zapytać np sprzedawce (ale takiego znającego się na rzeczy) jakie można dobrać I nie polecam gupików w dużej ilości- strasznie szybko i licznie się mnożą
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Rybki_ale jakie??????????

Post autor: Pablo »

Sunflower77 pisze:I nie polecam gupików w dużej ilości- strasznie szybko i licznie się mnożą
Dlatego najlepiej gupiki hodować tylko i wyłącznie jak karmówka np. dla ryb morski ]
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Rybki_ale jakie??????????

Post autor: Tahtimittari »

Pablo pisze:
Dlatego najlepiej gupiki hodować tylko i wyłącznie jak karmówka np. dla ryb morski ]
To na pewno nie dla początkującego [


Z pytaniem w sklepie o cokolwiek to bym się nie zastanowiła, bo sprzedawcy bardzo często albo pojęcia nie mają, albo celowo opowiadają nie wiadomo co.
Możesz po prostu zabrać do sklepu brata, powiedzieć co mu się podobało, a my Ci jakoś pomożemy dobrać obsadę.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Rybki_ale jakie??????????

Post autor: Pablo »

Po prostu najlepiej idź do sklepu, niech brat powie jakie mu się podobają, spisz ich nazwy i przedstaw je nam a my już dobierze Tobie obsadę. Albo nawet w google poszukaj spisu ryb słodkowodnych i niech brat sobie wybierze
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Rybki_ale jakie??????????

Post autor: Tahtimittari »

Pablo, dokładnie o to mi chodziło :gt
Aleksandra_I.J.
Posty: 21
Rejestracja: 7 gru 2008, o 16:18

Re: Rybki_ale jakie??????????

Post autor: Aleksandra_I.J. »

Aha.ok.dzieki cos poszukamy. ale zastanawia mnie to czemu rybki moge wpuscic dopiero po tygodniu do akwarium co maja takie czynnosci na celu? i czy welonki moga byc razem ze skalarami i molinezjami

pozdrawiam i WESOLYCH SWIAT


PS. wymiary akwarium ok. 20x60x50
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Rybki_ale jakie??????????

Post autor: Sunflower77 »

czy welonki moga byc razem ze skalarami i molinezjami
Nie, ponieważ te gatunki ryb wymagają odmiennych temperatur. Weolnki bodajże do 20 stopni, są to rybki zimnowodne, a molinezje 22-26, skalary 24-25. Nie orientuję się, jaką twardość wody muszą mieć te rybki. Odpowiednio też należy dobrać rośliny i wystrój.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Rybki_ale jakie??????????

Post autor: Pablo »

Sunflower77 pisze:Nie, ponieważ te gatunki ryb wymagają odmiennych temperatur. Weolnki bodajże do 20 stopni, są to rybki zimnowodne,
Z tymi welonkami to jest trochę inaczej, ponieważ zgadza się większość gatunków jest zimnowodne i wymaga gdzieś od 18-24*C, ale większość hodowanych już w sklepach zoologicznych jest przystosowana to wyższych temperatur 22-27*C.

Molinezje od 24-28*C i tak samo skalary jak napisała Sunflower77, tak więc można by próbować trzymać je razem bo chyba twardość wody nie jest aż tak ważna ponieważ i tak większość ryb w sklepach zoo jest przystosowana to tz. karnówki.
Aleksandra_I.J. pisze:Aha.ok.dzieki cos poszukamy. ale zastanawia mnie to czemu rybki moge wpuscic dopiero po tygodniu do akwarium co maja takie czynnosci na celu?
Chodzi o to by wszystkie właściwości wody się unormowały tak więc można przez ten tydzień zrobić test na azotany i amoniak. A po drugie musi się rozwinąć flora bakteryjna (dojrzewanie wody) oraz rozwijanie się bakterii nitrifikujących.

Pozdrawiam
Aleksandra_I.J.
Posty: 21
Rejestracja: 7 gru 2008, o 16:18

Re: Rybki_ale jakie??????????

Post autor: Aleksandra_I.J. »

Dzieki Pablo, Pomoglicie mi bardzo
Pozdrawiam
keron
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2009, o 09:05

Re: Rybki_ale jakie??????????

Post autor: keron »

Olu przede wszystkim upewnij się czy Twój brat nie ma alergii także na pokarm dla ryb akwariowych, często osoby uczulone na sierść zwierząt także mają alergię na pokarm dla rybek. Bo dobranie obsady nie stanowi tak naprawdę, żadnego problemu, wszyscy Ci tu doradzą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości