Scinanie bialek :)slina/mleko/jajko

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Scinanie bialek :)slina/mleko/jajko

Post autor: biologiczka90 »

Czesc,pytanie moze wydac sie dla niektorych banalne i pewnie polowa z was zabije mnie smiechem Otoz,zastanawialam sie ostatnio nad tym bo przeciez w naszej slinie znajduje sie enzym niezbedny do trawienia cukrow,amylaza slinowa,jest to enzym czyli bialko,a bialko w w tempertaurze ok 40 st scina sie. To jak zauwazymy ten proces w przypadku mowiac kolokwialnie,naplujemy do goracej wody?Czy moglby mi ktos to wytlumaczyc:P
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Scinanie bialek :)slina/mleko/jajko

Post autor: yeast »

Białkaścinają się (a raczej denaturują) w różnych temparaturach i wydaje mi się, że amylaza ślinowa wymaga nieco większej temparatury niż 40 stopni (jakby tak było, to temparatura40 stopni przy grypie powodowałaby natrychmiastową smierć). Natomiast w gorętszej wodzie białko traci po prostu swoją strukturę 3rzędową i może się wytrącić, jeśli jest go odpowiednio dużo.
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: Scinanie bialek :)slina/mleko/jajko

Post autor: biologiczka90 »

Aha Rozumiem Czyli onzacza to ze nie scina sie w takich postaci jak na przyklad wtedy kiedy wrzucimy jajko do wrzatku, poniewaz zbyt malestezenie ilosc tych bialek jest ? Rozumiem ,dziekuje bardzo za pomoc! pozdrawiam
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Scinanie bialek :)slina/mleko/jajko

Post autor: Jakusz »

biologiczka90 pisze:poniewaz zbyt malestezenie"
Tak, stężenie - to adekwatne określenie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości