Obniżony poziom testosteronu

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
sensus5005
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:49

Obniżony poziom testosteronu

Post autor: sensus5005 »

Nie, żeby mi zależało na obniżeniu go, ale jestem po prostu ciekawy, w jaki sposób można go obniżyć albo inaczej: kiedy jest on obniżony?
Czy na obniżenie testosteronu/ niedostatecznej jego produkcji może wpływać:
1. brak witamin? jakich?
2. brak składników mineralnych? jakich?
3. inne hormony? jakie?
4. neuroprzekaźniki lub neuromodulatory? jakie?

Chciałbym wiedzieć na ten temat jak najwięcej. Czy mógłby mnie ktoś naprowadzić, docenię każdą, nawet najmniejszą pomoc.
Pozdrawiam.
crims
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2008, o 11:29

Re: Obniżony poziom testosteronu

Post autor: crims »

niedobory cynku mogą powodować obniżenie produkcji testosteronu, oraz dieta bardzo nisko tłuszczowa (mało cholesterolu).
pozdrawiam
sensus5005
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:49

Re: Obniżony poziom testosteronu

Post autor: sensus5005 »

A ja słyszałem, że cholesterol hamuje testosteron? Może chodzi o tłuszcze roślinne?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Obniżony poziom testosteronu

Post autor: Jakusz »

sensus5005, o czym ty w ogóle mówisz? Mam wrażenie, że nie wiesz co mówisz. Cholesterol jest substratem do produkcji testosteronu, a ty sugerujesz, że hamuje jego produkcjędo przodu w ciągu biochemicznym. Wątpliwe, aby substrat hamował własny szlak przekształceń - taka sytuacja dotyczy najczęściej produktu.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Obniżony poziom testosteronu

Post autor: yeast »

Może chodzi o to, że osoby z otyłością często mają zmniejszony poziom chelesterolu? To trochę daleki skok, ale jedyne co mi sie kojarzy.
sensus5005
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:49

Re: Obniżony poziom testosteronu

Post autor: sensus5005 »

JakubikF, chyba nie podlega dyskusji, że są 2 rodzaje cholesterolu: LDL i HDL.
Substratem testosteronu jest chyba HDL? Mam rację?

Kiedy pytałem o tłuszcze roślinne, chodziło mi o to, że (w przeciwieństwie do tłuszczy zwierzęcych) są to raczej zdrowe tłuszcze, które nie zwiększają poziomu LDL.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Obniżony poziom testosteronu

Post autor: Mårran »

google/wikipedia/książka/cokolwiek nie gryzą

Cholesterol to cholesterol. LDL i HDL to lipoproteiny. Cholesterol to określony związek chemiczny. Lipoproteiny mają dwie frakcje (jest więcej, ale po co mieszać na razie ) i transportują cholesterol
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość