Zadania nie do rozwiązania??

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
słaby_chemik
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2009, o 11:36

Zadania nie do rozwiązania??

Post autor: słaby_chemik »

Witam, jestem nowy na forum. Nie potrafie rozwiazac tych zadan a chciałbym chociaż powierzchownie wiedzieć jak to zrobić (jutro i pojutrze mam ostatnie zaliczenie z chemii, jak sie nie uda to semestr na studiach w plecy). Pytałem pana google ale jakos nic mi nie pomoglo. Jezeli ktos pokrótce potrafilby wyjasnic jak trzeba to zrobic, albo chociaz wie gdzie w sieci znajduja sie jakies konkretne artykuly ktore mogłyby mnie oświecić, albo cokolwiek bylbym niezmiernie wdzieczny.

1. Z kolby o pojemności 100 cm³ zawierającej roztwór kwasu octowego pobrano do analizy 20 cm³ i miareczkowano za pomocą 0,1 M NaOH, zuzywając go 15 cm³. Obliczyc zawartość w gramach kwasu octowego w całej kolbie. C - 12.

2. Ile cm³ 0,1 M NaOH potrzeba do zobojetnienia roztworu zawierającego 0,1g HCL. CL - 35,5

3. Obliczyc stężenie molowe kwasu solnego, jezeli wiadomo, ze na zmiareczkowanie 0,106 g weglanu sodu zużyto 10cm³ roztworu tego kwasu.

4. Naważkę 1,0000 -gramową zawierającą Zn II , po rozpuszczeniu, uzupełniono wodą do 200cm³ . Pobrano 25 cm³ analizy i podczas zmiareczkowania zużyto 30,6 dm³ 0,010 M roztworu EDTA. Obliczyć procentową zawartość Zn II w naważce. (Zn - 65,37).

5. Z kolby o pojemości 250 cm³ pobrano 25cm³ roztworu zawierającego jony wapnia i magnezu. Na miareczkowanie takiej ilości roztworu wobec mureksydu zużyto 9cm³ 0,01 M EDTA, natomiast na miareczkowanie takiej samej ilości wobec czerni eriochromowej zużyto 15 cm³ 0,01 M EDTA. Oblicz zawartość jonów wapniowych i magnezowych w całej kolbie.

z góry serdecznie dzieki!
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Zadania nie do rozwiązania??

Post autor: ulala »

niech temat nie zawiera twoich subiektywnych odczuć, tylko tyczy sie zagadnienia
Awatar użytkownika
Madziufa
Posty: 29
Rejestracja: 18 sty 2009, o 20:05

Re: Zadania nie do rozwiązania??

Post autor: Madziufa »

Nie umiem tłumaczyć więc polecam zbiór zadań pazdro, taka brązowa dość przyjazna ksiązeczka tam jest wszystko pięknie wytłumaczone odp do zadań są też
słaby_chemik
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2009, o 11:36

Re: Zadania nie do rozwiązania??

Post autor: słaby_chemik »

przepraszam kolezanko, w akcie desperacji nie zastanawiałem sie za bardzo nad tematem. tymczasem dalej jestem w kropce.

EDIT
dzieki Magda ale do jutra nie zdaze juz wyporzyczyc/kupic zbioru.

[ Dodano: Sro Lut 11, 2009 22:07 ]
temat nie aktualny. poradzilem sobie z zadaniami, jezeli ktos potrzebowalby rozwiazan, sluze pomoca
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości