OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: Mårran »

A potem trzeba policzyć zadanie na chemii na wejściówce/kole i połowa roku: ke.?
Pani Buka
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: Asiatka »

właśnie!
na pewno dla studentów medycznych kierunków znajomość matmy ułatwia życie. Jeżeli chodzi o łacinę to też prawda swoją drogą. Łatwiej się uczyć języków i rozumie się czasem dzięki temu różne gramatyczne aspekty języków tj. ang, niem, franc. na przykład.
Nie każdy jest człowiekiem renesansu, ale jak ktoś ma ograniczone zainteresowania to też nie jest dobrze, nie można byc totalnym ignorantem i np. nie czytać książek, bo się idzie na medycynę. Czasem potrzeba jakiejś odskoczni!
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: a_niap »

Asiatka pisze: Jeżeli chodzi o łacinę to też prawda swoją drogą.
Z tym bym sie nie do konca zgodzila. bez laciny tez sobie mozna dac rade, lacinskie nazwy w medycynie sa typową pamieciowka, za koncówki nikt strzelal nie bedzie. Co do diagnoz po lacinie - juz sie od tego odchodzi, coraz czesciej sa po polsku. A nawet jesli sa po lacinie to nie znajac koncowki tez mozna napisac diagnoze zrozumiałą przez innych lekarzy (bo o to chodzi)
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: Asiatka »

napisałam, że:
Jeżeli chodzi o łacinę to też prawda swoją drogą. Łatwiej się uczyć języków i rozumie się czasem dzięki temu różne gramatyczne aspekty języków
nie chodziło mi o diagnozy:)
zawsze sobie można jakoś poradzić bez czegoś.
Ale jeżeli się ma możliwość nauczenia w liceum czegoś, co w przyszłości ułatwi zycie nie tylko w sensie studia, ale też np. przy nauce języków to czemu z tego nie skorzystac. Ja też już chyba zapomniałam całą pamięciówkę z łaciny, ale to nie zmienia faktu, że już jestem oswojona z tym językiem i że to naprawdęposzerza horyzonty
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: scarlett89 »

Ile ja bym dała za taką fizykę albo normalną chemię na lekarskim, a nie tylko wkuwanie na pamięć - czlowiek juz pomalu glupieje^^
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: a_niap »

scarlett89 pisze: albo normalną chemię na lekarskim
Akurat u nas na chemi med. chemia byla normalna. Moze na zajeciach troche pamieciówki (wzory, nazwy), ale test zlaiczeniowy bardzo fajnie sprawdzał rozumienie i myślenie, a przede wszystkim kojarzenie. Chociaz wiedza oczywiscie tez byla niezbędna bo zeby cos kojarzyc trzeba najpierw wiedziec co z czym
Asiatka pisze:Ale jeżeli się ma możliwość nauczenia w liceum czegoś, co w przyszłości ułatwi zycie nie tylko w sensie studia, ale też np. przy nauce języków to czemu z tego nie skorzystac.
Racja, jak sie ma mozliwosc nauczenia sie laciny w LO to trzeba z tego skorzystac bo potem na studiach zwalniaja (jeden przedmiot z glowy), a nawet jak nie zwalniają to juz bedzie latwiej sie uczyc.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: Usagi_Tsukino »

a_niap pisze:Racja, jak sie ma mozliwosc nauczenia sie laciny w LO to trzeba z tego skorzystac bo potem na studiach zwalniaja (jeden przedmiot z glowy), a nawet jak nie zwalniają to juz bedzie latwiej sie uczyc.

a na jakiej podstawie zwalniają?i jak to wygląda?gt
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: PalmaKokosowa »

_olka_ pisze:a na jakiej podstawie zwalniają?i jak to wygląda?gt
na niektórych uczelniach jest tak, że jak miałaś łacinę w LO i na świadectwie maturalnym masz z niej 4 lub 5, to nie chodzisz na studiach na zajęcia z łaciny
Ostatnio zmieniony 15 lut 2009, o 20:03 przez PalmaKokosowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: Usagi_Tsukino »

Ale właśnie chodzi mi tylko czy jestem zwolniona z zajęć czy z egzaminów też bo, że taka możliwość istnieje to wiem tylko jak to dokładnie wygląda
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: Medycyna Lwów »

_olka_ pisze:Ale właśnie chodzi mi tylko czy jestem zwolniona z zajęć czy z egzaminów też bo, że taka możliwość istnieje to wiem tylko jak to dokładnie wygląda
z tego jest najczęściej zaliczenie, bo przedmiot do ważnych nie należy.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: PalmaKokosowa »

Kaamil pisze:bo przedmiot do ważnych nie należy.
powiedz to mojej nauczycielce z łaciny D
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: a_niap »

_olka_ pisze:Ale właśnie chodzi mi tylko czy jestem zwolniona z zajęć czy z egzaminów też
Zalezy od uczelni, ale jak juz zwalniają to zarówno z zajec jak i z egzaminu/zaliczenia
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: butterflyleg »

A wiecie na jakich uczelniach zwalniają z łaciny? Bo z tego co ja wiem, to np. w Szczecinie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości